WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок одномодельного потоку з виготовлення жіночої сукні - Курсова робота

Розрахунок одномодельного потоку з виготовлення жіночої сукні - Курсова робота

Ду2

Ку= ——;Ку= —— = - 4,5

Д9

Ду– сума уніфікованих деталей виробу, од.

Д – сума всіх деталей виробу, од.

Зображення лекал (Додаток А)

Арк.

Зміни

Арк.

№ документа

Підпис

Дата

1.3. Вибір матеріалів

1.3.1. Обґрунтування вибору матеріалів

Кожна епоха пропонує свої тканини, свої манери її використання в костюмі та сукні. Мовою пластики, самої драпіровки, складок одяг виражає дуже багато. В тому, як накинута на фігуру тканина, читається образ часу, характер людей.

Спочатку носили одяг, складки якого розташовувалися вільно. Потім навчилися ними керувати, підкоряти відповідній системі, створювати пластичний образ. Тканина поступово видавала людям свої таємниці, властивості, її пластична сутність розкривалася поступово і ставала предметом мистецтва.

Залежно від сировини тканини ділять на:

- натуральні, які називають також класичними:

1). рослинного походження (бавовна, льон, коноплі, джут);

2). тваринного походження (шерсть, натуральний шовк);

3). мінерального походження (остюк, остиста тканина);

- штучні:

1). з природних речовин: органічного і неорганічного походження: віскоза,

ацетат; металеві нитки, люрекс;

2). з синтетичних полімерів, зокрема:

3). поліамідні тканини (дедерон, хемлон, силон),

4). поліестери (діолен, слотера, тесил),

5). поліпропіленові тканини,

6). полівінілові тканини (кашмілон, дралон).

До вибору тканини необхідно відноситися так уважно, як і до вибору моделі, тому що далеко не кожна тканина підходить за фактурою, кольором, призначенням. Тканина володіє властивостями, за які її завжди будуть цінувати люди – вона пластична, прилягаюча до любої фігури, драпірується, здійснює відчуття цілісності силуету із багатим ритмічним життям, грою різних відтінків та кольорів.

В магазинах знаходиться широкий асортимент тканин - шовкові, вовняні, синтетичні, з печатним малюнком різного масштабу, а також гладко фарбовані з різною поверхнею – бархатні, фактурні, строкато ткані, в клітинку, в полоску різних масштабів, з блискучою поверхнею. Поряд з тканинами, маючими малюнки великих орнаментальних форм, широко представлені тканини з маленьким малюнком. При виборі тканини важлива практична чутливість. Крім зорового сприйняття тої чи іншої тканини велике значення має відчуття її практичних якостей (м'якості, незминаючості, пружності), уміння визначити її функціональні достоїнства в практичному приміщенні.Бажано знайти правильне співвідношення між тканиною, майбутнім виробом і зовнішністю жінки.

Арк.

Зміни

Арк.

№ документа

Підпис

Дата

Мода розвивається по шляху створення визначених форм при допомозі крою. Тому тканини застосовуються найрізноманітніші – щільні, легкі, з малюнками, гладкофарбовані з фактурною поверхнею.

Модні бавовна, льон, шовк – бажано натуральний, але можливий різноманітний з домішками і поліестерами. Для своєї моделі я вибрала шовкову тканину. Кожен із природних матеріалів володіє своїми властивостями, особливими по своїй структурі. Вовна – м'якістю, шовк – блиском, шкіра – пластичністю.

Наша промисловість випускає бавовняні, льняні, вовняні і шовкові тканини, що нараховують більше чотирьох тисяч артикулів.

В існуючому асортименті тканини проходять постійну зміну застарілих артиклів, немодні знімаються з виробництва, а поновлення асортименту проходить завдяки вкладанню нових хімічних волокон, завдяки зміні структури колориту обробки.

Натуральний шовк – це тонкі нитки, які виготовляють із коконів, закручених гусеницями шовкопряда – шовковими черв'яками. Найбільше поширені тутовий та дубовий шовкопряди. Коконна нитка складається з двох шовковин. Довжина коконної нитки дуже велика – до 1000 метрів і більше.

Товщина коконної нитки в середньому становить 20 – 30 мкм, тобто у півтора рази більша, ніж бавовняного волокна. Коконна нитка міцна, але у мокрому стані шовк – сирець, який складається з кількох коконних ниток,втрачає 5-10 % своєї міцності. Видовження шовку під час розриву становить майже 20 %, а у вологому стані збільшується на 15-20 %.

Шовк характеризується доброю пружністю. Тонка і гладенька шовкова нитка легко сковзає і осипається, що є негативною властивістю для виготовлення швейних виробів. Шовк гігроскопічний. Нормальний вміст вологи у шовковій нитці 11 %. Шовк характеризується високою стійкістю до дії мікроорганізмів. До дії сонячного світла шовкові волокна чутливі.

Штучні волокна – характерною особливістю будови віскозних волокон є ребристість по довжині і різана форма в поперечному перерізі. Блиск волокон яскравий, скляний. Гігроскопічність штучних волокон – 11 %.

Ацетатні волокна – виготовляються із антіцелюлози. Вони мають злегка блискучу поверхню і зовні схожі на натуральний шовк. Такі тканини добре зберігають форму і майже не зминаються. Вони не гігроскопічні, швидко висихають. Ацетат погано виносить нагрів, плавиться при 2100С. Такі тканини не можна сушити в сушильних машинах, прасувати з виворотньої сторони слабо нагрітою праскою.

Арк.

Зміни

Арк.

№ документа

Підпис

Дата

      1. Характеристика матеріалів

Технічна характеристика матеріалів складається у табличній формі (таблиця 2) за прейскурантами або технічними умовами.

За даними технічної характеристики складається стислий опис властивостей. Наприклад, товщина та ширина матеріалу, їх вплив на розкрій деталей по даній моделі, вибір обладнання тощо.

Особливу увагу звернути на технологічні властивості матеріалів: ковзання та тертя, опір тканин різанню та розкрою, обсипання тканин та розсунення ниток у швах, пошкодження тканин голкою, усадка, здатність до формування.

Аналізуючи властивості обраних матеріалів, необхідно визначити як матеріали та їх властивості впливатимуть на якість швейних виробів, послідовність їх обробки та зовнішній вигляд.

Характеристика матеріалів складається тільки на конкретно обрану модель.

Технічна характеристика тканини Таблиця 2

Назва тканини,

призначення

Артикул

Ширина, см

Волокнистий склад, %

Поверхнева щільність

(маса 1 м 2)

Кількість

ниток на 100 мм

Вид ткацького

переплетення, колористичне оформлення, оздоблення

Примітка

По основі

По утоку

По основі

По утоку

Атласна тканина для жіночої сукні

53345

150

70 % ацетат-шовк

30 % віскоза

70 % ацетат-шовк

30 % віскоза

185

212

80

Атласне

переплетення

Гладко-фарбована

Поплин

64218

150

Нитка візкозна 100%

Креп візкозний 100%

92

380

265

Полотняне переплетення

В тон основної тканини

Арк.

Зміни

Арк.

№ документа

Підпис

Дата

      1. Режими обробки матеріалів

Режими обробки матеріалів на швейних машинах

Таблиця № 4

Вид матеріалу

Клас машини, виготівник, фірма

Кількість стібків в 10 мм, строчки (частота строчки), од

Торговий номер швейних ниток

Номер голки

1.

Атласна тканина для жіночої сукні

97-А клас

Для зшивання

4.5-5

120

90

208-А ПО

„Промшвеймаш"

Для обметування

4.5

120

90

81515/700/221

„Текстима"

Німеччина

Для зшивання з одночасним обметуванням

4

120

90

2.

Поплин

97-А клас

Для зшивання

5

120

90

208-А ПО

„Промшвеймаш"

Для обметування

5

120

90


 
 

Цікаве

Загрузка...