WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Антени військових радіостанцій - Курсова робота

Антени військових радіостанцій - Курсова робота

Регулювання гучності сигналу здійснюється потенціометром ГУЧНІСТЬ на ПР1. Контроль за проходженням сигналу виконується по приладу РС3.

2. Керування радіостанцією РС2 з робочого місця ПК1.

1. Сутність управління.

Керування радіостанцією РС2 здійснюється за допомогою ПмН, підключеного до ПК1. Переключення РС2 з прийому на передачу і навпаки виконується за сигналом від тангенти ПмН. В разі передачі сигнал НЧ з мікрофону МТГ ПК1 через елементи комутації подається на вхід СА, шифрується і з виходу СА через елементи комутації подається на вхід передавача радіостанції РС2. В передавачі формується сигнал ЧМ, підсилюється і подається в антену. При віджатої тангенти ПмН здійснюється переключення радіостанції у режим прийому. В разі прийому сигналу НЧ з виходу приймача РС2 через елементи комутації подається на СА, дешифрується і через елементи комутації подається на телефони МТГ.

2. Положення органів керування.

На ПР: перемикач КАНАЛИ СА – у положення РС2;

тумблер К1 – ввімкн.

тумблер БЛОКУВАННЯ – ввімкн.

На ПУ СА: тумблер ЖИВЛЕННЯ – ввімкн.

перемикач РЕЖИМ (В2) – в положення Б;

перемикач МІСТО КЕРУВАННЯ(В1) - в положення РАДІО.

На ПК1: перемикач КАНАЛИ - в положення СА.

При цьому подається живлення: на реле Р10 (ПУ СА), потім – на реле Р5 і Р23 (через контакти тумблера К1 і реле Р10). Одночасно подається живлення на реле Р35 (через контакти перемикача КАНАЛИ СА). Реле Р23 забезпечує відключення інших пультів, працюючих у режимі А. Реле Р35 забезпечує підключення СА до РС2. На ПР загорається лампочка СА, на ПК1 і ПО – лампочки блокування.

3. Тракт передачі.

При натиску тангенти ПмН робочого місця ПК1 у напрямку передачі подається живлення на реле Р9 (ПУ СА): +26В, обмотка реле Р9, з. контакти реле Р5, н. з. контакти реле Р1, контакти тангенти ПмН, корпус, - 26В. Реле Р9 спрацює і забезпечує подачу живлення на реле Р39: +26В, обмотка реле Р39, з. контакти реле Р35 і Р9, корпус, - 26В. Реле Р39 спрацює і радіостанція РС2 переходить у режим передачі. В разі передачі сигнал НЧ з мікрофону МТГ ПК1 через підсилювач НЧ, н. з. контакти реле Р1, з. контакти реле Р5, контакти перемикача В1 у положенні РАДІО подається на вхід СА, шифрується і з виходу СА через перемикач В2 у положенні Б, через з. контакти реле Р35 і Р39 подається на вхід передавача РС2.

4. Тракт прийому.

При віджатої тангенти ПмН живлення на реле Р9 (ПУ СА) не подається, не подається також живлення на реле Р39 і радіостанція РС2 переходить у режим прийому. В разі прийому сигнал НЧ з виходу приймача РС2 через н. з. контакти реле Р39, з. контакти реле Р35, контакти перемикача В2 подається на СА, де дешифрується і з виходу СА через перемикач В1, з. контакти реле Р5, н. з. контакти реле Р1, регулятор гучності R1, підсилювач НЧ подається на телефони МТГ.

5. Органи регулювання і контролю.

Регулювання гучності сигналу здійснюється потенціометром ГУЧНІСТЬ на ПК1. Контроль за проходженням сигналу виконується по приладу РС2.

3. Керування радіостанцією РС4 по лінії Л1.

1. Сутність управління.

Керування радіостанцією РС4 здійснюється з винесеного телефонного апарату ТА-57 по двопроводній лінії Л1 довжиною до 500м. Узгодження двопроводної лінії з 4-х проводним входом СА здійснюється з допомогою дифсистеми ПУ СА. Переключення РС4 з прийому на передачу і навпаки виконується за сигналом від тангенти трубки телефонного апарату ТА-57. В разі передачі сигнал НЧ з мікрофону телефонного апарата ТА-57 по двопроводній лінії Л1, через елементи комутації подається на вхід СА, шифрується і з виходу СА, через елементи комутації подається на вхід передавача радіостанції РС4. В передавачі формується сигнал ЧМ, підсилюється і подається в антену. При віджатої тангенти трубки телефонного апарату ТА-57 радіостанція РС4 переключається у режим прийому. В разі прийому сигнал НЧ з виходу приймача радіостанції РС4 через елементи комутації подається на СА, де дешифрується і через елементи комутації подається на телефони ТА-57.

2. Положення органів керування.

На ПР: перемикач КАНАЛИ СА - в положення РС 4;

тумблер - Л1 ввімкн;

перемикачі КАНАЛИ Р1, Р2 - в положення ВС;

тумблер БЛОКУВАННЯ - ввімкн.

На ПУ СА: перемикач РЕЖИМ (В2) - в положення Б;

перемикач МІСТО КЕРУВАННЯ (В1) - в положення ВТА.

На БТЗ: перемикач ЗОВНІШНІЙ РС - вимкн.

При цьому подається живлення на реле Р10 (ПУ СА), потім – на реле Р7 (через контакти реле Р10 і тумблера Л1) і на реле Р23 (через контакти реле Р10 і тумблера блокування). Реле Р7 забезпечує підключення двопроводної лінії до дифсистеми ПУ СА. Реле Р23 забезпечує відключення інших пультів, працюючих у режимі А, від радіостанцій. Одночасно подається живлення на реле Р37, яке забезпечує підключення СА до радіостанції РС4. На ПР загораються лампочки ЗАНЯТІСТЬ РС4 і РОБОТА Л1.

3. Тракт передачі.

При натиску тангенти трубки телефонного апарату ТА-57 подається живлення на реле Р6: +26В, обмотка реле Р6, з. контакти реле Р7, н. з. контакти реле Р11, клеми Л1 на ЩЛ1, двопроводна лінія, контакти тангенти трубки телефонного апарату ТА-57, двопроводна лінія, корпус, - 26В. Реле Р6 спрацює і забезпечує подачу живлення на реле Р9 (ПУ СА): +26В, обмотка реле Р9, з. контакти реле Р6, корпус, - 26В. Реле Р9 спрацює і забезпечує подачу живлення на реле управління радіостанцією РС4. При цьому РС4 переходить у режим передачі. В разі передачі сигнал НЧ з мікрофону трубки телефонного апарату ТА-57 по двопроводній лінії, через ЩЛ-1, н. з. контакти реле Р11, з. контакти реле Р7, через конденсатор С4, через дифсистему ПУ СА подається на вхід СА. В СА сигнал НЧ шифрується і з виходу СА через перемикач В2 у положенні Б, через з. контакти реле Р37, н. з. контакти реле Р33 подається на вхід передавача радіостанції РС4.

4. Тракт прийому.

При віджатій тангенті трубки телефонного апарату на реле Р7 і відповідно на реле Р6 і Р9 (ПУ СА) живлення не подається. При цьому радіостанція РС4 переходить у режим прийому. В разі прийому сигнал НЧ з виходу приймача радіостанції РС4 через н. з. контакти реле Р33, з. контакти реле Р37 і контакти перемикача В2 (ПУ СА) подається на СА, дешифрується і з виходу СА через дифсистему, конденсатор С4, через з. контакти реле Р7, н. з. контакти реле Р11, через ЩЛ-1 і по двопроводній лінії подається на телефони трубки ТА-57.

5. Органи регулювання і контролю.

Контроль за проходженням сигналу виконується по приладу РС4.

3.4. Керування радіостанціями КШМ у телеграфному режимі

Керування радіостанціями КШМ у ТГ режимі здійснюється з робочого місця ПР2 за допомогою блоку БТЗ. Керування КХ радіостанцією РС3 виконується ТГ ключем або ДКМ. Керування УКХ радіостанціями РС1, РС2, РС4 виконується ТГ ключем або ДКМ за допомогою апаратури Р-011м.

Керування КХ радіостанцією РС3 у ТГ режимі.

1. Сутність керування.

Керування РС3 здійснюється ТГ ключем або ДКМ. Переключення РС3 з прийому на передачу і навпаки здійснюється тумблером ПРМ – ПРД на блоці БТЗ.

У разі передачі при натисканні ТГ ключа на ТГ вхід радіостанції РС3 подається корпус (-26 В), при цьому в передавачі РС3 формується ТГ сигнал АТ (А1). При віджатому ТГ ключі на ТГ вхід РС3 корпус не подається і сигнал АТ (А1) не формується. У разі прийому тумблер ПРМ – ПРД необхідно перевести у положення ПРМ.

2. Положення органів управління.

На ПР: перемикач КАНАЛИ Р2 - в положення РС 3;

тумблер БЛОКУВАННЯ - вімкн.;

На БТЗ: перемикач ЗОВНІШНІЙ РС - вімкн.;

перемикач ВНУТРІШНІЙ РС - в положення КХ КЛ.

При цьому подається живлення на реле Р20 і Р36, в блоці БР-1, на реле Р25 і Р29 у блоці БТЗ, які забезпечують коло керування РС3.

3. Тракт передачі.

При встановленні тумблера ПРМ-ПРД у положення ПРД подається корпус (-26В) в коло управління РС3: - 26В, корпус, контакти тумблера ПРМ – ПРД у положення ПРД, н. з. контакти реле Р28, з. контакти реле Р29, і Р20, н. з. контакти реле Р23, з. контакти реле Р36, обмотка реле управління РС3, +26В. Реле управління в РС3 спрацює і радіостанція переходить у режим передачі. При натиску ТГ ключа на ТГ вхід передавача РС3 подається корпус (-26В): корпус (-26В), контакти ТГ ключа, н. з. контакти реле Р24, з. контакти реле Р25, ТГ вхід РС3, +26В. При цьому у передавачі формується сигнал АТ (А1). При віджатому ТГ ключі сигнал АТ (А1) не формується.

4. Тракт прийому.

У разі прийому тумблер ПРМ – ПРД на блоці БТЗ необхідно встановити у положення ПРМ. Сигнал НЧ з виходу приймача РС3 через з. контакти реле Р36, Р20, н. з. контакти реле Р3, регулятор гучності R7, підсилювач НЧ подається на телефони МТГ.

5. Органи регулювання і контролю.

Контроль за проходженням сигналу виконується по приладу РС3. Регулювання гучності і тону здійснюється за допомогою потенціометрів гучності на ПР2 та РС3 і ТОН на РС3.

Керування УКХ радіостанцією РС1 у ТГ режимі з ПР2.

1. Сутність керування.

Керування УКХ радіостанцією здійснюється ТГ ключем або ДКМ за допомогою апаратури Р-011м. У разі передачі тумблер ПРМ – ПРД на блоку БТЗ встановлюється в положення ПРД і радіостанція переходить у режим передачі. Телеграфні сигнали з виходу ДКМ поступають на вхід апаратури Р-011м, де перетворюються у тональні сигнали. Потім тональні сигнали з виходу апаратури Р-011м поступають на вхід передавача РС1, де формуються сигнали ЧМ, підсилюються і подаються в антену. У разі прийому тумблер ПРМ – ПРД встановлюється у положення ПРМ і радіостанція РС1 переходить у режим прийому. Сигнал НЧ з виходу приймача РС1 через елементи комутації подаються на головні телефони МТГ.

2. Положення органів керування.

На ПР: перемикач КАНАЛИ Р2 - в положення РС1;


 
 

Цікаве

Загрузка...