WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Акрилове нарощування нігтів у технологічній послідовності - Дипломна робота

Акрилове нарощування нігтів у технологічній послідовності - Дипломна робота

Вату застосовують у вигляді тампонів, які слід заготувати і тримати в банці з кришкою. Тампони використовують для зняття старого лаку з нігтів, при змащуванні олією нігтьових валиків, нанесення захисного крему на шкіру кистей і в багатьох інших випадках.

Рідина для зняття манікюрних лаків складаються із суміші речовини, які легко розчиняють лакову плівку ацетону, ізопропилового спирту, амілацетату. Всі ці розчинники не є зовсім не шкідливими для нігтів, тому для пом'якшення суміші рекомендується додати кастерову олію.

У 1987 р. Всесоюзним науково-дослідницьким інститутом синтетичних і натуральних пахучих речовин розроблено й запропоновано у виробництво вітамінізовану рідину для зняття манікюрного лаку. Вона являє собою прозору однорідну рідину темнуватого кольору. Її використовують не тільки для зняття лаку, але і в інших цілях: для зменшення сухості нігтів і шкіри навколо нігтя, збереження нігтів від розшарювання, зменшення ламкості. Ці властивості рідині надає норкове масло уведене до її складу. Є й інші види рідин для зняття манікюрного лаку, що випускаються парфумерною промисловістю нашої країни та зарубіжними фірмами. Для живлення і пом'якшення надшкір'я, а також для його дезінфекції застосовують спеціальні креми. Розпушування надшкір'я може робитися з допомогою гарячого мильного розчину.

Манікюрні лаки для нігтів можуть бути безбарвними або зафарбованими в різні кольори як розчинники лаків застосовують: оцтом, оцтово-емілевий ефір, спирт та інші речовини. Крім того в лаки додають так звані пластифікатори для надання їм більшої в'язкості.

Промисловість випускає асортимент безбарвних і зафарбованих у різні кольори лаків і лаків – пост. Почалося виробництво манікюрного лаку – пости "блиск" різних кольорів і відтінків. Цей лак добре покриває поверхню нігтя, створює красиву, блискучу рівну плівку, стійку до дії води і миючих засобів. Лак довго тримається на нігті при нанесені на нього швидко висихає. За призначенням манікюрні лаки поділяються на лак-основу (чим покривають нігті перед фарбуванням), декоративний фарбувальний лак і фіксуючий (безбарвний лак яким покривають нігті після фарбування кольоровим лаком).

Рідина для зняття лаку і лаки відносяться до числа легкозаймистих речовин і тому їх слід зберігати далеко від вогню в добре закупореному посуді в прохолодженому місці.

Щоб надати нігтям красивого блиску замість лаків застосовують також спеціальні порошки і пасти, з допомогою яких полірують поверхню нігтя, використовуючи замшеву щіточку. Персикову та оливкову олію застосовують під час манікюру рук з дуже сухою шкірою і при тріщинах нігтьового валика. В цьому випадку замість мильного розчину пальці занурюють на 10-15 хв. у підігріту олію.

Дезинфікуючі засоби і розчини застосовуються у випадках травмування надшкір'я або порізів шкіри. Місце травми промивають перекисом водню, змащують настойкою йоду. Дезинфікуючі розчини застосовують і при усуненні задирак. При наявності глибоких задирак або тріщин нігтьового валика після закінчення манікюру на ці місця накладають пов'язку із синтоміциновою емульсією. Під час масажу рук застосовується тальк – це білий або сіруватий порошок без запаху і блиску, жирний і слизький на дотик.

РОЗДІЛ VI

Охорона праці і техніка безпеки у салонах

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людей в процесі праці.

Закон України "про охорону праці" вимагає, щоб усі працівники при прийомі на роботу проходили на підприємстві інструктаж - перевірку знань, питань з охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли перевірку знань з питань охорони праці - забороняється.

Види інструктажів: вступний, первинний, повторний, позаплановий, поточний, курсове навчання.

Соціально-економічне значення з ОХП. Реалізація конституційного права громадян на охорону їхнього життя і здоров'я в процесі праці.

  • Встановлення єдиного порядку організації охорони праці в Україні.

  • Надання права працівнику відмовитися від дорученої роботи.

  • Право переведення на легшу роботу у зв'язку з погіршенням здоров'я.

  • Обов'язкове соціальне страхування внаслідок нещасних випадків, професійних захворювань.

Зі сторони адміністрації потрібно створити умови безпеки праці ліквідовуючи професійні захворювання і травми.

За рахунок правильної організації виробництва, високої трудової дисципліни і дотримання усіма членами колективу правил санітарії і гігієни, техніки безпеки на робочому місці усувається кількістю одержаних травм на виробництві.

Інколи в перукарнях, як загалом і на кожному підприємстві іноді трапляються досить неприємні нещасні випадки, такі як: опіки, порізи, ще гірше електроудари і навіть майстер манікюру може стати переносником різних

захворювань, а із-за необережності може і сам захворіти.

Все це трапляється тому, що майстри недотримуються правил охорони праці і техніки безпеки, нехтують елементарними санітарними умовами.

Електроапаратура та інструменти повинні зберігатися у справному стані, бути безпечними в роботі і мати захист при дотриманні до струмоносних елементів. При зникненні струму, його потрібно від'єднати від електросіті.

Усі ріжучі інструменти потрібно зберігати у спеціальних футлярах, і ні в якому разі не тримати їх у кишенях халата. І категорично забороняється зберігати вогнеспалахуючі речовини поблизу нагрівальних приборів, забороняється також і сушіння білизни у перукарнях на стаціонарних фенах, і поблизу нагрівальних приладів. Кожна перукарня повинна бути забезпечена на випадок пожежі вогнегасником.

При роботі з клієнтом майстрові потрібно пильно стежити за ріжучими інструментами, щоб не травмувати клієнта.

На кожному підприємстві перукарнях встановлюється пожежна сигналізація, аварійне світло, у випадку нещасних випадків та профзахворювань мають бути засоби індивідуального захисту.

Для нещасних випадків в кожній перукарні повинна бути аптечка з медикаментами і інструкцією по наданні першої медичної допомоги потерпілому від електричного струму, опіків, порізів та інших травм.

При дотриманні чистоти в перукарні, один раз в місяць роблять санітарний день, де займаються прибиранням приміщення, протирають підлогу хлорним вапном.

Майстер манікюру має бути завжди чистим і охайним, слідкувати за особистою гігієною. Тримати в чистоті власний одяг та манікюрний халат.

Одяг в манікюрниць має забезпечувати повну свободу рухів, і не заважати в роботі. Взуття не повинно бути дуже тісним, або вільним. Волосся в майстра повинно бути підколоте, щоб не падало в очі, і не заважало в процесі роботи.

Відповідність до Закону України "Про освіту" власник навчального закладу зобов'язаний забезпечити безпечні умови проведення навчально-виховного процесу, в тому числі і виробничого навчання може бути організоване, як у майстернях навчального закладу, так і на виробництві, тобто на дільницях, в цехах. Усі учні, які проходять виробниче навчання повинні періодично проходити медичний огляд до визначення можливості допуску їх до роботи в навчально-виробничих майстернях.

ВИСНОВОК

При написанні дипломної роботи я дізналася багато цікавого матеріалу. Здобула глибокі теоретичні знання, володіння приборами і методами практичної роботи з виконанням класично-обрізного манікюру і нанесення художнього розпису. Також, я ознайомилась з модою і стилем минулого часу та модою сучасного та майбутнього часу. Зрозуміла зміни у моді, які можуть відбуватися під впливом найрізноманітніших явищ.

А також при написанні моєї роботи я обізналася з матеріалами, вивчила їх склад і тепер впевнено можу порадити клієнтові той матеріал, який їй підходить в даній ситуації.

Я засвоїла техніку безпеки при виконанні манікюрних робіт.

Отже, я зрозуміла, що справжній майстер манікюру – це особливість, яка наділена особливими моральними якостями. Для неї важливою є якість обслуговування, тому основний зміст роботи не може зводитись тільки до заробітку. Справжню манікюрницю характеризують естетичність, ввічливість, шанобливість, терпеливість, здатність до компромісу, позитивно ставлення до клієнтів і своїх обов'язків, самоконтроль , дисциплінованість і охайність.

ДОДАТКИ

ЛІТЕРАТУРА

  1. В.Ф. Орлова "Основи перукарської справи", Київ "Грамота" 2005 р.

  2. Л.Г. Тутиря "Сучасна перукарська справа" Харків. "Фоліо" 1997 р.

  3. Журнали: "Наталі", "Нігтьова естетика", "Дзеркало моди".

  4. Конспекти з манікюрної справи і виробничого навчання.


 
 

Цікаве

Загрузка...