WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електро та газозварювання - Дипломна робота

Електро та газозварювання - Дипломна робота

Плавне регулювання струму(Мал.3,б) здійснюється наприклад, пересуванням по осердю 3 рухомих обмоток 1 за допомогою гвинтового механізму 4. Якщо збільшити відстань між первинною 1 та вторинною 2 обмотками, то зростуть потік розсіювання й ЕРС розсіювання, а значить, збільшаться втрати енергії всередині трансформатора, а це спричиняє зменшення струму. Тобто, збільшення відстані між обмотками призводить до збільшення індуктивного опору трансформатора. Так само введення магнітного шунта 5 (Мал.3,в) між обмотками зменшить магнітний опір на шляху потоку розсіювання сам потік зросте, а струм зменшиться. Змінюючи положення шунта регулятором 6, плавно регулюють зварювальний струм. З цією ж метою можна використовувати і нерухомий магнітний шунт, що підмагнічується за допомогою обмотки керування постійного струму. Якщо струм в обмотці керування збільшити то внаслідок насичення заліза шунта його магнітний опір зросте. При збільшенні магнітного опору на шляху потоку розсіювання потік зменшиться внаслідок чого стане збільшення зварювального струму.

Крім того, опір трансформатора можна регулювати ступінчасто, змінюючи способи з'єднання обмоток. Найчастіше трансформатор має дві первинні та дві вторинні обмотки. Нехай при використанні лише однієї первинної та однієї вторинної обмотки опір трансформатора Xт дорівнює X. Тоді при послідовному з'єднанні двох первинних обмоток і послідовному з'єднанні двох вторинних загальний опір трансформатора збільшується до Xт=2X. При паралельному з'єднанні первинних і паралельному з'єднанні вторинних обмоток загальний опір знижується до Xт=X/2. таким чином змінюючи з'єднання обмоток можна отримати три ступеня грубого регулювання що забезпечує чотирикратну зміну струму.

Трансформатори для ручного зварювання

У наш час для зручного зварювання найчастіше використовують трансформатора рухомими котушками типу ТД і ТДМ. Для виконання зварювальних робіт у монтажних умовах випускають переносні трансформатори з рухомами котушками й шунтами, а також трансформатори які регулюються намовнням зварювального кабелю (ТДК – 315У2) та ін.

Трансформатор ТД -500 має магніто провід 5 первинну 3 та вторинну 6 обмотки перемикач діафону струму 4 з рукояткою 2 і регулятор струму 1.

На обох стрижнях магніто проводу є по одній котушці первинної та вторинної обмоток розташованих на деякій відстані одна від одної. Завдяки цьому трансформатор має підвищений індуктивний опір і круто спадаючу зовнішню характеристику. Котки первинної обмотки намотані ізольованим алюмінієвим проводом нерухомо закріплені над нижнім ярмом. Рухомі котушки вторинної обмотки виготовлені з алюмінієвої шини без ізоляції. Виводи котушки армовані міддю електричного контакту.

Крізь верхнє ярмо магніто проводу пропущено ходовий гвинт який загвинчений в ходову гайку, вмонтовану між котками вторинної обмотки. При повертанні ходового гвинта рукояткою 2 переміщують вторинні котушки й тим самим змінюють відстань між обмотками та силу зварювального струму. Обертаючи рукоятку регулятора струму проти годинникової стрілки, зближують обмотки, таким чином зменшуючи індуктивність розсіювання та збільшуючи зварювальний струм. При обертанні рукоятка за годинниковою стрілкою відстань між обмотками збільшуються, а струм, навпаки, зменшується.

Трансформатор має два діапазони регулювання зварювального струму. Попарне паралельне з'єднання котушок первинних та вторинних обмоток дає діапазон великих струмів, послідовно з'єднання котушок – діапазон малих струмів. Змінюють діапазон, вимкнувши з мережі трансформатор перемикачем барабанного типу 6, ручка 1 якого знаходиться над кришкою кожуха. У діапазоні малих струмів невелика частина витків первинної обмотки вимикається і напруга неробочого ходу зростає. Це підвищує стабільність горіння дуги під час зварювання на малих струмах. Величина струму контролюється за шкалою струмопокажчика крізь оглядове вікно, розташоване на кришці кожуха трансформатора.

Захисний кожух трансформатора кріпиться болтами до осей, які в свою чергу прикріплені до нижніх кутиків магніто проводу. Дошки затискачів для вмикання мережі та зварювального кабелю кріпляться на осерді з торцевих боків кожуха і закриваються кришками. Для зручності переміщення трансформатор має чотири колеса й дві ручки, для підйому – спеціальні скобки, розташовані у верхній частині кожуха.

Технічні характеристики трансформатора ТДМ-503 для ручного зварювання

Параметри

ТДМ – 503

Номінальний зварювальний струм, А

500

Номінальна робота напруга, В

40

Номінальний режим роботи ТН, %

60

Діапазон регулювання зварювального струму, А

90 - 560

Напруга неробочого ходу, В

65; 75

Номінальна корисна потужність, кВт

23,8

ККД, %

88

Коефіцієнт потужності

0,65

Габаритні розміри, мм:

довжина

ширина

висота

558

600

892

Маса, кг

175

1.4. Охарактеризувати матеріал заготовки, вказаний в таблиці згідно вашого варіанту.

Марка

Вміст елементів, %

Вуглець

Кремній

Марганець

Фосфор

Сірка

Хром

Нікель

не більше

не більше

Сталь 20

0.17-0.24

0.17-0.37

0.35-0.65

0.040

0.040

0.25

0.25

Вуглець дуже сильно впливає на зварювальність металу. Вміст вуглецю більше 0.3% різко понижає зварювальні властивості сталі, призводячи до утворення закалочних структур(особливо в сполученні з іншими легуючими елементами) і необхідністю у багатьох випадках зварювання з підігрівом. Вуглець також впливає на фізико-механічні властивості сталі.

Він підвищує рідко текучість сталі і її усадки, а також сприяє збільшенню ликвації (виникненню хімічної неоднорідності, яка виникає в результаті нерівномірної кристалізації). Зі збільшенням кількості вуглецю 0.4% в структурі сталі збільшується кількість цементиту, завдяки чому підвищується її твердість і пружність, а з другої сторони погіршується ударна в'язкість і теплопровідність.

Кремній – активний розкислювач сталі. Сприяє підвищенню густини і однорідності металевого злитку, а також одержанню крупнозернистої структури. Мала кількість кремнію(до 0.3%) на зварювальність сталі не впливає. Підвищений вміст кремнію призводить до утворення тугоплавкого, в'язкого оксиду, насичення шва неметалевими включеннями, понижається ударна в'язкість і різке пониження пластичності.

Марганець – сприяє розкисненню сталі і нейтралізує шкідливий вплив сірки. Зі збільшенням вмісту марганцю збільшується міцність зношуваність межотекучості, глибина прокалювання і стійкість проти атмосферної корозії але при цьому значно погіршується оброблюваність.

Фосфор - як і сірка є шкідливою сполукою. Він сприяє виникненню крупно зернистої структури злитку, дає сталі хрупкість в холодному стані, але в свою чергу він підвищує твердість і зносостійкість, проти корозії, погіршує здатність металу до холодного деформуванні. Корисна дія фосфору заключається в обробці покращується ковкість і прокатуваність.

Сірка – присутня в сталі у виді сульфідів заліза і являється шкідливою сполукою, вона погіршує зносо і коро зіллю сталі, пластичність, здатність до холодного деформування а також спричиняє виникненню гарячих тріщин. При погіршуванні механічних властивостей сталі сірка сприяє для покращення її оброблюваності.

Хром – сприяє підвищенні межі міцності і пекучості а також проколюванню, тепло, зносо і корозійні стійкості. Однак він знижує зварюваність і оброблюваність сталі. В кількості 0,2 – 0,3 % - звичайний вміст в сталі. В конструкційних сталях входить до 3 % і в спеціальних 12 - 35%. Утворює з вуглецем карбіди, сприяє утворенню закалочних структур типу мартенситу.


 
 

Цікаве

Загрузка...