WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Мережа доступу ICATV - Курсова робота

Мережа доступу ICATV - Курсова робота

1) Трактостворення - системи передачі, крос-конектори, оптичні мультиплексори. Для багатьох сучасних вузлів МД, за умови невеликих відстаней між вузлами і пропускної здатності трактів до 10 Гбітс, таке обладнання окремо не застосовується, а входить до комутаційного обладнання вузла у вигляді лінійних блоків (модулів). Однак, і в цьому разі, необхідне застосування у складі вузлів окремого оптичного кросового обладнання для забезпечення більш зручної експлуатації кабелів та вузлового обладнання, для підвищення загальної надійності і стійкості мережі доступу.

2) Розподіл інформаційних потоків - цифрові станції комутації мереж ISDN і В-ISDN, комутатори пакетів, маршрутизатори, концентратори, мультиплексори для інших видів мереж.

3) Стикування з іншими мережами - шлюзи, мости.

4) Надання інформаційних послуг- сервери, програмне та інформаційне забезпечення.

5) Технічне обслуговування - вбудоване і окреме обладнання автоматичного та ручного контролю стану ліній, виносних вузлів, вузлового обладнання; запчастини, інструменти і приналежності (ЗІП), у тому числі й набір усіх типів змінних блоків обладнання вузла і підпорядкованих йому виносних вузлів; ремонтні майстерні, дільниці чи центри (або окрема стаття витрат на ремонт і поновлення ЗІП на підприємствах-виробниках, у тому числі, закордонних); транспортні засоби для оперативного відновлення дії зв'язків після пошкоджень на лініях, виносних вузлах або у користувачів; технічний та інженерний персонал.

6) Експлуатаційне обслуговування - сервери, робочі станції, програмне забезпечення для управління мережею і мережевим бізнесом, для обліку її роботи, для взаємовідносин і розрахунків з користувачами та з суміжними мережами зв'язку; операторський (диспетчерський) та інженерний персонал.

7) Безперебійне електроживлення - автомати перемикання фідерів електропостачання (основного і першого резерву - від електромереж загального енергопостачання; другого резерву - від вузлової (власної) дизель-електростанції), випрямлячі, акумуляторна батарея, резервна дизельна електростанція; система електроживлення вузла повинна бути розрахована на живлення обладнання вузла, підпорядкованих виносних вузлів, а також телефонних апаратів у приміщеннях користувачів; технічний персонал системи безперебійного електроживлення.

8) Життєзабезпечення вузла - система охорони (служба безпеки, у тому числі, й інформаційної), системи кондиціонування повітря, освітлення, водопостачання і водовідведення, приміщення для персоналу, виробничі меблі, тощо; забезпечуючий персонал.

9) Адміністрування - засоби службового зв'язку, оргтехніка, офісні меблі, тощо; адміністративний персонал.

4.1 Проектування міжвузлових зв'язків

Даний етап курсового проекту передбачає визначення типів міжвузлових цифрових трактів та способів їх найбільш оптимальної реалізації.

Аналогічно типізації вузлів МД, виходячи з припущення про рівномірний розподіл користувачів кожного виду по території міста, провадять групування міжвузлових зв'язків у декілька окремих типів міжвузлових зв'язків.

За розрахованими пропускними здатностями кожного з видів міжвузлових зв'язків визначають найближчу більшу стандартизовану швидкість тракту: 2, 8, 34, 155, 622, 2500, 10000 Мбіт/с - для ISDN та радіомереж; При потребі мати більші швидкості міжвузлових зв'язків, слід орієнтуватися на застосування систем передачі зі спектральним ущільненням (CWDM або DWDM), які можуть забезпечити оптичні тракти з номінальною пропускною спроможністю (4...320)х10 Гбіт/с. Мінімальні кількості оптичних трактів, але найдешевше, забезпечує система CWDM (до 16 трактів). Найбільшу кількість трактів забезпечує система DWDM, але вона є найдорожчою і застосовується, як правило, на довгих магістральних зв'язках, або у містах за умови неможливості прокладання нових оптичних кабелів в існуючій кабельній каналізації.

Способами реалізації міжвузлових зв'язків може бути: або оренда трактів потрібної пропускної здатності (в "Укртелекомі" чи в іншому підприємстві, що має надлишок пропускної здатності у своїх лінійно-кабельних спорудах) або побудова окремої (для даної МД) ВОЛЗ. Слід оцінити, який спосіб буде дешевшим для кожного типу міжвузлових зв'язків в МД конкретної технології і розміру. Для оцінок використати такі дані: вартість оренди первинного цифрового тракту зі швидкістю V1 = 2,048 Мбіт/с, довжиною l1= 3 км становить C1 = 2,5 тис.грн/місяць. Вартість трактів більш високої пропускної здатності та протяжності пропорційна їх швидкості та довжині у степені 1/2, тобто :

Cx = C1

Вартість побудови окремої ВОЛЗ (з мінімальною кількістю волокон у кабелі - 4) становить близько 15 тис.грн/км у готових кабельних каналах та 25 тис.грн/км при розритті грунту і прокладанні нових кабельних каналів. Вартість 4-волоконного оптичного кабелю становить близько 8 тис. грн/км, а 32-волоконного — близько 15 тис.грн/км. Вартість мідних однопарних кабелів ТРП (телефонний, розподільчий, однопарний у поліетиленовій ізоляції) для абонентських закінчень приймати рівною 20 коп/м, а вартість мідної пари в багатопарних розподільчих і магістральних телефонних кабелях - 5 коп/м. Вартість прокладання багатопарних кабелів приблизно дорівнює 150% їхньої вартості.

Врахуємо, що при довжині траси l1 = 3км

та швидкості V1= 2,048 мбіт/с

вартість оренди ПЦТ складе С1 = 2,5 тис.грн/місяць

При розрахованій конфігурації довжина проектованої траси складе:

Розрахунок витрати на побудову магістральних трактів (МТСОПТС)

При розрахованій конфігурації довжина проектованої траси складе

lx =42=8км

Cx1 = (25000+8000)81.024=270336тис. грн.

Розрахунок витрати на побудову магістральних трактів (ОПТСЦАТС)

lx =(46) 2=48 км

Cx2 = (25000+8000)481.024=1622016 тис. грн

Cx мг = Cx1+ Cx2= 270336+1622016=1892352

lx =42=8 км

Vx = 4 км

Cx11 = (8/3) (4/2.048) 2.500=5.70 тис. грн.

Розрахунок витрат на оренду магістральних трактів

ОПТС та АТС

lx = (46) 2= 48 км

Vx =6 км

Cx22 = (48/3) (6/2.048) 2.500=17.116 тис. грн.

Cx = Cx11+ Cx22 = 5.70+17.116=22.816 тис. грн..

4.2 Розрахунок кількості обладнання, показників його надійності

та кількості персоналу.

Відповідно до результатів проектування вузлів і міжвузлових зв'язків кожного типу в МД та орієнтуючись на дані, для кожного типу вузла виконаємо розрахунки кількості обладнання та його вартості.

В якості одиниці об'єму обладання МД у таблиці прийнято типовий замінний блок апаратури (ТЗБ), який має такі усереднені характеристики:

розміри – 250х300х30 мм;

кількість електрорадіоелементів – 300;

напрацювання на апаратне пошкодження – 200 тис.годин;

напрацювання на один програмний збій – 20 тис. годин.

Помноживши розраховану вартість обладнання вузла кожного типу на кількість таких вузлів у МД і склавши добутки, отримують вартість обладнання усієї проектованої МД. Капітальні витрати на створення МД обчислюють, врахувавши вартість монтажно-налагоджувальних робіт, яка за усталеними нормативами становить 15-20% від вартості обладнання.

Оскільки мережа розгорнута на 20%, вартість необхідного обладнання потрібно перерахувати з поправкою на обладнання, яке вже знаходиться в експлуатації.

Якщо взяти до уваги факт, що МДЗК працює в місті і розгорнута на 20%, то ОПТС і одна з двох ЦАТС вже повністю введені в експлуатацію. Отже, кількість цього обладнання необхідного складе:

Якщо взяти до уваги факт, що МДЗК працює в місті і розгорнута на 40%, то разом в кожному з них знаходяться по 6 АТС, тобто загальна кількість АТС= 6*4=24. Припустимо, що 4ОПТС+6АТС це 100%,товсі ОПТС збудовані, а кількість АТС дорівнює 3, тоді все інше обладнання та 21 АТС треба побудувати.

Основні техно-економічні характеристики обладнання

Технологія

Вид обладнання

Максимальна швидкість

Мбит/с

Вартість, грн

ICATV+

+ Ethernet

МКТ

НР

Р

БП

МП

ГП

ОЗК

МТ

5

-

-

100

100

100/порт

100/порт ГП

10000/порт

500

5

2,5/порт

2000

1000/порт

2000/порт

3000/порт ГП і ОЗК

30000/порт


 
 

Цікаве

Загрузка...