WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект відділення обробки щитових заготовок на виготовлення шафи для посуду (курсовий проект) - Реферат

Проект відділення обробки щитових заготовок на виготовлення шафи для посуду (курсовий проект) - Реферат

Курсовий проект

Тема:

Проект відділення обробки щитових заготовок на виготовлення шафи для посуду

Завдання

Для курсового проектування з предмету:

Технологія підготовки виробництва"

Для групи

Проект відділення обробки щитових заготовок на виготовлення

Тема:

шафи для посуду

240 000 штук

Річна програма випуску

При виконанні курсового проекту на вказану тему необхідно оформити:

1. Пояснювальну записку

Вступ

 1. Технічний опис виробу

 2. Розрахунок норм витрат матеріалів

  1. Розрахунок деревних і личкувальних матеріалів

  2. Розрахунок кількості відходів

  3. Розрахунок клеєвих матеріалів

  4. Розрахунок шліфувальних матеріалів

  5. Розрахунок інших матеріалів

 3. Розробка технологічного процесу

  1. Розробка схеми технологічного процесу

  2. Розрахунок кількості обладнання і робочих місць

  3. Опис технологічного процесу цеху (відділення)

 4. Розробка плану виробничого цеху (відділення)

  1. Розробка площі зайнятої обладнанням і робочими місцями

  2. Розробка площі проходів і проїздів

  3. Розробка площі складів і місць витримки

Список використаних джерел

2. Графічну частину проекту М 1:100.

Лист 1. Схема технологічного процесу

Лист 2. План цеху (відділення) М 1:100.

Дата видачі "_________"_________________________

Дата закінчення "________" ________________________

Викладач-керівник курсового проекту _______________________________

Зміст

Вступ

 1. Розробка конструкції виробу.

 2. Розрахунок норм і витрат матеріалів

  1. 2.1 Розрахунок деревних і личкувальних матеріалів

  2. 2.2 Розрахунок кількості відходів

  3. 2.3 Розрахунок клеєвих матеріалів

  4. 2.4 Розрахунок інших матеріалів

 3. Розрахунок технологічного процесу

  1. 3.1 Розрахунок кількості обладнання і робочих місць

  2. 3.2 Опис технологічного процесу цеху (відділення)

Вступ

Меблі являються частиною матеріальної культури народу. Меблі виконують важливу роль в архітектурно-художньому оздоблені інтер'єра, активний вплив на формування художнього смаку і культурних навиків людей.

Виготовлення меблів в нашій країні – один з найдавніших видів прикладного мистецтва. Меблі відображають умови життя тих людей, які іх виготовили, рівень розвитку культури, мистецтва і техніки в даний період. Меблі являються невіддільною частиною інтер'єру, забезпечуючи зручність людини в процесі роботи і відпочинку.

Зараз до меблевого виробництва поставлено високі вимоги. Велике значення надається раціональному використані деревних відходів для переробки їх в технологічну тріску, яка застосовується для виготовлення деревоволокнистих та деревостружкових плит. Ці плити служать як облицювальний матеріал для виготовлення дверей щитової конструкції, різних перегородок. Плити також є основним конструктивним матеріалом для виробництва меблів.

Збільшення випуску столярних виробів і меблів, як і інших видів промислової продукції, залежить від прискорення темпів росту продуктивності праці, підвищення технічного рівня виробництва, більш ефективного використання виробничих потужностей і основних фондів.

Ці заходи можна здійснити на основі реконструкції діючих і будівництві нових підприємств на яких удосконалюється технологія виготовлення окремих деталей і виробів, модернізується діюче обладнання, механізуються і автоматизуються технологічні процеси, розвиваються нові форми організації праці.

Співвідношення потрібного і красивого, відповідність конструкції сучасному рівню виробництва, вимогам експлуатації – це основні фактори, які визначають переваги столярно-меблевих виробів для інженерів сучасних жилих і громадських приміщень.

Метою конструювання є створення функціонально і естетично виправданих технологічних виробів, виготовлених з сучасних матеріалів. Вміння створювати такі вироби – одна із найдавніших задач проектувальників і кваліфікованих майстрів.

Основний напрям в проектуванні меблів – все більше застосовувати уніфікованих елементів, за допомогою яких можна одержувати типи меблів різних габаритних розмірів і комфортабельності.

Проектування меблів ведеться з врахуванням запитів населення і потреби нового будівництва. Сучасні моделі органічно поєднують утилітарні і художні достатки.

1.Розробка конструкції виробу.

1.1 Опис виробу

Шафа для посуду призначена для оснащення житлових приміщень. Шафа розбірної конструкції. Експлуатується в наборі або окремо.

Корпус шафи складається з двох вертикальних стінок, що переходять в опору, двох горизонтальних непрохідних стінок, перегородки що ділить корпусна два відділення. У верхньому відділенні знаходяться дві накладні дверки з рамкового профілю, за якими знаходиться дві скляні полиці.

У нижньому відділені є дві вертикальні перегородки, які ділять його на три частини. У лівій та правій частині знаходяться накладні глухі дверки з рамкового фасадного профілю за якими розташовані полиці. В середній частині знаходяться три шухляди..

Функціональні розміри відповідають ГОСТ 13025.4-81.

Виріб повинен відповідати ГОСТ 16371-96 „Меблі побутові".

1.2 Конструкція і матеріали

Усі щитові елементи крім фасадних стінок шухляд та дверок, виготовляють з ламінованої плити ДСП ТУ 13. 417-80 товщиною 18 мм. Личківки крайок МКР ТУ 13771 -81 товщиною 0,4 мм. Дверки виготовляють з рамкового фасадного профілю МДФ 1808 товщиною 22 мм., шириною 60 мм. В простір рамки шухляд та дверок встановлено тахлю з плити ДСІІ ламінованої. В простір рамки верхньої частини

дверок встановлено скло ГОСТ 15469-82 товщиною 7 мм. Деталі рамкового фасадного профілю з'єднані між собою шкантами з деревини листяних порід ГОСТ 2695-83 діаметром 6 мм., довжиною 25мм. та клеєм синтетичним ГОСТ 14231-88. Щитові елементи корпусу з'єднані між собою шкантами Ф.212. та стяжками. Задня стінка виготовлена з плити ДВП ГОСТ 4596-86 товщиною 3,2 мм. і кріпиться шурупами 2-3x25 ГОСТ 1145-80 і шайбами Ф.236.

Шухляда складається з двох бічних, передньої, задньої стінок, дна та фасадної стійок. Бічні, передню і задню стінки виготовляють з деревини хвойних порід ГОСТ 8486-86 товщиною 14 мм. Стінки шухляд з'єднані між собою шкантами листяних порід ГОСТ 2695-83 довжиною25 мм, і діаметром 6мм. та синтетичним клеєм ГОСТ 14231-88. Передня та бічні стінки мають пази, в які кріпиться дно шухляди, з плити ДВП ГОСТ 4598-86 товщиною 4 мм. а до задньої стінки шухляди шурупами 2-3x25 ГОСТ 1145-80. Шухляди перемішуються по роликових напрямних Ф.11.3-Г, що кріпиться до вертикальних стінок шурупами 2-3x16 ГОСТ 1145-80 і до бічної стінки шухляд шурупами 2-3x13 ГОСТ 1145-80. Дверки відкриваються при допомозі завіс Ф.575, які кріпляться до вертикальних стінок корпуса шурупами 2-3x16 ГОСТ 1145-80, а до дверки шурупами 2-Зх13 ГОСТ 1145-80. Дверки фіксуються при допомозі магнітних фіксаторів Ф-85, які кріпляться до горизонтальної стінки корпусу шурупами 2-3x16 ГОСТ 1144-86 і до дверки шурупами 2-3x13 ГОСТ 1145-80

Дверки та шухляди оснащені ручками Ф. 164128 які кріпиться гвинтами

М 4.Полички установлені на полицетримачах Ф. 1856.1 Передню стінку опори фіксують до вертикальних стінок корпуса при допомозі магнітних фіксаторів Ф.85. Вертикальні стінки корпуса мають опори Ф. 481, кріпляться шурупами 2-4х20 ГОСТ 1145-80.

Назва складальних одиниць або деталей

Позначення по кресленню

Назва матеріалу деталей

Сорт.група матер.

К-ть дет. у виробі

К-ть шарів шпону

Розміри деталей у чистоті

Об'єм ,площа комплекту деталей м2,м3

Розміри заготовок, кратність

Стандартна товщина в мм

Об'єм ,площа комплекту заготовок м2,м3

Коеф. який враховує технічні витрати

Об'єм ,площа комплекту заготовок з врахув .техн. відх.

Одиниці виміру

Коеф. що врах. корисний вихід

Норма витр. Матер з врах. корисн. виходу

Д

Ш

Т

Д

Ш

Т

1

2

3

4

5


 
 

Цікаве

Загрузка...