WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Акрилове нарощування нігтів у технологічній послідовності - Дипломна робота

Акрилове нарощування нігтів у технологічній послідовності - Дипломна робота

Акрили дали величезний імпульс нейл-індустрії в 60-70-і роки, оскільки дозволяли забезпечити довгими міцними нігтями практично всіх бажаючих. В 80-і роки нейл-бізнес випробував дійсний бум: з'явилися перші професійні видання, а професійні шоу й змагання в США збирали майстрів з усієї країни. Однак акрилові нігті мали недоліки, пов'язані із ключовим інгредієнтом - метил-метакрилатом (ММА). До кінця 70-х ММА був визнаний шкідливим, і на зміну йому прийшов етилмета-крилат, що дозволяв зберігати нігті більше гнучкими й не володів таким відтпугуючим запахом. Ми про професійні склади довідалися порівняно недавно, що й урятувало нас від використання шкідливих засобів.

І все-таки на початку 80-х років багатьом набрид "аромат", що виходить від акрилів. З'явилися гелі, які не змогли в той час витримати конкуренції. Про гелі швидко забули аж до початку 90-х, коли поліпшена технологія зробила Уф-утверджуючі гелі популярним продуктом.

90-ті роки також стали періодом революції акрилів. На початку 90-х з'явилися системи без запаху, системи швидкого накладення, рідинні системи без праймера й кольорові акрили, що надавало майстрам по манікюрі великий вибір.

Моделювання акрилових френч-нігтів. В акриловій системі (як і в гелієвій) найбільшого поширення набули дві технології моделювання нігтів: за допомогою типс і на формах.

Крокова технологія моделювання френч-нігтів за допомогою типе передбачає такі основні кроки:

1-й крок. Дезінфекція рук клієнта і майстра, очищення нігтів і змивання лаку;

2-й крок. Підготовка нігтьової пластини: відсунути кутикулу і рухами у напрямі зростання нігтя запиляти вільний край та нігтьову пластину. При цьому необхідно слідкувати, щоб на поверхні нігтя не залишалося глянцевих і гладеньких ділянок. Нігті запилюють малоабразивною пилкою, наприклад, абразивністю у 180 грит., що запобігає глибоким порізам нігтя;

3-й крок. Обробка нігтів спеціальним препаратом, який виконує функцію дегідратації (підсушування) нігтя. У цьому разі потрібно використовувати тільки професійні речовини, бо вони розроблені таким чином, що діють на верхні шари нігтя.

На сучасному ринку існує безліч систем моделювання нігтів і багато речовин, які виконують одну й ту саму функцію;

4-й крок. Тільки після обробки та зневоднення верхніх шарів на ніготь можна наклеїти типсу. При цьому не слід забувати, що типса виконує функцію майданчика і форми майбутнього нігтя. Отже, типси не слід розглядати як допоміжний закріплювальний матеріал у процесі нарощування нігтів.

Перед накладанням типси рекомендується скоротити її контактну зону так, щоб не перекрити більшу частину нігтя. Типсу необхідно клеїти тільки на кінець натуральної пластини, залишаючи ніготь відкритим для подальших маніпуляцій. Накладають типсу під кутом 45°, повторюючи натуральну лінію арки нігтя. Після цього типсу необхідно підпиляти, забезпечуючи плавний перехід між натуральним і штучним нігтем. Загалом ніготь має бути матовим та очищеним від пилу;

5-й крок. Якщо здійснюється акрилове нарощування, то перед нанесенням акрилу ніготь обробляється спеціальною речовиною, яка зчеплює акрил з натуральним нігтем (рис. 13.22). Переважно для цього використовують метакрилову кислоту як самостійний препарат або як компонент іншої речовини. Системи, де метакрилова кислота є компонентом, називають безпраймеровими системами моделювання нігтів.

Препарат слід наносити у невеликій кількості тільки на натуральну пластину, не торкаючись шкіри навколо неї, оскільки це може викликати легкий опік або дискомфорт;

6-й крок. Після закінчення обробки нігтів усіма необхідними .препаратами можна приступати до їх моделювання акрилом. Існує велика кількість технік і підходів до покриття нігтя кульками акрилу. Різні школи моделювання прозорих нігтів пропонують різну кількість кульок — від однієї до п'яти. При моделюванні френч-нігтів використовують від трьох кульок акрилу, оскільки перші моделюють білий край нігтя, формуючи вигнуту лінію "усмішки", і декілька кульок для моделювання прозорої зони нігтя.

У процесі моделювання нігтів неважливо, скільки кульок використано. Від їх кількості зазвичай залежить швидкість роботи майстра, а не якість модельованого нігтя.

При моделюванні дотримуються всіх критеріїв моделювання форми нігтя. Він повинен виглядати тонким, максимальна товщина має припадати приблизно на стресову зону і становити не більше 2 мм. У зоні кутикули та на вільному кінці нігтя товщина повинна бути мінімальною, не більше 1 мм;

7-й крок. Особливої уваги потребує підпилювання акрилового нігтя, оскільки це визначає зовнішній вигляд та якість виконаної роботи.

Техніка підпилювання у різних школах також різна. Головне завдання – надати штучному нігтю максимально натурального вигляду, дотримуючись критеріїв підпилювання правильної форми, товщини та натурального вигину. Тому необхідно дуже ретельно підпиляти весь периметр зони кутикули та бокових валиків щоб перехід від натурального до штучного нігтя був непомітним і невідчутним. Ретельне підпилювання буде запобігати швидкому відлущенню акрилу від натуральної пластини.

Вільний край нігтя має бути тонким (виняток — становлять конкурсні вимоги). У процесі створення форми нігтя за допомогою підпилювання, як правило, використовуються грубо - й малоабразивні пилки та полірувальники для досягнення блиску та ідеально гладенької поверхні. Коли ніготь остаточно підпилений і блищить, нарощування закінчено і він готовий до покриття лаком/

Технологія моделювання нігтів на формах. Робота на формах є складнішою у технологічному плані, тому що майстер самостійно за допомогою трафарету задає штучному нігтю необхідної форми та вигину нігтя. Цим робота відрізняється від техніки моделювання нігтів на типсах, де сама типса задає напрям і форму майбутнього нігтя.

Пропонується наступна технологія:

1-й крок. Продезінфікувати руки клієнта, змити лак з нігтів;

2-й крок. Відсунути кутикулу й підпиляти вільний край, закругливши при цьому кути;

3-й крок. Зачистити нігтьову пластину рухами малоабразивної пилочки у напрямі росту;

4-й крок. Обробити нігтьову пластину препаратом для дегідратації (підсушування) нігтя;

5-й крок. Нанести на нігтьову пластину речовину, яка зчеплює натуральний ніготь із акрилом (технологію описано при моделюванні нігтів на типсах у кроці 5);

6-й крок. Підібрати та одягнути форми на нігті;

7-й крок. Перекрити акрилом ніготь (описано у технології моделювання нігтів на типсах у кроці 6);

8-й крок. Важливим пунктом є зажим бокових поверхонь нігтя (поки акрил не затвердів) для формування С-кривої нігтя;

9-й крок. Підпилити форму й зачистити поверхню нігтя пилочками різної абразивності для надання нігтю красивого вигину.

Коли моделювання нігтя закінчено, можна обробити кутикулу спеціальною олією й покрити нігті лаком.

РОЗДІЛ V

Використання інструменту та матеріалу, що застосовується для виконання сучасних технологій

Сучасні засоби і матеріали для манікюру досить різноманітні і поділяються на декілька функціональних груп. Косметичні препарати:

 1. Засоби для догляду за шкірою рук;

 2. Засоби для інтенсивного догляду за шкірою рук і нігтями;

 3. Засоби для глибокого очищення рук перед проведенням масажу рук;

 4. Засоби для масажу рук;

 5. Декоративні препарати.

Інструменти для манікюру та педикюру можуть бути різної форми і з різного матеріалу – від дерев'яних поличок до високоякісних сталевих з цирконовим покриттям. Серед багатьох інструментів обов'язковими є:

Рашпиль – це невелика пилочка, яка знаходиться під кутом 100 – 1100 відносно до ручки. Він призначений для обробки нігтьових пазух при манікюрі, а також при педикюрі для роботи з нігтями, які можуть вростати, м'яка та дрібна насічка забезпечує не агресивну обробку пазух і нігтів. Металеву частину інструмента виробляють із високоякісної сталі, він повинен проходити всі етапи санітарної обробки (від хімічної до теплової). Рашпиль, як правило, не потребує гострої заточки.

Лопатки – використовують для зрушування і підведення кутикули й птеригію як у традиційному манікюрі, педикюрі. Довжина лопатки з ручкою – від 10 до 15 см, довжина робочої частини – від 1 до 2 см, ширина робочої частини – від 0,5 до 1 см. Увігнута робоча частина має різні варіанти. Ручка може бути округлої форми або всю лопатку виготовляють з листової сталі. У цьому випадку ручка інструмента плоска. Лопатка може бути двосторонньою або на одній ручці з сокирою. Лопатки використовують для обробки нігтьових пластинок.

Сокири застосовують для підняття, відокремлення від нігтьової пластини птеригію і кутикули, а також для вичищення під вільним краєм нігтя. Сокири

випускаються різної ширини і довжини, може також варіюватися й кут інструмента (30-450). Найпоширенішою формою інструмента для манікюру та педикюру є сокира і лопатка, насаджені на одну ручку.

Матеріали для виконання мані курю.

 • рідина для зняття лаку;

 • олія оливкова або персикова;

 • набір лаків;

 • крем для рук;

 • крем для ніг;

 • тальк;

 • крем для масажу рук;

 • йод 5 % (156 г.)

 • дезинфікуючий розчин Каретникові (для інструментів);

 • синтоміцинова емульсія 5-10 %;

 • розчин перекису водню 3 %;

 • паста і порошок для полірування нігтів;

 • вата;

 • бинт;

 • лейкопластир;

 • серветки марлеві.


 
 

Цікаве

Загрузка...