WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка модельної конструкції з виготовлення сукні вечірньої - Дипломна робота

Розробка модельної конструкції з виготовлення сукні вечірньої - Дипломна робота

Асортимент тканин діляться на:

  • бавовняні тканини;

  • лляні тканини;

  • вовняні тканини;

  • шовкові тканини.

За призначенням бавовняні тканини поділяються на побутові. Технічні та спеціальні. До побутових тканин належать білизняні, платтяно-сорочкові. Костюмно-пальтові. Підкладкові. Більша частина бавовняних тканин виробляється із застосуванням хімічних волоком – віскозного, силону, лавсану.

Лляні тканини в текстильній промисловості України займають дуже мале місце. В наслідок поєднання льону з іншими волокнами отримують нові види тканин з підвищеними споживними властивостями та оригінальним зовнішнім виглядом. За призначенням лляні побутові тканини поділяють на білизняні, платтяно-костюмні, меблево-декоративні та докладні.

Шовкові тканини найбільш різноманітні за волокнистим складом, будовою, обробкою. До них належать тканини, які виробляють із натуральних, штучних і синтетичних ниток та волокон. За призначенням шовкові тканини поділяють на платтяні та платтяно-костюмні, костюмні сорочкові, плащові, пальтові, підкладкові, меблево-декоративні.

Вовняні тканини виробляють здебільшого з овечої, козячої, верблюжої вовни. Застосовують також відновлену вовну та відходи вовняного виробництва. За способом виробництва вовняні тканини поділяють на камвольні та суконні.

Асортимент шовкових тканини є дуже різноманітним. Вони виготовляються к з натуральної так і синтетичної сировини. Натуральні мають гігієнічні властивості.

З усіх видів та груп матеріалів, які використовуються, для платтяних виробів асортимент шовкових тканин найбільш численний різноманітний. Для виробництва шовкових тканин використовують різні за сировинним складом та структурою нитки: шовк – сирець, шовк – основу, шовк – уток, креп, пряжу з натурального шовку. З штучних ниток – віскозні, ацетатні та триацетатні.

Тканини з шовку різноманітні за художньо-кольористичним оформленням: вибілені, гладко фарбовані, друковані, пістряво ткані, меланжеві.

Шовкові тканини піддають мало усадковій, незтинельній, антистатичній, водо – та брудовідштовхувальній, силіконовій, акриловій, тефлоновій обробкам. Шовкові таттені тканини мають відповідати таким вимогам: мати красивий зовнішній вигляд і зберігати його протягом визначеного періоду експлуатації виробів, мати малу зміну лінійних розмірів після мокрих обробок та зминальність, високу гігроскопічність, повітро і паропронкність, бути зносостійкими та мало електризованими.

Шовкові тканини поділяються на шовкові тканини та тканини з хімічного волокна та ниток.

До тканин з хімічного волокна і ниток належать тканини, які виробляють з хімічного волокна та ниток, або із адмімі хімічного волокна та бавовни.

Врахувавши постійне обновлення та розширення асортименту матеріалів для одягу, ознайомившись з сучасними різновидами матеріалів рекомендується обрати для тканин верху шифон так, як він легко драпірується, надає виробу легкості та воздушності, великого об'єму.

Для проектує мого виробу рекомендується образи для підкладкових тканин креп-сатин. Тому, що ця тканина гладко фарбована з односторонніми відлиском, атласного переплетення, а з іншого боку матова крепова.

На основі вибраного матеріалу характеристика текстильних матеріалів надається в таблиці 1.7.

Таблиця 1.7.

Характеристика текстильних матеріалів.

Назва матеріалу

Переплетення

Сировинний склад, %

Поверхнева щільність

Число ниток на 100 мм

Ширина см

основа

уток

Шифон

Полотняне

Синтетика 100%

25 г/м2

240

240

150

Креп-сатин

Атласне

Синтетика 100%

80 г/м2

720

305

150

Характеристика швейних ниток подається в таблиці 1.8.

Таблиця 1.8.

Характеристика швейних ниток

Назва

Умовне позначення

Вид упаковки

Структура

Довжина

Поліестрові нитки "Sadac"

120

котушка

В два складення

1000м

1.3 Висновок

У першому роздiлi було проведено дослiдження сфери споживання, визначення групи споживачiв та виду одягу для проектування, характеристика споживчих та виробничих вимог до сукні вечірньої, аналiз напрямку моди стосовно сукні, формування матриці морфологiчних ознак.Також дослiдження асортименту виробiв у сферi торгiвлi, аналiз моделей-аналогiв, розробка серiй ескiзiв моделей пропозицiй, аналiз моделей-пропозицiй та визначення основної технiчної пропозицiї i вибiр матерiалiв для виготовлення виробiв, що дало змогу визначити групу за вiком, освiтою матерiальним достатком, вiдношенням до моди. Визначити характеристику властивостей одягу, найвагомiших для обраної групи споживачiв, показники якостi сукні вечірньої. Було складено не систематизований асортиментний ряд, який утворюють вироби, що користуються попитом у споживачiв, якi вiдповiдають напрямку розвитку моди. Було проведено аналiз моделей-аналогiв та моделей-пропозицiй, що дало змогу визначити базову модель, яку розроблено в дипломному проектi. Проаналізовано всі види тканин для суконь та обрано одну , що найбільше відповідає показникам якості та естетичному вигляду виробу.

2. Конструкторський розділ.

2.1. Конструкторська та композиційна проробка варіанту виробу.

Відправною точкою для розробки є базова конструкція.

Базова конструкція - це конструкція , яка складається з основних деталей ( пі- лочка, спинка), на основі яких буде проводитись моделювання деталей,з врахуванням прибавок на вільне облягання, узгоджених з напрямком моди, властивостей матеріалу.

2.2. Розробка технічного опису на модель.

Технічний опис розробляється на одну з моделей системи, яка надається в готовому вигляді до захисту дипломного проекту. До сладу документів технічного опису входять:

- титульна сторінка;

- зображення та опис зовнішнього виду моделі;

- таблиця вимірів моделі в готовому вигляді;

- специфікація лекал та деталей крою;

- конфекційна карта.

Конфекційна карта

Основна тканина

Прокладкова тканина

Ґудзик

Клейова кромка

Нитки

Розробка технічного опису на модель

Коломийський політехнічний коледж

„ Затверджую"

директор

____________2009р

Технічний опис на сукню вечірню

модель________

Термін введення Термін дії

Взірець еталон

затверджений художньою радою

2009

Технічний малюнок

Технічний опис моделі

Сукня вечірня ,літня, із шифону, виріб на бретелях, відрізний під лінією грудей .Верхня частина пілочки з запахом.

Прилягання підкладки пілочки забезпечується рельєфними вертикальними швами .Верхня частина пілочки з шифону призібрана по бокових зрізах та проймі.

Спинка з середнім швом та рельєфними швами.

Нижня частина сукні призібрана по верхніх та нижніх зрізах шов з`єднання нижньої частини сукні з підкладкою переходить в сторону підкладки, завдяки чому досягається великий об`єм нижньої частини сукні.

Застібка в лівому боковому шві на потайну блискавку.Верхній зріз сукні оброблений обшивкою.На рівні шва пришиву верхньої частини з нижньої зав язується пояс з шифону.

Нитки і фурнітура в тон з основної тканини.

Таблиця 2.1

Специфікація деталей крою та лекал

Номер та назва деталі

Номер деталі

Кількість одиниць

Лекал

Деталей

1.Деталі з основної тканини

1.1 Верхня частина пілочки

1

1

2

1.2 Середня частина спинки

2

1

1

1.3 Бокова частина спинки

3

1

2

1.4 Пояс

4

1

1

1.5 Полотнище спідниці

5

1

2

2.Деталі підкладки

2.1 Середня частина пілочки

6

1

2

2.2 Бокова частина пілочки

7

1

2

2.3 Середня частина спинки

8

1

2

2.4 Бокова чатина спинки

9

1

2

2.5 Переднє полотнище спідниці

10

1

1

2.6 Заднє полотнище спідниці

11

1

1

2.7 Обшивка верхнього зрізу пілочки

12

1

2

2.8 Обшивка верхнього зрізу спинки

13

1

1

РАЗОМ

13

21


 
 

Цікаве

Загрузка...