WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → IP-телефонія - Курсова робота

IP-телефонія - Курсова робота

Мал. 2 Внутрішня структура сіті Інтернет

Універсальна сіть Інтернет будується на основі сімейства протоколів IP.

Мережний рівень – основа стека протоколів IP. Саме на цьому рівні реалізується принцип міжмережевого з'єднання, зокрема маршрутизація пакетів по сіті Інтернет. Протокол IP-– основний протокол мережного рівня, що дозволяє реалізовувати міжмережеві з'єднання. Протокол IP-визначає базову одиницю передачі даних в сіті Інтернет. Програмне забезпечення рівня IP-виконує функції маршрутизації, вибираючи шлях даних по з'єднаннях фізичних сітей. Для визначення маршруту підтримуються спеціальні таблиці; вибір здійснюється на основі адреси сіті, до якої підключений комп'ютер-адресат. Протокол IP-визначає маршрут окремо для кожного пакету даних. Він задає безпосереднє відображення даних на нижній фізичний рівень передачі і реалізує тим самим високоефективну доставку пакетів.

Термінологія

В технічній літературі використовується три основні терміни для позначення технології передачі мови по сітях з пакетною комутацією на базі протоколу IP-(Internet Protocol):

– IP-– телефонія (IP-Telephony);

– голос по IP-сітях (Voice over IP-VoIP);

– Інтернет-телефонія (Internet Telephony).

Хоча термінологія в області IP-телефонії не встояла остаточно, спробуємо все-таки внести деяку ясність.

Під IP-телефонією розумітимемо технологію, що дозволяє використовувати будь-яку сіть з пакетною комутацією на базі протоколу IP-(наприклад, сіть Інтернет) як засіб організації і ведення міжнародних, міжміських і місцевих телефонних розмов і передачі факсів в режимі реального часу.

За рубежем технологія передачі голосової інформації з використанням протоколу IP-має назву Voice over IP, що встояла (VoIP). Відносно сервісів і технологій між IP-телефонією і VoIP-немає ніякої різниці. Різні виробники можуть віддавати перевагу одному або іншому терміну або використовувати їх в рівному ступені. З точки ж зору мережних рішень "IP-телефонія", безумовно, – термін більш змістовний.

Інтернет-телефонія – це окремий випадок IP-телефонії, коли як канали передачі пакетів телефонного трафіку або від абонента до оператора, або на магістралі (або на обох названих ділянках) використовуються звичайні канали сіті Інтернет).

Суперечка про терміни в області IP-телефонії дотепер не вирішена на міжнародному рівні. Так організатори семінару Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), присвяченого IP-телефонії (Женева, 14–16 червня 2000 г.), виступила з пропозицією вважати IP-телефонію загальним поняттям, що включає Інтернет-телефонію і VoIP.

IP-телефонія – це самостійна послуга з передачі голосу, є більш дешевою альтернативою традиційної телефонії.

IP-телефонія – найбільш проста для реалізації послуга з пакету послуг, включаючи передачу даних і відео по протоколу IP. Більш того, передача голосу – не найзначніша складова цього пакету послуг. IP-телефонія сприятиме повсюдному розповсюдженню електронної торгівлі.

Принципи пакетної передачі мови, їх переваги

"Класичні телефонні сіті" засновані на технології комутації каналів (мал. 3), яка для кожної телефонної розмови вимагає виділеного фізичного з'єднання. Отже, одна телефонна розмова є одним фізичним з'єднанням телефонних каналів. Основним недоліком телефонних сітей з комутацією каналів є неефективне використовування смуги каналу – під час пауз в мові канал не несе ніякого корисного навантаження.

Перехід від аналогів до цифрових технологій став важливим кроком для виникнення сучасних цифрових комунікаційних сітей. Одним з таких кроків в розвитку цифрової телефонії став перехід до пакетної комутації. В сітях пакетної комутації по каналах зв'язку передаються одиниці інформації, які не залежать від фізичного носія. Такими одиницями можуть бути пакети, кадри або осередки (залежно від протоколу), але у будь-якому випадку вони передаються по сіті, що розділяється (мал. 4).

В сітях на основі протоколу IP-всі дані – голос, текст, відео, комп'ютерні програми або інформація в будь-якій іншій формі – передаються у вигляді пакетів. Будь-який комп'ютер і термінал такої сіті має свою унікальну IP-адресу, і передавані пакети маршрутизуются до одержувача відповідно до цієї адреси, указаному в заголовку. Дані можуть передаватися одночасно між багатьма користувачами і процесами по одній і тій же лінії. При виникненні проблем IP-сіті можуть змінювати маршрут для обходу несправних ділянок. При цьому протокол IP-не вимагає виділеного каналу для сигналізації.

Процес передачі голосу по IP-сіті складається з декількох етапів.

На першому етапі здійснюється оцифровка голосу. Потім оцифровані дані аналізуються і обробляються з метою зменшення фізичного об'єму даних, передаваних одержувачу. Як правило, на цьому етапі відбувається придушення непотрібних пауз і фонового шуму, а також компресія.

На наступному етапі отримана послідовність даних розбивається на пакети і до неї додається протокольна інформація – адреса одержувача, порядковий номер пакету на випадок, якщо вони будуть доставлені не послідовно, і додаткові дані для корекції помилок. При цьому відбувається тимчасове накопичення необхідної кількості даних для утворення пакету до його безпосередньої відправки в сіть.

Оператори сітей з пакетною комутацією одержують переваги, властиві інфраструктурі електрозв'язку, що розділяється, по самій її природі. Простіше кажучи, вони можуть продати більше, ніж насправді мають, ґрунтуючись на статистичному аналізі роботи сіті. Оскільки передбачається, що абоненти цілодобово і щодня не задіюватимуть всю сплачену смугу, можна обслужити більше абонентів, не розширюючи магістральну інфраструктуру. Оборот і прибуток при цьому збільшуються.

Іншими словами, абонент, що сплатив смугу 64 кбит/с, використовує канал в середньому лише на 25 %. Отже, оператор здатний продати є у нього ресурс в чотири рази більшому числу користувачів, не перенавантажуючи свою сіть. Такий сценарій вигідний обом сторонам – і клієнту, і продавцю, – оскільки оператор збільшує свої доходи і зменшує абонентну платню за рахунок зниження витрат. Це виграшне рішення вже визнано в світі передачі даних, а зараз починає використовуватися і на ринку телефонії.

Смуга пропускання напряму залежить від завантаженості сіті Інтернет пакетами, що містять дані, голос, графіку і т.д., а значить, затримки при проходженні пакетів можуть бути самими різними. При використовуванні виділених каналів виключно для голосових пакетів можна гарантувати фіксовану (або майже фіксовану) швидкість передачі. Зважаючи на широке розповсюдження сіті Інтернет особливий інтерес викликає реалізація системи Інтернет-телефонії, хоча слід визнати, що в цьому якість телефонного зв'язку оператором не гарантується.

Для того, щоб здійснити міжміський (міжнародну) зв'язок за допомогою телефонних серверів, організація або оператор послуги повинна мати по серверу в тих місцях, куди і звідки плануються дзвінки. Вартість такого зв'язку на порядок менше вартості телефонного дзвінка по звичайних телефонних лініях. Особливо велика ця різниця для міжнародних переговорів.

Загальний принцип дії телефонних серверів Інтернет-телефонії такий: з одного боку, сервер пов'язаний з телефонними лініями і може з'єднатися з будь-яким телефоном миру. З другого боку, сервер з Інтернетом і може зв'язатися з будь-яким комп'ютером в світі. Сервер приймає стандартний телефонний сигнал, оцифровує його (якщо він початково не цифровий), значно стискає, розбиває на пакети і відправляє через Інтернет за призначенням з використанням протоколу IP. Для пакетів, що приходять з сіті на телефонний сервер і що йдуть в телефонну лінію, операція відбувається в зворотному порядку. Обидві складові операції (вхід сигналу в телефонну сіть і його вихід з телефонної сіті) відбувається практично одночасно, що дозволяє забезпечити повнодуплексну розмову.

Оскільки оператор представляє деякий сервіс і берет за нього гроші, він зобов'язаний гарантувати його якість. Навіть якщо клієнт згоден (хоча в умовах жорсткої конкуренції на ринку телекомунікацій це маловірогідно) час від часу миритися з не дуже високим рівнем якості, він може пред'явити претензії у разі серйозних або тривалих проблем. Як би там не було, оператор вимушений стежити за якістю послуг, що надаються, для чого у разі їх масштабного надання йому потрібна відповідна апаратура і програмне забезпечення, яке достатньо дорого і є не у всіх точках сіті.


 
 

Цікаве

Загрузка...