WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху по випуску деталей для тумби туалетної - Дипломна робота

Проект цеху по випуску деталей для тумби туалетної - Дипломна робота

(2.14)

Об'єм виробничого приміщення.

(2.15)

Об'єм побутових приміщень.

(2.16)

Об'єм по цеху. (2.17)

Розрахунок внутрішньо цехового транспорту.

В якості засобів внутрішньо цехового транспорту використовують колісний (електронавантажувачі, ручні візки з підйомною платформою і ін.) і безколісний транспорт (рольганги).

В останні роки в зв'язку з розширенням використаних на підприємствах півавтоматичних і автоматичних ліній велике поширення в якості засобів транспорту і між операційного зберігання заготівок і деталей дістають напільні рольганги і рольгангові траверзні візки.

Кількість траверзних візків визначаються по формулі:

n=

де: Q – середньо змінний вантажооборот.

Кнер – коефіцієнт нерівномірності перевезень (Кнер =1,5-2)

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Теф – ефективний фонд часу, 480 хв.

Кд – коефіцієнт використання робочого часу,0,8.

Q – вантажопідйомність траверзного візка (0,5-0,7 м.куб)

Тр – тривалість рейсу.

де:

Тпр. – час простою і очікування (в середньому по даних підприємства можна прийняти 3 хв).

V – середня швидкість руху візка з вантажем 50 м/хв.

Vo – середня швидкість візка без вантажу 60 м/хв.

Тзав. – час завантаження електрокари, 0,6хв.

Троїв. – час розвантаження 0,5-0,6 хв.

L – середня віддаль перевезень, м.

Приймаємо 4 траверзних візків, які зображені на плані цеху.

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

4. БУДІВЕЛЬНА ЧАСТИНА.

4.1. Вибір площадки для будівництва.

Вирішення більшості найважливіших питань проектирования промислових підприємств, що впливають як на вартість будівництва, так і на розміри експлуатаційних витрат, залежить від вибору майданчика для підприємства. Рішення цього питання остаточно закріплює місце будівництва підприємства, що проектується.

Вибір майданчика для заводу в районі або пункті, вказаному в завданні на проектування, входить в загальний комплекс робіт, що виконуються проектними організаціями. Це завдання виконує на місці спеціальна комісія, що складається з представників відомства, для якого проектується підприємство, що проектуючої організації і місцевих організацій.

Вирішення по вибору майданчика для будівництва підприємства повинні базуватися на техніко-економічних обстеженнях, що спеціально проводяться, і інженерних дослідженнях. Вибір часто обгрунтовується опрацюванням окремих варіантів і порівнянням їх техніко-економічних показників.

При виборі майданчика для будівництва меблевого підприємства необхідно враховувати наступні основні положення:

1. Розміри території підприємства мають бути такими, щоб щільність забудови була раціональною, не було лишніх резервних площ і перебільшених розривів між будівлями. Має бути врахована також блокування будівель.

2. Майданчик для будівництва має бути вибрано з врахуванням вимог економної експлуатації підприємства; розміри і конфігурація її повинні забезпечувати розташування будівель і споруд відповідно до ходу виробничого процесу і забезпечити можливість розширення підприємства,якщо воно передбачене завданням на проектування.

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

4.2. Розрахунок побутових та допоміжних приміщень.

Склад і обладнання побутових приміщень меблевих підприємств залежить

від санітарної характеристики виробничих процесів. Будівельними нормами

І правилами передбачений поділ виробничих процесів на чотири

групи - І,ІІ,ІІІ,ІV. Крім того кожна група виробничих процесів поділяється на підгрупи: а,б,в і т.д.

Отже виробничий процес при личкуванні і склеюванні відноситься до групи

III а.

В склад побутових приміщень входять: гардеробні, душеві, санвузли.

Гардеробні для зберігання вуличного, домашнього і робочого одягу рекомендується проектувати виходячи з умов самообслуговування і передбачати закритий спосіб їх зберігання в індивідуальних шафах. Для зберігання двох різних видів одягу використовують закриті подвійні шафи глибиною 50 см, шириною 40 см і висотою 165 см. Кількість шаф в гардеробних повинна бути рівна шнековій кількості робітників. В верхній і нижній частинах закритих шаф повинні бути передбачені отвори (решітки, сітки) для провітрювання. Гардеробні повинні бути обладнані лавками шириною 0,3м, що розміщені біля шаф по всій довжині рядів шаф. Відстань між рядами шаф в гардеробних, обладнаних лавками, повинна бути 2м, між крайнім рядом і стіною 1,3м. В цеху працює 21 робітників, з них 11 жінок і 10 чоловіків.

Душеві рекомендується розміщувати суміжно з гардеробними. При душових повинні передбачатися переддушові для переодягання. Душеві повинні бути обладнані відкритими кабінами з перегородками із вологостійких матеріалів висотою 1,6 м, не доходячи до підлоги на 0,2 м. Розміри кабін 0,9 х 0,9м. Ширина проходу між рядами душових кабін повинна бути 2 м, а між рядом кабін і стінкою чи перегородкою 1,2 м.

Переддушові повинні бути обладнані вішалками для рушників( з розрахунку три гачка на одну душову сітку), поличками для мила, лавками шириною 0,3 м і довжиною одного місця 0,4 м ( з розрахунком три місця на одну сітку).

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

При визначенні кількості душових сіток виходять із числа працюючих в найбільш багато чисельній зміні з розрахунку 5 чоловік на одну душову сітку, зокрема:

жіночих пд6/7=1 чоловічих пд 6/7=1

Умивальні рекомендується розміщували суміжно з гардеробними. Кількість кранів в умивальниках визначається по кількості працюючих в найбільш багаточисельну зміну в залежності від групи виробничих процесів: група виробничого процесу ІІІа —7 чол. на умивальник. Кількість умивальників становить:

в жіночих гардеробах пу= 6/15=1чоловічих гардеробах пу 6/15=1

Відстань між кранами умивальників повинна бути не менше 0,65м. Ширина проходу між рядами умивальників повинна бути 2м, а між рядами умивальників і стіною 1,5м. Кожний умивальник повинен бути обладнаний змішувачем гарячої і холодної води.

В умивальнях повинні бути гачки для рушників і одягу, посудини для рідкого чи полички для кускового мила. Санвузли повинні бути на кожному поверсі будівлі. Відстань від робочих місць до санвузлів повинна бути не більше 75 м.

Розташування санвузлів через поверх допускається при кількості до 30 працюючих на двох суміжних поверхах. Санвузли повинні бути розділені для чоловіків і жінок. Розміри кабіни 1,2 х 0,9 м. Ширина проходу між двома рядами кабін 2м, а між рядом кабін і стіною 1,3м. Кількість унітазів визначається з розрахунку 18 чоловік на 1 унітаз і 12 жінок на 1 унітаз. Приймаємо 1 унітаз в жіночому гардеробі і 1 в чоловічому.

41КП.5.092002.01.183.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Приміщення для відпочинку в робочий час влаштовують з розрахунку 0,2 м.кв. на одного працюючого в найбільш багаточисельній зміні (але не менше 18 м.кв.)

Fк.в. =0,2*12=2,4 м.кв. Приймаємо Fк.в = 18 м.кв.

Курильні проектують з розрахунку 0,03 м.кв. на одного працюючого в найбільш багаточисельній зміні для чоловіків і 0,01 м.кв. для жінок ( але не менше 9 м,кв.). Розміщувати курильні слід суміжно з санвузлами. При працюючих в найбільш багаточисельній зміні до 100 чоловік допускається використовувати в якості курильні санвузли. В побутових приміщеннях повинна постійно підтримуватися розрахункова температура і кратність повітрообміну.


 
 

Цікаве

Загрузка...