WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Стандарт DECT - Курсова робота

Стандарт DECT - Курсова робота

Принцип нерозкриття ідентифікаційної інформації з ефіру полягає в наступному: БРБ посилає трубці випадкове число, що називається "запит". Трубка розраховує "відповідь", комбінуючи аутентифікаційний ключ з отриманим випадковим числом, і передає "відповідь" базової станції. БРБ також прораховує очікувану "відповідь" і порівнює її з отриманою "відповіддю". В результаті порівняння відбувається або продовження встановлення зв'язку або роз'єднання.

Якщо хтось підслуховує по ефірному інтерфейсу, для того щоб вкрасти аутентифікаційний ключ, йому необхідно знати алгоритм для виявлення ключа з "запиту" і "відповіді". Цей "зворотній" алгоритм вимагає величезної комп'ютерної потужності. Тому вартість витягу ключа підслуховуванням процедури аутентифікації неймовірно висока.

3.4.3 Шифрування

Процес аутентифікації використовує алгоритм для обчислення "відповіді" з "запиту" і аутентификаційний ключ в трубці і на базовій станції. Він являє собою спосіб відправлення ідентифікаційної інформації користувача в зашифрованій формі через ефір для запобігання крадіжки ідентифікаційної інформації. Цей же принцип може бути застосований для даних користувача (наприклад, для передачі мови). Під час аутентифікації обидві сторони також прораховують ключ шифрування. Цей ключ використовується для шифрування даних, переданих через ефір. Приймаюча сторона використовує той же ключ для розшифровки інформації. У DECT процес шифрування є частиною стандарту (хоча і необов'язковою).

3.4.4 Профілі додатків DECT

У профілях додатків утримуються додаткові специфікації, що визначають як ефірний інтерфейс DECT повинний бути використаний у конкретних додатках. Стандартні повідомлення і суб-протоколи були створені з набору засобів базового стандарту і підбудовані під конкретні додатки з метою забезпечення максимальної сумісності устаткування DECT від різних виробників. Крім профілів ETSI також розробив специфікації тестів на відповідність профілеві, що дозволяють проводити всебічне тестування устаткування DECT, що претендує на задоволення вимогам профілю.

4 Подальший розвиток стандарту DECT.

4.1 Стандарт DECT – наступна ступінь в розвитку безпровідної телефонії.

У сьогоднішньому порівняльному огляді беруть участь чотири телефони стандарту DECT. Якість зв'язку і дальність приблизно однакові у всіх учасників, до того ж це визначається специфікаціями стандарту DECT.

Компанія Siemens має багатий досвід виробництва телекомунікаційної техніки. Перед нами відмінний зразок її технологічних досягнень.

Сервісні функції: попередній і повторний набір, RIN-код; регулювання тембру і голосу викличного дзвоника (7 позицій), голосу розмови (3 позиції); прослуховування кімнати, блокування набору зовнішніх номерів і номера-виключення, вибір мови (7 європейських, але немає російської), загальний виклик, внутрішній зв'язок, довідник 100 номерів, переадресація виклику та інше.

Користувальницькі функції: телефон, який більше орієнтований на роботу в офісі. Враховує тривалість розмови і його вартість, (розмір тарифної одиниці вводить користувач). Слухавка має найбільший у тесті дисплей - трьохстрічковий - з підсвічуванням. Siemens 3010 - єдиний телефон у тесті, що "уміє" працювати як з нікель-кадмієвими акумуляторами (NiCd), так і з нікель-металлгідридними (NiMH) акумуляторами, що відрізняються більшою ємністю й екологічною чистотою. Даний телефон зображений на рисунку 4.1.

Продукція фірми Panasonic також не має потреби в представленні, побутова техніка й електроніка цієї фірми користується широкою популярністю в Україні.

Особливості: попередній набір, 6 позицій голосу викличного дзвоника на слухавці і базовій станції (3 позиції), 6 варіантів мелодії, 3 позиції голосу розмови; набір з телефонного довідника; пейджинг; блокування клавіатури, виклику і номерів по шаблону; встановлення тарифу; довідка, конференц-зв'язок та інше.

Всі переваги DECT-телефонів ви одержуєте разом з Panasonic KX-TCD951: внутрішні дзвоники, проведення консультації з внутрішнім абонентом під час бесіди по зовнішній лінії (без переривання зовнішньої). Антена в слухавці знаходиться всередині корпусу, що добре для власників домашніх тварин, вихованці яких обожнюють погризти цей предмет.

Рисунок 4.1 – Телефон SIEMENS 3010 Gigaset

В режимі розмови дисплей відображає тривалість і вартість розмови, і номер абонента. В режимі чекання - номера базового блоку і мобільної слухавки. Даний телефон зображений на рисунку 4.2.

Рисунок 4.2 – Телефон PANASONIC KX-TCD951/961

Продукція Premier на українському ринку з'явилася в 1993 році і відома споживачеві як надійна і недорога марка.

Особливості: функції міні-АТС, внутрішній зв'язок, імпульсний/тональний режим набору, пам'ять на 10 номерів, таймер тривалості розмови, захист і перезарядження батареї, блокування вихідних дзвоників, PIN-код та інше. Слухавка не має антени.

Indigo - недорогий телефон, що не володіє такими "просунутими" можливостями як Siemens Gigaset 3010 або Panasonic . Але проте, ще не поступається їм по якості зв'язку. Вдалий телефон для домашнього застосування. Даний телефон зображений на рисунку 4.3.

Рисунок 4.3 – Телефон PREMIER Indigo

Концерн Гудвін - перший російський виробник телекомунікаційного устаткування в стандарті DECT. Продукція Гудвін розробляється і випускається в Росії.

Особливості: блокування клавіатури; набір: попередній і повторний, імпульсний/тональний; Mute, baby-call, пошук рубання, 7 позицій голосу дзвоника, 3 - голоси розмови, 5 варіантів мелодії, підрахунок вартості розмови, PIN-код базової станції, PIN - код слухавки, телефонний довідник, скорочений набір номера, внутрішній зв'язок, конференц-зв'язок, довідка, блокування вихідних дзвоників ( до 5 номерів-виключень), зворотний виклик, захист номера виклику та інше.

В режимі чекання на індикаторі трубки відображається попередньо введена інформація (наприклад, ім'я користувача або назва організації). По дзвонику легко визначити його тип - зовнішні і внутрішні виклики мають різні мелодії. Клавіатура телефону цілком русифікована. Оригінальним маркетинговим ходом є виконання базової станції у виді рамки для фотографії. Оскільки зарядний пристрій відділений від бази, то останню можна вішати на стіну. Даний телефон зображений на рисунку 4.4.

Рисунок 4.4 – Телефон GOODWIN Lund

4.2 Перспективи.

В Європі DECT є обов'язковим стандартом - частотний діапазон DECT у всіх країнах-учасницях Європейської конференції адміністрації пошт і електрозв'язку (CEPT) зарезервований винятково для систем підтримуючих цей стандарт. Він має також широку підтримку в промисловості: всі основні постачальники безпровідних офісних телефонних систем, що працюють на європейському ринку, або вже пропонують системи DECT, або оголосили про наміри випускати такі продукти. Перші комерційні системи DECT з'явилися на ринку в 1993 році, а деякі виробники вже продають системи DECT другого покоління.

Росте інтерес до стандарту DECT і за межами європейського континенту. У США на основі DECT створюється стандарт на засоби зв'язку, які працюють на частотах 1850/1990 МГц, виділених Федеральною комісією зі зв'язку (Federal Communications Comission - FCC) для систем персонального зв'язку (Personal Communications Services - PCS). Частоти PCS поділяються на кілька діапазонів для ліцензуючих систем і діапазон для неліцензуючих додатків (1910/1930 МГц). Неліцензуючий діапазон буде використовуватися такими системами, як безпровідні УАТС. Підгрупою TR41.6 Інституту ANSI для подібних додатків був розроблений стандарт WCPE, що в основному повторює стандарт DECT, за винятком фізичного рівня, приведеного у відповідність з вимогами FCC. Механізм CDCS, передбачений стандартом DECT, дозволяє системам WCPE "співіснувати" з іншими системами, що працюють у тім же діапазоні: система просто не буде використовувати радіоканал, якщо визначить, що він уже зайнятий.

В даний час стандарт WCPE адаптується також для додатків (наприклад, систем загального доступу), що функціонують на ліцензуючих частотах PCS. В ліцензуючих мережах PCS ця технологія буде застосовуватися в системах нижнього рівня, забезпечуючи високоякісний зв'язок для користувачів з обмеженою мобільністю в умовах великої щільності абонентів. Імовірно, системи нижнього рівня будуть використовуватися разом із системами більш високого рівня, що базуються на звичайній цифровій стільниковій технології.

Споконвічно DECT розглядалася тільки як телефонна система, однак вже на перших кроках стандартизації було прийняте рішення інтерпретувати букву "Т" як абревіатуру від слова "телекомунікації". Справа в тім, що DECT передбачає зсув акцентів у спектрі послуг від забезпечення переважно голосового зв'язку до мультимедійної (ISDN), а також може бути використаний як засіб доступу до Internet і Intranet. Сам же стандарт DECT створювався як один з елементів комунікаційних послуг майбутнього, і тому навіть самі найближчі перспективи його розвитку включають такі визнані напрямки, як: двохмодові і трьохмодові термінали, здатні діяти в різних мережах і підтримуючі DECT , GSM і DCS в залежності від того, в зону дії якої системи потрапив абонент; причому перші версії таких пристроїв уже з'явилися; модифікації систем, необхідні для досягнення більш високих швидкостей передачі даних (до 2 Мбіт/с), здатні забезпечувати швидкісний обмін даними, відеозв'язок і т.п.


 
 

Цікаве

Загрузка...