WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Ремонт столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Працівники на будмайданчику в місцях, де можливе падіння предметів, повинні бути забезпечені захисними касками. Відкриті отвори в стінах огороджують. Для перенесення і зберігання інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті повинні мати сумки.

Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть особи, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ними. Інструмент необхідно систематично і своєчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.

Ремонтують інструмент, замінюють ріжучі частини після його виключення і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом з приставних драбин заборонено.

При перервах в роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент з працюючим двигуном забороняється.

Електробезпека. При зіткненні людини з струмоведучими частинами діючої електроустановки створюється небезпека пораження струмом Небезпечна для життя людини сила струму 0,05 А, а в два рази більша, тобто 0,1 А, – смертельна. Неізольовані струмоведучі частини огороджують так, щоб до них не було вільного доступу.

Електроінструмент слід систематично перевіряти на відсутність замикання на корпус; крім того, слід перевіряти перед роботою справність живлячого кабелю. Електроінструмент повинен бути заземлений; за відсутності заземлення працювати електроінструментом забороняється.

До роботи з механізованим інструментом допускаються особи, що пройшли виробниче навчання і мають відповідне посвідчення.

Ремонтувати, регулювати, і настроювати механізований інструмент можна тільки після його відключення і повної зупинки. При роботі з електроінструментом слід користуватися захисними окулярами. В процесі роботи забороняється натягувати і перегинати кабелі інструментів.

В негожу погоду (сніг, дощ) працювати на відкритому майданчику електроінструментом можна лише у виняткових випадках, під навісом з обов'язковим застосуванням діелектричних рукавичок. В приміщеннях особливо небезпечних а також зовні приміщень працювати електроінструментом можна при напрузі не більше 36 В.

Пускову апаратуру розміщують так, щоб сторонні особи не могли пустити машини і механізми. Рубильники повинні бути обладнані кожухами.

Металеві будівельні риштування, рейкові шляхи електричних вантажопідйомних кранів і інші металеві частини будівельних машин і устаткування з електроприводом, корпуси електродвигунів, кожухи рубильників повинні бути заземлені.

Зовнішні електропроводки тимчасового електропостачання повинні бути виконані ізольованим дротом, розміщені на опорах (стовпах) на висоті над рівнем підлоги, землі, настилу не менше 2,5 м над робочими місцями, 3,5 м – над проходами, 6м – над проїздами.

Ручні переносні світильники повинні мати захисну металеву сітку, причому напруга для них повинна бути, не більше 36 В, а в особливо небезпечних місцях (траншеї, колодязі) - 12 В.

Штепсельні з'єднання на 12 і 36 В повинні мати колір, різко відмінний від штепсельних з'єднань з напругою більше 36 В.

Гумові захисні засоби перед застосуванням оглядають, очищають від бруду, витирають. Захисні засоби, які мають проколи, тріщини, застосовувати не можна.

При пилянні, фрезеруванні, шліфуванні треба користуватися захисними окулярами. В приміщеннях особливо небезпечних і з підвищеною небезпекою пораження електричним струмом працювати можна електроінструментом при напрузі не вище 42 В. Корпуса електроінструментів, які працюють при напрузі більше 42 В, повинні бути заземлені.

Пожежна безпека. Пожежі завдають народному господарству великого збитку. Основними причинами пожеж є невміле поводження з вогнем на відкритих майданчиках, куріння в пожежонебезпечних місцях, несправності в електромережі, неправильне зберігання легкозаймистих матеріалів, захаращується цехів і території і т.п.

Укладати предмети (пиломатеріали), що згоряють, на будівельному майданчику можна на відстані не менше 15 м від будівель, які будуються або тимчасових споруд. Склади паливних і змащувальних матеріалів слід розташовувати із сторони, протилежної пануючим вітрам, і на великій відстані від будівель.

Треба систематично перевіряти електромережу і своєчасно усувати її несправність. Тимчасові металеві і електричні печі можна влаштовувати тільки за узгодженням з органами пожежного нагляду. В місцях, відведених для куріння, слід поставити бочки з водою і ящики з піском для недопалків.

На будівельному майданчику повинні бути обладнані протипожежні пости з вогнегасниками, відрами, лопатами, ломами, баграми, гідропультом і сокирами. У гідропульта звичайно встановлюють бочки з водою.

Місця, де водопровід відсутній, обладнують закритими водоймами з мотопомпами на відстані 150...200 м від будівель.

Пожежна профілактика передбачає заходи, направлені на попередження виникнення пожеж, тобто створення умов, перешкоджаючих розповсюдженню вогню, заходи із евакуації людей, матеріалів, устаткування при виникнення пожежі, а також план роботи людей по якнайшвидшій ліквідації пожежі.

Склади пиломатеріалів повинні міститися в чистоті і мати необхідні дороги і проїзди. Територію складу треба систематично очищати від відходів – кори, тріски. Куріння на складах, а також розведення багать категорично забороняється. В літні дні територію складу, а також територію підприємства треба поливати водою. Розриви між штабелями і групами штабелів повинні відповідати передбаченим нормами.

Склад повинен бути обладнаний протипожежним водопроводом, водоймами. Невеликі склади повинні мати чани з водою, вогнегасники. В деревообробних цехах потрібно стежити за станом електроустаткування, пускової апаратури, силової і освітлювальної мережі. Обтиральні матеріали слід берегти в спеціальних закритих металевих ящиках і періодично їх очищати. Необхідно систематично змащувати підшипники, не допускаючи їх перегріву.

Берегти наднормативні запаси пиломатеріалів, заготівок і деталей в цехах не допускається. Всі проходи і підходи до пожежних кранів повинні бути завжди вільними і доступними. В опоряджувальних цехах не можна працювати без надійно діючої вентиляції, з тим утворилася вибухонебезпечна концентрація пари лакофарбових матеріалів.

Цехи крім пожежного водопроводу повинні бути забезпечені засобами пожежегасіння, – вогнегасниками, розміщеними в зручних місцях.

Для подачі сигналів про пожежу в цеху, майстерні повинна бути встановлена пожежна сигналізація. У разі її відсутності необхідно встановити сирени, дзвони і т.п.

Кожний працівник, помітивши пожежу, зобов'язаний негайно (по телефону) викликати пожежну команду, а якщо немає телефону, дати інший який-небудь сигнал і вжити заходів із гасіння пожежі місцевими засобами.

Для забезпечення боротьби з пожежами і профілактики пожеж на кожному будівництві і підприємстві з складу працівників створюються добровільні пожежні дружини, які активно задіяні в гасінні пожеж. В кожній зміні повинна бути мінімальний необхідна кількість працівників пожежної дружини.

Використана література.

1. Л.Н. Крейдлин "Столярные, плотничные и паркетные работы", М.,

Высшая школа, 1989 г.

2. Л.Н. Крейдлін "Столярні роботи", К., Вища школа, 1993 р.

3. В.В. Бруква, Т.В. Пятничук "Матеріалознавство для столярів. К., Техніка, 2006 р.


 
 

Цікаве

Загрузка...