WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електро та газозварювання - Дипломна робота

Електро та газозварювання - Дипломна робота

У будівлях 1-го ступеню вогнестійкості – всі конструктивні елементи неспалимі, з високою межею вогнестійкості(1.5-3 год.).

У будівлях 2-го ступеню вогнестійкості – також не горючі, але з меншою межею вогнестійкості(0.5-2.5 год.).

У будівлях 3-го ступеню вогнестійкості – будови, які мають основні несучі конструкції не горючі, а не несучі(міжповерхові й перекриття на горищі), важко горючі(0.25-2 год.).

У будівлях 4-го ступеню вогнестійкості – будови, які мають всі конструкції важко спалимі(0.25-0.5 год.).

У будівлях 5-го ступеню вогнестійкості – всі конструкції горючі.

Багато неорганічних матеріалів хоч і не горять, але мають порівняно не велику термічну стійкість.

Наприклад: вапняки і мармур руйнуються при t 300-400°С, шифр і азбестоцементні виробі при t 300°С втрачають воду і стають крихкими, а при t 600°С при попаданні на них води – розтріскуються.

2.1. Вибрати необхідні електроди для зварювання вузла, що зображено на кресленні.

Електродом для дугового зварювання називають металевий або не металевий стержень для підведення струму зварювальної дуги.

Електрод являє собою стержень круглої форми, по всій поверхні покритий обмазкою.

Обмазка електрода захищає зварювальну ванну від попадання в неї повітря, азоту та інших шкідливих газів які містяться в повітря. Обмазка електрода стабілізує горіння дуги та легує метал шва.

Для зварювання даного зварного вузла що зображено на кресленні я використовую електроди марок Э – 34, Э – 42, Э – 42 А, Э – 46, Э – 46 А. діаметр якого 4 мм. для зварювання вуглецевих сталей яких містяться вуглецю до 0,25%. Зварювання можна проводити як і на змінному так і постійному струмі, на прямій полярності. Зварювання цими марками електродів можна проводити в різних просторових положень.

    1. Вибрати режим зварювання.

Режими зварювання – це сукупність різних факторів зварювального процесу, які забезпечують стійке горіння дуги і одержання швів заданих розмірів, форми та якості. До таких факторів відносяться: діаметр електрода, сила зварювального струму, тип і марка електрода, напруга на дузі, рід і полярність зварювального струму, швидкість зварювання, розташування шва у просторі, попередній підігрів і наступна термічна обробка.

Діаметр електрода встановлюються залежно від товщини зварювального металу ( табл.1 ), типу зварного з'єднання, розташування шва у просторі, розмірів деталі й складу зварного металу.

Таблиця 1

Вибір діаметра електрода залежно від товщини металу

Товщина зварювального металу, мм

1, 5

2

3

4 -5

6 -8

9 - 12

13 -15

16 - 20

Діаметр електрода, мм

1,6

2

3

3 -4

4

4 -5

5

5 і більше

Для зварювання вертикальних, горизонтальних і стельових швів, незалежно від товщини металу, застосовують електроди діаметром до 4 мм, оскільки при цьому легше запобігти скапуванню рідкого металу.

Зварювальний струм установлюється залежно від вибраного діаметра електрода. Для зварювання в нижньому положенні шва його приблизно можна визначити за формулою:

Iзв = К dе,

де Iзв – сила зварювального струму, А; К – коефіцієнт пропорційності, який залежить від типу електрода і його діаметра, А/мм

Товщина зварювальних листів, мм

Діаметр електрода, мм

Тип шва

Сила зварювального струму, А

Горизонтальне

4

4

Односторонній

130 - 170

Для підбору сили зварювального струму можна використати дещо спрощену формулу:

Iзв = ( 20 + 6 de ) de,

де Iзв - сила зварювального струму, А; de - діаметр електрода, мм.

Якщо товщина металу менша 1, 5 de при зварюванні в нижньому положенні, то Iзв зменшують на 10 – 15 % порівняно з розрахунковим. Якщо товщина металу більша 3 de, то Iзв збільшують на 10 – 15 % порівняно з розрахунковим.

При виконанні зварювання якісними електродами силу струму необхідно встановлювати відповідно з даними, вказаними в паспортах або сертифікатах на ці електроди.

Встановлену силу зварювального струму перевіряють контрольним наплавленням пробних валиків, визначаючи при цьому глибину провару, ширину шва та стійкість горіння дуги. Глибина провару повинна становити 1 – 4 мм, а ширина шва має бути в межах, яку визначають за формулою:

е = ( 1 4 ) de,

де е – ширина шва, мм.

Горіння дуги повинне бути стійким при незначному розбризкуванні рідкого металу.

Відносно малий зварювальний струм призводить до нестійкого горіння дуги, не провару, низької продуктивності, а надмірно великий струм – до сильного нагрівання електрода, збільшення швидкості плавлення електрода і не провару, підвищеного розбризкування металу та погіршення формування шва.

Тип і марку електрода вибирають залежно від необхідної міцності шва, надання йому спеціальних властивостей, марки металу, товщини деталі, жорсткості виробу, температури навколишнього середовища, просторового розташування, умов експлуатації виробу. Електроди повинні забезпечувати однорідність хімічного складу наплавленого металу з основним.

Напруга на дузі прямо залежить від довжини дуги і становить 16 – 40 В. Зварювати слід коротшою дугою з напругою 16 – 20 В. Нормальною вважається дуга довжиною ( 0,5 1,1 ) de, залежно від типу і марки електрода і положення зварювання у просторі.

Рід струму й полярність установлюють залежно від зварювального металу і його товщини. При зварюванні звичайних вуглецевих сталей застосовують змінний струм, як дешевший порівняно з постійним. Застосовуючи постійний струм, установлюють пряму або зворотну полярність. На прямій полярності зварюють товсті метали, тому що на основному металі виділяється більше тепла.

Зворотну полярність використовують для зварювання тонких металів, щоб уникнути пропалів і при зварюванні високолегованих сталей для зменшення їх перегрівання.

Швидкість зварювання встановлюється залежно від вибраного способу зварювання, властивостей основного металу, характеристики електрода тощо.

Для уникнення перегрівання металу високолеговані сталі зварюють на більших швидкостях, ніж звичайні низьковуглецеві і низьколегонові.

Швидкість переміщення електрода встановлює зварник.

Розташування шва у просторі має велике значення при виборі основних режимів зварювання. Ручне дугове зварювання використовують у всіх просторових положеннях шва. Найзручнішим є нижнє положення, яке забезпечує високу якість зварного шва.

Попередній підігрів і наступна термічна обробка призначені для зварювання середньо і високо вуглецевих сталей, схильних до утворення гартових структур, чавунів, кольорових металів та їх сплавів. Температура й способи підігріву та термічної обробки залежать від хімічного складу, товщини й розмірів виробу.

ІV.Список використаної літератури

1. Гуменюк І.В.

Технологія електродугового зварювання: Підручник/ І.В. Гуменюк, О.Ф. Іваськів, О.В. Гуменюк. – К.: Грамота, 2006. – 512с.: - Бібліогр.:499с.: іл..

ISBN 966-349-010-1

2. Рыбаков В.М.

Дуговая и газовая сварка: Учеб. для сред. ПТУ. – 2-е изд., перероб. – М.: Высш. шк., 1986. – 208с., ил. – (профтехобразование).

3. Гуменюк І.В.

Обладнання і технологія газозварювальних робіт: Підручник / І.В. Гуменюк, О.Ф. Іваськів – К.: Грамота, 2005. – 272 с.: іл. – Бібліогр.: с. 266.

ISBN 966-349-000-4

  1. Бондин И.Н.

Справочник сварщика. М. - Л., изд. ''Машиностроение'', 1965. 400стр. с илл.

УДК 621.791.083


 
 

Цікаве

Загрузка...