WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → IP-телефонія - Курсова робота

IP-телефонія - Курсова робота

З погляду масштабованості IP-телефонія представляється цілком закінченим рішенням. По-перше, оскільки з'єднання на базі протоколу IP-може починатися (і закінчуватися) в будь-якій точці сіті від абонента до магістралі. Відповідно, IP-телефонію в сіті можна вводити ділянка за ділянкою, що, до речі, на руку і з погляду міграції. Для вирішення IP-телефонії характерна певна модульна: кількість і потужність різних вузлів – шлюзів, gatekeeper ("сторожів" – так в термінології VoIP-іменуються сервери обробки номерних планів) – можна нарощувати практично незалежно, відповідно до поточних потреб.

Історія розвитку IP-телефонії

Існує думка, що концепція передачі голосу по сіті за допомогою персонального комп'ютера зародилася в Університеті штату Ілінойс (США). В 1993 г. Чарлі Кляйн випустив в світло першу програму для передачі голосу по сіті за допомогою персонального комп'ютера Maven. Одночасно одним з найпопулярніших мультимедійних додатків в сіті стала програма відеоконференцій CU-SeeMe для комп'ютерів Macintosh (Mac), розроблена в Корнельськом університеті.

В 1994 г. квітні. під час польоту космічного човника Endeavor Американське агентство по аеронавтиці NASA передало на Землю його зображення за допомогою програми CU-SeeMe. Одночасно, використовуючи програму Maven, спробували передавати і звук. Отриманий сигнал з Льюїсовського дослідницького центру поступив на комп'ютер Mac., сполучений з Інтернет, і будь-який охочий міг почути голоси астронавтів. Потім одну програму вбудували в іншу, і з'явився варіант CU-SeeMe з повними функціями аудіо і відео як для Мас, так і для персональних комп'ютерів (РС).

В 1995 г. лютому. ізраїльська компанія VocalTec запропонувала першу версію програми Internet Phone, розроблену для власників мультимедійних РС, що працюють під операційною системою Windows. Це стало важливою віхою в розвитку Інтернет-телефонії. VocalTec сподівалася використовувати дуже популярні (текстові) канали Internet Relay Chat (IRC) як двостороннього засобу спілкування між людьми, що мають схожі інтереси.

В тому ж 1995 г. інші компанії дуже швидко оцінили перспективи, які відкривала можливість розмовляти, знаходячись в різних півкулях і не плативши при цьому за міжнародні дзвінки. На ринок обрушився потік продукції, призначеної для телефонії через сіть Інтернет.

У вересні того ж року в роздрібному продажу з'явилася перша з таких програм – DigiPhone, розроблена невеликою компанією в Далласі (штат Техас), яка запропонувала "дуплексні можливості", дозволяючи говорити і слухати одночасно. Ось у цей момент і народився приваблива для абонентів справжній інтерактивний зв'язок.

В 1996 г. березні. відбулася ще одна пам'ятна подія. Тоді було оголошене про сумісний проект під назвою "Internet Telephone Gateway двох компаній": вже відомої нам VocalTec і найбільшого виробника програмного забезпечення для комп'ютерної телефонії Dialogic. Метою було навчити працювати через Інтернет звичайний телефонний апарат, для чого між сіттю Інтернет і ТфОП встановлювався спеціалізований шлюз. Останній отримав назву VTG (VocalTec Telephone Gateway) і був спеціалізованою програмою, яка використовувала голосову платню Dialogic як інтерфейс із звичайними телефонними лініями. Багатоканальну голосову платню дозволяли, по-перше, одній системі VTG підтримувати до восьми незалежних телефонних розмов через сіть Інтернет, а по-друге, прибрали проблему адресації, узявши на себе перетворення звичайних телефонних номерів в IP-адреси (і назад). Для розмови одного користувача в тому продукті було достатньо ширини смуги каналу порядка 11 кбіт/с (у сучасних продуктів буває іншою). От так можливість високого ущільнення каналу і мала вартість зв'язку створили передумови для коренних змін телекомунікаційного миру.

До теперішнього часу вже сотні компаній запропонували свої комерційні рішення для IP-телефонії. Одночасно практично всі крупні телекомунікаційні компанії, використовуючі традиційні засоби для організації телефонних переговорів, відчувши загрозу ринку що надаються ними послуг, почали інтенсивні дослідження з метою оцінки її реальності і масштабу.

Прогрес упровадження технології IP-телефонії характеризують наступні цифри. В 1996 г. IP-телефонія за один рік виросла на 997% (від оціненого в 1,8 мільйонів долл. ринку), але в 1997 г. об'єм ринку устаткування, програмного забезпечення і послуг IP-телефонії оцінений вже в 210 млн. долл. Доходи від надання послуг телефонного і факсимільного зв'язку в IP-сітях склали 123 млн. долл. Хоча голосовий трафік IP-телефонії складає менше 1 % від всіх міжміських і міжнародних дзвінків, ринок Інтернет-телефонії в 1999 р. досяг 560 мільйонів долл.

Варто згадати про деякі прогнози розвитку ринку IP-телефонії. Їх роблять багато відомих аналітичних компаній. Прогнози здебільшого оптимістичні.

З упевненістю можна сказати, що IP-телефонія найближчим часом не стане повноцінній альтернативній традиційній телефонії, але зможе зайняти певне місце особливо в корпоративному сегменті, де повною мірою проявить свою істинну перевагу – можливість супроводу телефонними переговорами потоку даних в єдиному каналі зв'язку. Сеанси одночасної роботи з однією і тією ж інформацією в корпоративних сітях, відеоконференції, Інтернет-комерція в режимі "он-лайн" – ось де IP-телефонія поза сумнівом займе гідне положення навіть із зниженою якістю мови, оскільки основне смислове навантаження в цих випадках нестиме інформація на дисплеї комп'ютера або відеоекрані. При цьому повністю використовуються переваги мультимедійного зв'язку: оперативність і ефективність ділового спілкування, економія канальних ресурсів часу. При цьому IP-телефонія виступає як допоміжний засіб комунікації, доповнюючий передачу даних, відеозображення, Web сторінок.

Вид з'єднання по IP-телефонії

"Від телефону до телефону" (мал. 5). Виклик йде із звичайного телефонного апарату до АТС, на один з виходів якій підключений шлюз IP-телефонії, і через IP-сіть доходить до іншого шлюзу, який здійснює зворотні перетворення.

Переваги використовування IP-телефонії

Кінцевий користувач IP-телефонії не тільки збереже наявні переваги телефонної сіті загального користування, які включають широкий діапазон послуг, простоту використовування, надійність і якість голосу, але і отримає наступні додаткові переваги:

– більш низькі ціни на традиційні послуги телефонного зв'язку;

– IP-телефонія одночасно підтримує голос і дані, задовольняючи вимогам конвергенції. Це означає, що клієнти отримають додаткові переваги від економії в розвитку, можливі за рахунок використовування єдиної сіті, а також за рахунок того, що об'єми трафіку і шаблони швидко зміняються від даних до голосу і навпаки і це захищає клієнта;

– феноменальна мобільність користувача, яку забезпечує сіть IP-телефонії: дзвінки і факси автоматично перенаправляються в будь-яку точку миру, користувачі матимуть доступ до одного і того ж набору послуг незалежно від того, де і як вони підключаються до сіті. Ця розподілена архітектура забезпечує прекрасну гнучкість і робить можливою відсутність прив'язки до місця надання послуги;

– новий набір пристроїв доступу, від традиційних телефонів і факсів до комп'ютерів;

– доступ до нових послуг (голосова пошта, конференцзвязок, передача факсу і ін.) через відкритий інтерфейс архітектури на базі IP, що забезпечує сумісність для широкого спектру розробників додатків;

– можливість настройки набору послуг;

– простота оплати послуг IP-телефонії (звичайно за допомогою телефонних карток, що передоплачені);

– простота контролю користувачем стану його розрахункового рахунку (через сіть Інтернет).

Разом з провайдером IP-телефонії Інтернет-провайдери також можуть зайняти певну нішу на ринку послуг IP-телефонії, оскільки існуюча у них IP-інфраструктура дає добрі можливості для упровадження послуг голосового зв'язку. Необхідні для цього апаратні і програмні засоби можна встановлювати поетапно. Інтернет-провайдери вже мають точки присутності, пов'язані з комутаторами місських провайдерів і операторів сітей загального користування.

Для Інтернет-провайдерів послуга Інтернет-телефонії забезпечує наступні переваги:

– заощадження капітальних вкладень за рахунок використовування відкритих комп'ютерних платформ;

– зниження експлуатаційних витрат як результат надання різноманітності послуг на єдиній сіті;

відкрите середовище розробника послуги означає більш конкурентну, а отже менш дорогу розробку нових послуг;

– безліч послуг може IPIPт бути доступно через єдиний канал з користувачем) з розрахунку на одного користувача.

Оператори "класичних телефонних сітей" насторожено віднеслися до появи IP-телефонії, оскільки передача мови по IP-сітях неминуче вимушує їх знижувати тарифи на міжміські і міжнародні розмови, що приведе до прямого скорочення їх доходів. Так, фінансові служби США обіцяють збитки найбільшого постачальника традиційного телефонного сервісу – компанії АТ&Т від 620 до 950 мільйонів доларів на міжнародних дзвінках від втрати частки ринку на користь засобів IP-телефонії.


 
 

Цікаве

Загрузка...