WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Антени військових радіостанцій - Курсова робота

Антени військових радіостанцій - Курсова робота

тумблер БЛОКУВАННЯ - вимкн.;

На БТЗ: перемикач ЗОВНІШНІЙ РС - вимкн.;

перемикач ВНУТРІШНІЙ РС - в положення УКХ ДКМ.

При цьому подається живлення на реле Р20 і Р34, які забезпечують підключення робочого місця ПР2 до радіостанції РС1. Одночасно подається живлення на реле Р26, Р27 і Р29 (БТЗ), які забезпечують підключення виходу ДКМ до входу Р-011м і виходу Р-011м – до входу передавача РС1.

3. Тракт передачі.

При встановленні тумблеру ПРМ – ПРД на блоку БТЗ подається живлення на реле Р38: +26В, обмотка реле Р38, з. контакти реле Р34, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р20 у блоку БР-1, з. контакти реле Р29, н. з. контакти реле Р28, контакти тумблера ПРМ – ПРД у положення ПРД, корпус, - 26В. Реле Р38 спрацює і забезпечує перевід РС1 у режим передачі. У разі передачі телеграфні посилки з виходу ДКМ через з. контакти реле Р26 поступають на вхід Р-011м, де перетворюються в тональні сигнали з частотою 1300 Гц і 2100 Гц і з виходу Р-011м через з. контакти реле Р27, н. з. контакти реле Р28, з. контакти реле Р29 (БТЗ), реле Р20, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р34 і Р38 поступають на вхід передавача РС1.

4. Тракт прийому.

При встановленні тумблера ПРМ – ПРД (БТЗ) у положення ПРМ живлення на реле Р38 не подається і радіостанція РС1 переходить у режим прийому. Сигнал НЧ з виходу приймача РС1 через н. з. контакти реле Р38, з. контакти реле Р34 і Р20, н. з. контакти реле Р3, регулятор гучності R7, підсилювач НЧ подається на телефони МТГ.

5. Органи регулювання і контролю.

Контроль за проходженням сигналу виконується по приладу РС1. Регулювання гучності здійснюється потенціометром ГУЧНІСТЬ на ПР2.

3.3. Керування зовнішньою радіостанцією середньої потужності (РСП)

Зовнішня РСП до КШМ Р-142Н підключається за допомогою кабелю ПТРК 5х2 (роз'єм ТФ на ЩЛ-2). Лінії кабелю використовуються наступним чином:

лінія Л1 - передача ТГ;

лінія Л2 - ТС від РСП;

лінія Л3 - прийом;

лінія Л4 - передача ТФ та управління ТФ (ТГ);

лінія Л5 - сл. зв'язок.

Лінія Л5 кабелю ПТРК 5х2 підключена паралельно до клем СЛ. – ЗВ'ЯЗОК на ЩЛ-2. Зовнішня РСП працює у режимі 4-х пр. симплекс. Керування зовнішньою РСП виконується з усіх робочих місць і з винесених телефонних апаратів через коло керування РС4. Керування РС4 можливо з передньої панелі радіостанції.

Керування зовнішньою РСП у телефонному режимі А з ПР1

1. Сутність керування.

Керування РСП здійснюється за допомогою блоку БТЗ. Переключення РСП з прийому на передачу та навпаки виконується за сигналом від тангенти на ПмН. Сигнал управління (тангента) передасться по лінії Л4 кабелю ПТРК 5х2. В разі передачі сигнал НЧ з мікрофону МТГ ПР1 через елементи комутації по лінії Л4 подається на вхід збуджувача РСП, де формується сигнал ОМ, підсилюється і подається в антену. При віджатій тангенті ПмН радіостанція переходить у режим прийому. В разі прийому сигнал НЧ з виходу приймача РСП по лінії Л3 через елементи комутації подається на телефони МТГ.

2. Положення органів управління.

На ПР: перемикач КАНАЛИ Р2 - в положення РС4;

тумблер БЛОКУАВННЯ - в положення вимкнуто;

На БТЗ: перемикач ЗОВНІШНІЙ РС - в положення ТЛФ;

перемикач ВНУТРІШНІЙ РС - в положення ТЛФ.

При цьому спрацює реле Р19, Р37 (БР-1) і реле Р33, Р40 (БТЗ), які забезпечують коло керування РСП.

3. Тракт передачі.

При натиску тангенти ПмН ПР1 подається живлення на реле Р40 (БТЗ): +26В, контакти перемикача ЗОВНІШНЯ РС у положення ТЛФ, обмотка реле Р40, з. контакти реле Р33 і Р37, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р19, н. з. контакти реле Р8 і Р2, контакти ПмН, корпус –26В. Реле Р40 спрацює і забезпечує подачу живлення (+ 60 В) на реле управління (Р5,Р6,Р10) в РСП через дросель ДР1 по лінії Л4 і РСП переходить у режим передачі. У разі передачі сигнал НЧ з мікрофону МТГ ПР1 через н. з. контакти реле Р2 і Р8, з. контакти реле Р19, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р37 і Р33 по лінії Л4 кабелю ПТРК 5х2 подається на вхід збуджувача РСП, де формується сигнал ОМ, підсилюється і подається в антену.

4. Тракт прийому.

При віджатій тангенті ПмН на реле Р40 живлення не подається і РСП переходить у режим прийому. В разі прийому сигнал НЧ виходу приймача РСП по лінії Л3 кабелю ПТРК 5х2 через ЩЛ-2, з. контакти реле Р33, Р37 і Р19, н. з. контакти реле Р8 і Р2, через регулятор гучності R3, підсилювач НЧ подається на телефони МТГ ПР1.

5. Органи регулювання і контролю.

Контроль за ввімкненням РСП у режимі передачі здійснюється за допомогою лампочки ПЕРЕДАЧА на БТЗ.

Керування зовнішньою РСП у телефонному режимі А по кабелю П-274.

Керування зовнішньою РСП по двопроводній лінії П-274 здійснюється з ТА-57, який підключається до клем ВТА-ІІ на ЩЛ-2 і розміщується у передньому відсіку. На РСП двопроводна лінія підключається до клем ДОП ТФ. Службовий зв'язок виконується по другій двопроводній лінії, яка підключається до клем службовий зв'язок на ЩЛ-2. При натисканні тангенти ТА-57 зовнішня РСП переводиться у режим передачі. У разі передачі сигнал НЧ з мікрофона ТА-57 через ЩЛ-2, по двопроводній лінії подається на збуджувач РСП. При віджатій тангенті ТА-57 зовнішня РСП переходить у режим прийому. Сигнал НЧ з виходу приймача РСП по кабелю П-274, через ЩЛ-2, подається на телефони ТА-57.

Керування зовнішньою РСП у телефонному режимі Б.

Керування зовнішньою РСП у телефонному режимі Б здійснюється з використанням власної СА або СА зовнішньої РСП. Керування РСП з використанням СА РСП виконується по двопроводній лінії (кабель П-274), яка підключається до клем ВТА-І на ЩЛ-1. Робота здійснюється з ТА-57 який розміщується у задньому відсіку. На РСП кабель П-274 підключається до клем 2-х пр. на лінійному вводі СП-1. Службовий зв'язок з РСП виконується по другій двопроводній лінії, яка підключається до клем СЛУЖБОВИЙ ЗВ'ЯЗОК на ЩЛ-2. Керування РСП з використанням власної СА здійснюється по кабелю ПТРК 5*2 з робочих місць ПК, ПР1 і лінії Л1.

Положення органів управління при роботі з ПК:

На ПК: перемикач КАНАЛИ - в положення СА;

На ПР: перемикач КАНАЛИ СА - в положення РС 4;

тумблер К 1 - ввікн.;

тумблер БЛОКУВАННЯ - ввімкн.;

На БТЗ: перемикач ЗОВНІШНЯ РС - в положення ТЛФ;

перемикач ВНУТРІШНЯ РС - в положення ТЛФ;

На ПУ СА: тумблер живлення - ввімкн.;

перемикач РЕЖИМ (В2) - в положення Б;

перемикач МІСТО КЕРУВАННЯ (В1) - в положення РАДІО.

При цьому подається живлення на реле Р10 (ПУ СА), на реле Р5 і Р37, на реле Р33, Р40, які забезпечують коло керування зовнішньою РСП. Реле Р23 забезпечує відключення від радіостанцій інших пультів (абонентів), працюючих у режимі А; на ПР загорається лампочка СА, на ПК та ПО – лампочки БЛОКУВАННЯ. Керування РСП здійснюється таким же чином як і керування радіостанцією РС4.

Керування зовнішньою РСП у телеграфному режимі по кабелю ПТРК 5х2.

1. Сутність керування.

Керування РСП здійснюється з ПР2 за допомогою БТЗ. Переключення РСП з прийому на передачу та навпаки виконується тумблером ПРМ – ПРД на БТЗ. Маніпуляція сигналом передавача виконується за допомогою ТЛГ ключа, при цьому по лінії Л1 кабелю ПТРК 5х2 в РСП подається +60В або –60В. У разі натиску ТЛГ ключа по лінії Л1 на вхід збуджувача РСП подається напруга +60В. У збуджувачі формується сигнал А1, підсилюється і подається в антену. При віджаті ТЛГ ключа сигнал А1 у збуджувачі РСП не формується. У разі прийому тумблер ПРМ – ПРД необхідно встановити у положення ПРМ Сигнал НЧ з виходу приймача РСП по лінії Л3 через елементи комутації подається на телефони МТГ ПР2.

2. Положення органів керування.

На ПР: перемикач КАНАЛИ Р2 - в положення РС4;

На БТЗ: перемикач ЗОВНІШНЯ РС - в положення ТЛГ;

перемикач ВНУТРІШНЯ РС - в положення ТЛФ.

При цьому спрацює реле Р20, Р23 (БР), Р28, Р37, Р33, Р40, які забезпечують коло керування РСП.

3. Тракт передачі.

При встановленні тумблера ПРМ – ПРД у положення ПРД на реле Р40 подається живлення: +26В, контакти перемикача ЗОВНІШНЯ РС у положення ТЛГ, обмотка реле Р40, з. контакти реле Р33 і Р37, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р20, н. з. контакти реле Р29, контакти тумблера ПРМ – ПРД, корпус, - 26В. Реле Р40 спрацює і забезпечує (через дросель) подачу живлення на реле управління (Р5,Р6,Р10) в РСП від напруги +60В і РСП переходить у режим передачі. У разі передачі (маніпуляції ТЛГ ключем) по лінії Л1 на РСП подається напруга +60В або –60В. При натиску ТЛГ ключа спрацює реле Р31. Напруга +60В через з. контакти реле Р31, н. з. контакти реле Р29, з. контакти реле Р20, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р37 і Р33 по лінії Л1 кабелю ПТРК5х2 подається на вхід збуджувача РСП. У збуджувачі формується сигнал А1, підсилюється і подається в антену.

4. Тракт прийому.

При встановленні тумблера ПРМ – ПРД у положення ПРМ живлення на реле Р40 не подається і РСП переходить у режим прийому. У разі прийому сигнал НЧ з виходу приймача РСП по лінії Л3 кабелю ПТРК 5х2 через ЩЛ-2, з. контакти реле Р33, Р37, Р20, н. з. контакти реле Р3, через регулятор гучності R3, підсилювач НЧ подається на телефони МТГ ПР2.

5. Органи регулювання і контролю.

Контроль за ввімкненням РСП у режимі ПЕРЕДАЧА здійснюється за допомогою лампочки ПЕРЕДАЧА. Контроль за передаванням виконується шляхом самопрослуховування.


 
 

Цікаве

Загрузка...