WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху по випуску деталей для тумби туалетної - Дипломна робота

Проект цеху по випуску деталей для тумби туалетної - Дипломна робота

У виробничих приміщеннях також передбачається встановлення аварійного освітлення у випадку відключення робочого освітлення.

6.4. Протипожежний захист.

Кожний виробничник повинен добре знати правила пожежної безпеки і дотримуватись їх. Тому всі робітники і службовці від, коли їх прийняли на роботу, проходять інструктаж, з пожежної безпеки

Для підвищення знань робітників і службовців, що року на підприємствах проводять техмінімум з пожежної безпеки, а в цехах та на складах вивішують відповідні інструкції.

Дороги та проїзди на території підприємства мають бути справні, підступи і під'їзди до будівель і споруд — щільні, проходи та виходи в цехах — не захаращені.

Для куріння відводять спеціальні місця, де мають бути урни або бочки з водою.

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Протипожежний інвентар (ломи, лопати, відра тощо) вивішують на спеціальних щитах, встановлених на видних та легкодоступних місцях, всіх цехах та складах мають бути первинні засоби гасіння пожежі: вогнегасники, ящики з піском, бочки з водою та відра. Спецодяг зберігається підвішеним у спеціальних приміщеннях. Забороняється залишати, одяг промаслений обтиральний матеріал. Цехи пиломатеріалів систематично очищають від відходів. Прилади їй опалення, будівельні конструкції потрібно очищати від пилу. та використовувати відкритий вогонь у деревообробних цехах забороняється. На виконання вогненебезпечних робіт у цехах треба мати дозвіл пожежної охорони. В деревообробних цехах забороняється зберігати легкозаймисті рідини.

При експлуатації електричної мережі потрібно негайно усунути всі несправності, що спричиняють іскріння, нагрів проводів, замикання. Підшипники електродвигунів регулярно змащуються, а самі електродвигуни очищаються від пилу, стружки, тирси. Забороняється використовувати некалібровані плавні вставки. Конвеєри, верстати вентилятори, апарати, трубопроводи, кабіни необхідно надійно заземлити. Вентиляційні установки мають бути вибухобезпечні.

Основним засобом для гасіння пожежі є вода, тому кожен цех меблевого підприємства має бути забезпечений водою для протипожежних цілей. Протипожежний водопровід має бути розрахований на високий або низький тиск. У водопроводах високого тиску напір води, потрібний для гасіння пожежі, створюється безпосередньо від гідранта за допомогою спеціально встановлених стаціонарних насосів. Стаціонарні пожежні насоси мають бути обладнані пристроями, які забезпечують пуск насосів не пізніше, ніж через 5 хвилин після подання сигналу про виникнення пожежі. У водопроводі низького тиску, потрібний для гасіння пожежі напір створюється пересувними пожежними насосами (автонасосами, мотопомпами).

Проте найраціональніше застосовувати спринклерні установки (водопроводи), які є на багатьох підприємствах.

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Для ліквідації пожежі велике значення має своєчасне повідомлення про її виникнення. Тому на підприємствах встановлюються системи пожежної сигналізації.

Щоб запобігти нещасним випадкам в разі виникнення пожежі або аварії, необхідно своєчасно і швидко евакуювати людей. Для цього приміщення повинні мати достатню кількість евакуаційних виходів.

За здійснення протипожежних заходів на підприємстві відповідає керівник підприємства, у цехах — начальники цехів. За невиконання протипожежних заходів на винних накладають дисциплінарні стягнення, а також притягують до карної відповідальності.

6.5. Заходи по охороні довкілля.

Головний склад повітря це азот, з ним і пов'язаний розвиток і життєздатність на землі. Кисень необхідний для дихання тварин і, і частково поглинається рослинами.

В виробничих приміщеннях працюючі верстати, машини, обладнання, сировина для виробництва матеріалів виділяють в навколишнє середовище велику кількість різних парів і газів, пороху. При виробництві ДСтП випаровуються шкідливі для людини гази і порох, формальдегід ацетат і т.д. )

Крім того в виробничих приміщеннях на якість повітря впливає променеве тепло, яке виділяється працюючими верстатами, пресами. При довгочасному перебуванні людей в таких приміщеннях у них підвищується температура і вологість повітря, збільшується вміст газу і зменшується кількість кисню.

У відповідності з санітарними нормами проектування промислових підприємств СН245-71 загазованість або забруднення шкідливими газами і парами, які усуваються місцевими вентиляційними установками, перед випуском в атмосферу очищають або викидають в вищі шари атмосфери з урахуванням місцевих природних умов.Для зменшення забруднення повітря необхідно:

- опалити технологію виробництва І спалювання палива.

- широко застосовувати ті види палива, які виділяють менше сірки, попелу та інших шкідливих речовин.

- встановити на всіх трубах енергетичних установок пило-газовловлювачі, вдосконалення їх.

- створити безвідходні та маловідходні технологічні підприємства.

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Також однією із основних проблем забруднення довкілля є забруднення стічних вод. Стічні води можуть бути забруднені піском, глиною, кислотами, солями, барвниками, нафтою, маслом, а також заражені радіоактивними і шкідливими речовинами.По існуючих санітарних правилах стічні води, сильно забруднені, не можуть бути спущені в відкриті водойми, їх попередньо очищають.

3.Розміри майданчика при виборі потрібно визначати по збільшеним показникам, виведеним на основі даних аналогично побудованих підприємств або на основі попередніх варіантів орієнтовного вирішення генерального плана.

4.Розташування майданчика підприємства повинне забезпечити можливість зручного розселення працюючих недалеко від підприємства з дотриманням необхідних санітарних умов, причому територію для розселення працюючих слідує вибирати одночасно з вибором майданчика для підприємства.

5. При необхідності мати залізничну колію розташування майданчика повинно забезпечувати зручне приєднання її до довколишньої залізничної станції або розташування поблизу під'їзному залізничному шляху.

6. Майданчик по можливості повинен мати відносно рівну поверхню і нахил, що забезпечує відведення поверхневих вод; планування повинне передбачати невеликий об'єм земляних робіт.

7.Майданчик не має бути розташована над місцями залягання корисних копалин або в зонах обвалення від підземних вироблень, а також на обвальних ділянках.

8.Майданчик повинен знаходитися поблизу мереж енерго- і водозабезпечення, а також поблизу інших намічених до будівництва підприємств, з якими доцільно кооперирувати проектовані підприємства.

Бажано, щоб заводський майданчик знаходився поблизу населеної місцевості, звідки можна було б повністю або частково отримати робочу силу для підприємства і тим зменшити витрати на житлове будівництво і скоротити його терміни.

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Таблиця 2.7

Розрахунок норм часу верстату КО-48

п/п

Назва заготівки

К-сть

Lкр.

Н100

Н1000

1

Стінка горизонтальна

4

-

-

-

2

Личкування кр. позд.

2

800

0,342

4,34

3

Личкування кр.попер.

2

320

0,20

2,54

4

Стінка вертикальна

3

-

-

-

5

Личкування кр. позд.

2

600

0,286

3,63

6

Личкування кр.попер.

1

320

0,20

1,27

7

Дверки

4

-

-

-

8

Личкування кр. позд.

2

416

0,226

2,87

9

Личкування кр.попер.

2

380

0,226

2,87

10

Перегородка

1

-

-

-

11

Личкування кр. позд.

1

350

0,214

1,36

12

Піддзеркальний щит

3

-

-

-

13

Личкування кр. позд.

2

1047

0,584

7,42

14

Личкування кр.попер.

1

500

0,254

1,61

15

Всього

27,91


 
 

Цікаве

Загрузка...