WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Ремонт столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

2.7. Ремонт каркасних і панельних будинків.

В процесі експлуатації будинків в окремих будівлях спостерігається промерзання стін. Це викликано тим, що в стінах осів утеплювач – мінеральна вата, мінераловатні плити. Промерзання стін встановлюють в зимовий період, причому переважно у верхній частині стіни появляється іній. Ремонт стін проводять слідуючим чином: знімають акуратно з внутрішньої сторони личківку (ДВП, гіпсокартонні листи і ін.), потім знімають з панелей, каркасу обшивку, після чого знімають осівший утеплювач і встановлюють новий, слідкуючи за тим, щоб між ним і каркасом не було зазорів. Мінераловатні плити краще кріпити на клею – вони не просідають і не утворюють мостиків холоду. Після встановлення утеплювача стіни обшивають і личкують плитними матеріалами (ДВП, гіпсокартонними листами і ін.).

3. Заходи із охорони праці.

Кожний новий робітник, може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі поділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.

Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним новим робітником шляхом бесіди і показу наочних прикладів. Первинний на робочому місці, повторний, позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці зі всіма новими прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працівників, а позаплановий – при зміні правил з охорони праці і зміні технологічного процесу.

При інструктажі робітник узнає правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструменту, електромережі і т. п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при вантажно-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис в журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктованого і інструктуючого.

На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, детально пояснює безпечні прийоми роботи, захисну техніку, розказує про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будову механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.

Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будівельної індустрії, проте часто на будмайданчиках доводиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструменту а іноді і деревообробних верстатів. Зважаючи на це велику роль для безпечної роботи відіграє правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини обладнується верстаком і необхідним інструментом і пристосуваннями.

Верстак міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб ним легко і зручно було користуватися. Пиломатеріали, заготівки розміщують поблизу від верстака, з тим щоб робітник не затрачував значних зусиль і рухів на їх доставку до місця роботи.

Особливу увагу слід звертати на правильне використовування механізованого інструменту. Рукоятки ручного інструменту (молотків, пил, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їх поверхня повинна бути гладкою без вибоїн і скалок.

Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцю на відстань не більше 50 м, а переносити їх по сходах або драбинах не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.

Техніка безпеки і організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака підйомного механізму.

Стропуют елементи і конструкції по наперед затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають в положенні, близькому до проектного.

Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі слід застосовувати відтяжки з волокняного каната або тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їх тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних або дверних блоків треба стежити за тим щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметру блоку. Елементи і конструкції стропують інвентарними стропами.

При підйомі або опусканні стояти під виробами або під стрілою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до їх закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, пороху конструкції очищають на землі до їх строповки і підйому.

В процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.

Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.

Зона монтажних робіт, небезпечна для знаходження людей в процесі переміщення або монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.

Підняті елементи, конструкції опускають в місцеположення не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більше 15 м/с, ожеледі, грозі або тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будівель, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.

Всі сигнали машиністу крана або мотористу лебідки, а також робітникам на відтяжці повинні подаватися однією особою – бригадиром монтажної бригади, ланковим або такелажником-стропальником. Сигнал „Стоп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.

Перед початком робіт бригадир, майстер або виконавець робіт зобов'язаний детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Роботи верхолазів при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодше 18 років.

Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, з тим щоб в процесі монтажу не треба було затрачати час на розшуки необхідних виробів. Підвезення виробів до місця монтажу повинно бути наперед заплановано відповідно до затвердженого графіка робіт.

Механізми для монтажу – крани, лебідки – повинні бути встановлений так, щоб ними було зручне користуватися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути влаштований дороги. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення меж монтажних робіт, з тим щоб сторонні люди не потрапляли в цю зону.

Робітники повинні бути забезпечені набором інструментів, необхідних для установки виробів в проектне положення, вивіряння правильності їх установки і закріплення в отворі. При виконанні монтажних робіт необхідно користуватися технологічними картами.

Техніка безпеки при монтажі (складанні) будинків. Будівельний майданчик в населених місцях, щоб уникнути доступу сторонніх осіб, огороджують. По периметру будівлі, що будується, встановлюють небезпечну для знаходження людей зону. Для будівель висотою до 20 м вона повинна бути не менше 7 м.


 
 

Цікаве

Загрузка...