WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Стіл однотумбовий щитової конструкції - Дипломна робота

Стіл однотумбовий щитової конструкції - Дипломна робота

Дипломна робота

Стіл однотумбовий щитової конструкції

ЗМІСТ

Вступ

1.Загальна частина

1.1.Характеристика підприємства(основні виробничі цехи, технологічні процеси, сировина і продукція).

1.2.Обгрунтування теми проекту.

2. Розрахунково-технологічна частина.

2.1.Технічний опис та технічні умови на виріб.

2.2.Розробка технологічного процесу(аналіз існуючої технології і пропозиції по її вдосконаленню).

2.3.Розрахунок норм витрати матеріалів і сировини на виріб (по цеху).

2.4.Розрахунок виробничих площ.

2.5.Розрахунок внутріцевого транспорту.

4.Будівельна частина

4.1.Розрахунок побутових і допоміжних приміщень.

4.2.Розрахунок вартості будівельних робіт.

4.3.Опалення і вентиляція цеху.

5. Енергетична частина.

5.1. Розрахунок витрати силової електроенергії.

5.2. Розрахунок витрати електроенергії на освітлення .

5.3.Розрахунок витрати пари на технологічні потреби.

5.4.Розрахунок витрати пари на опалення і вентиляцію.

6.Охорона праці та довкілля

6.1. Аналіз виробничого травматизму(за 3-5років)

6.2.Охорона праці в цеху.

6.3.Виробнича санітарія.

6.4.Протипожежний захист.

6.5.Заходи по обороні довкілля.

7. Економічна частина

7.1.План виробництва та реалізації продукції.

7.2.План матеріально-технічного забезпечення.

7.3.План по праці і зарплаті.

7.4.План по собівартості.

7.5. Розрахунок техніко-економічних показників.

Використана література

ВСТУП.

Шляхи удосконалення виробничих процесів в умовах переходу до ринкової системи господарювання.

За останні 10 років, в ході ринкових реформ економіка України, виробництво і сфера реалізації вітчизняних меблів радикально змінились. В даний час виробництво України знаходиться в не найкращому стані який зумовлений економічним спадом, значною енергомісткістю виробництва, застарілим обладнанням, низькою купівельною спроможність населення.

Необхідно відмітити, що в даний час меблеве виробництво відчуває гостру недостачу ламінованих і кашированих плит, плит МДФ для виготовлення фасадних елементів меблів, плівок для личкування в мембранних пресах.

Здали свої позиції і вітчизняні машинобудівники, що виготовляють деревообробне обладнання. Сьогодні випускається незначний перелік позиційних верстатів загального призначення: кругло пильних, фрезерних, свердлильних, стругальних і т.д. Відсутнє вітчизняне обладнання для личкування крайок щитів методом "софтформінг" і "постформінг'', мембранні преси для личкування рельєфних поверхонь, ліній каширування прохідні шліфувальні і присадочні верстати різного призначення, верстати для профільною фрезерування, обладнання для опорядження профільних елементів і багато іншого.

Вирішення перечислених проблем, безумовно, потребує значних капітальних вкладень і кваліфікованих кадрів. Проте без розширення і постійного удосконалення виробництв, що забезпечують меблеву підгалузь, неможливо налагодити випуск сучасних конкурентоспроможних меблів.

Основні напрямки роботи по розвитку меблевого виробництва на найближчі роки:

  • розширення випуску конкурентоспроможної продукції.

  • розширення експорту меблів і їх компонентів.

  • модернізація і технічне переоснащення діючих підприємств.

  • вдосконалення асортименту побутових меблів, в тому числі із масивної деревини.

  • розвиток виробництва спеціальних видів меблів: офісних, дитячих, дошкільних.

  • активна участь в конкурсних торгах по закупці меблів для державних потреб.

  • організація ліцензування імпортерів меблів.

  • активізація роботи по створенню і розвитку інфраструктури, що забезпечують меблеву галузь, на підприємствах хімічної, легкої, текстильної, металургійної, з метою максимального зменшення імпорту матеріалів, напівфабрикатів і виробів для виробництва меблів.

  • підвищення ефективності виставочної діяльності, як важливої ділянки роботи по розвитку економіки, підвищенню конкурентоспроможності продукції.

1.1. Характеристика підприємства

Коломийський політехнічний коледж один з найстаріших вищих навчальних закладів I- II акредитації не тільки в Прикарпатті,а й в Україні. Бере свій початок з 90-хх років минулого століття. В 1888 створено в Коломиї "Гуцульська спілка промислова" на базі якої в 1892році виникла приватна школа мистецтва різьби. Офіційно відкрита 15 листопада 1894року обіймає 4 головні справи: меблеве, столярне, токарне і будівельне виробництво.

Наступний етап розвитку технікуму розпочався після війни з Німеччиною 1941-1945рр, коли виникла велика потреба вдосконалення підготовки спеціалістів та необхідності змінювати їх .

Наполеглива робота групи працівників спричинила перетворення в 1991 році в якісно нову ступінь – механіко-технологічний коледж. В 2000 році був перейменований на політехнічний коледж.

При коледжі наявні 3 майстерні швейна, механічна і технологічна.

В технологічній майстерні можна випускати вироби, як і з масивної деревини , так і з щитових заготівок. Майстерня випускає вироби під заказ і виробляє все необхідне для коледжу. В майстернях працюють студенти, які проходять практику. Коледж забезпечує майстерню електроенергією для роботи обладнання та освітлення і парою для отеплення майстерень. При коледжі також наявне сушильне устаткування ,зокрема, сушильна камера. В майстерні є універсальне обладнання для випуску як і щитових меблевих виробів, так і решіткових. З студентами працюють висококваліфіковані майстри. Після проходження 2 навчальних практик студентам нараховують кваліфікаційний розряд.

1.2.Обгрунтування теми проекту

Для Коломийщини деревообробка , втому числі і меблеве виробництво є традиційними. Історія їх існування нараховує вже століття. Але значного розвитку вона набула в другій половині 20 століття. З розпадом Радянського Союзу призупиняється ріст виробництва, багато підприємств закриваються. В виробничих приміщеннях відкриваються підприємства, які з деревообробкою спільного не мають нічого. Але за останні кілька років відбувається підвищення житлового будівництва, зростання доходів населення та підвищення купівельної спроможності.

Все це вимагає насичення ринку новою продукцією, в тому числі і меблевою. Тому необхідно відкривати нові підприємства. Це не тільки дозволить задовольнити попит населення на вітчизняні меблеві вироби, а й створить нові робочі місця та зменшить безробіття в Коломийському районі.

2 Розрахунково- технологічна частина

2.1 Технічний опис виробу

Опис виробу

Стіл однотумбовий щитової конструкції призначений для обладнання адміністративних приміщень та виконання на ньому різноманітних письмових робіт.

Виріб щитової конструкції з кришкою прямокутної форми та двома напівпровідними боковими стінками між якими знаходиться передня стінка та тумба в якій наявні два відділення по висоті . Верхнє - в вигляді пустотілої ніші і нижнє - у вигляді ніші за накладною щитовою дверкою. Всі поверхні виробу виготовлені з ламінованої ДСтП, а крайки личкуються крайковим матеріалом, що не вимагає опорядження.

Конструкція виробу

Всі щитові елементи виробу виготовлені із ламінованої ДСтП товщиною 16мм .

Стіл складається за допомогою шкантів та стяжок комфірматів. Кришка кріпиться до бокових стінок за допомогою шкантів і кутників.

На крайки бокових стінок виробу встановлені опори Ф388, які кріпляться двома шурупами.

Дверка тумби накладна , розпашна , кріпиться за допомогою чотирьох -шарнірних завіс Ф575 мм. Дверка має ручку Ф1058.

Всі інші вимоги повинні відповідати ГОСТУ 16371-84 "Мебель бытовая. Общие технические условия" .

2.2. Розробка технологічного процесу.

Опис технологічного процесу

Технологічний процес в цеху починається з вхідного контролю, який проходять ДСтП, що застосовується у виробництві стола однотумбового.

Для одержання деталей плиту необхідно розкроїти. Для цього використовують верстат марки Ф300С українського виробництва. На цьому верстаті розміри заготівок визначають напрямі лінійки, а також є наявними підрізні пили,які забезпечують високу якість розкрою. Пила підрізна має напрямок обертання , що співпадає з напрямком подачі плити і виконує пропил внизу або вверху плити глибиною 3мм , а шириною на 0,1мм більше ніж пропил, який виконаний основною плитою. Основна обрізна пила завжди обертається в протилежному напрямку до підрізної плити. Верстат обслуговує 2 робітники, завантаження верстату ручне і вимагає певних зусиль від робітників.

Після розкрою деталі потрапляють на верстат КО-48. Цей верстат є з ручним завантаженням та розвантаженням і механічною подачею. На верстаті виконуються операції в такій послідовності:


 
 

Цікаве

Загрузка...