WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація роботи машини Інтертех-2.5-1Пл, яка призначена для розкрою листового металу - Дипломна робота

Автоматизація роботи машини Інтертех-2.5-1Пл, яка призначена для розкрою листового металу - Дипломна робота

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

Малюнок 2.1

а - електрод;

b - екрануючий газ;

c - плазмообразующий газ;

d - розрізаючий метал.

2.1 Процес різки в розрізі

Застосування способу легко-плазмового різання, при якому як плазмооброблюючого газу використовується стисле повітря, відкриває широкі можливості при розкрої низьковуглецевих і легованих сталей, а також кольорових металів і їх сплавів.

Машина комбінованого плазмово-газового різання листів виконує газову або плазмову різку металу по програмі або в ручному режимі.

Вибір способу різання здійснюється оператором в залежності від роботи, яку потрібно виконати.

При роботі машини за допомогою газової різки спочатку здійснюється установка газового різака в робоче положення. Потім потрібно встановити на газорозділювачі необхідний тиск підігріваючого і ріжучого кисню. Аж тоді натисніть кнопку вогонь, підпаліть різак і відрегулюйте вогонь за допомогою вентилів. Повторне натиснення кнопки вогонь призведе до виключення. Виведіть різак в точку різки, кнопками Р+, Р- установіть необхідну швидкість різки. Уточнити її можна в процесі різки.

Якщо процес різки відбувається без стабілізатора висоти, кнопкою СВР відключіть режим СВР авт., за допомогою кнопок установіть різак в робоче положення.

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

Для здійсненні різки натисніть на кнопку різка. Після включення ріжучого кисню відрегулюйте вогонь. Повторне натиснення кнопки призведе до виключення. Найбільш ефективно різка проходить при використанні в якості робочого газу сполучення з 80% аргону і 20% азоту. При різці нержавіючої сталі товщиною 5 мм струмом 300 А швидкість різання досягає 64 м/г. Різку ведуть при мінімальному зазорі між мундштуком і металом, в деяких випадках навіть доторкаючись торцем мундштука поверхні металу. Різка виходить дуже вузькою і рівною згідно діаметра сопла різака.

Дугу збуджують короткочасним доторканням електрода до кромок сопла, причому в головці є пристрій для осьового переміщення електроду вниз. Спочатку в мундштук пускають газ, потім опусканням електроду збуджують дугу. В початкове положення електрод повертається під дією пружини. Різка виконується ручним способом або на ріжучих машинах, які використовуються для газокисневої різки.

Газова різка в ручному режимі відбувається за такою послідовністю: натисніть кнопку вогонь і запаліть та відрегулюйте вогонь .Установіть різак над листом в робоче положення за допомогою кнопки управління чи стабілізатора висоти. Натисніть кнопку різка. Після пробивки металу включіть рух.

Для закінчення різки нажміть одну з клавіш стоп або різка. При плазмовій різці введіть керуючу програму і натисніть кнопку вогонь, підпаліть та відрегулюйте вогонь. Потім натисніть кнопку робота на пульті управління .

З самого початку установіть плазмовий різак в робоче положення. Включіть джерело плазмової (мікроплазмової) різки та встановіть необхідний тиск плазмоперетворюючого газу. Потім виведіть різак в точку різки (або початку програми) , кнопками „Р-" установіть необхідну швидкість різки. Уточнити її можна в процесі різки. Якщо передбачається різка без стабілізатора висоти, кнопкою „СВР" відключіть режим „СВР авт." (не горить індикатор), за допомогою кнопок установіть різак в робоче положення. Плазмова (мікроплазмова) різка в ручному режимі відбувається так як і газова різка в ручному режимі.

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

Виявивши переривання процесу різки, натисніть кнопку стоп, а потім кнопку повернення. При цьому починається рух робочого органа назад по контуру. Завершення зворотнього руху забезпечується натисненням кнопки „стоп" після чого виконання програми може бути продовжено натисненням кнопки „робота".

При виникненні необхідності обслуговування різака за межами контуру деталі

  • Кнопкою стоп завершіть виконання програми ;

  • Кнопками ручного переміщення виведіть різак в потрібне місце і проведіть необхідні операції по обслуговуванню ;

По закінченні робіт натисніть кнопку „ повернення на контур" після чоговиконується автоматичне повернення різака в точку , де була перервана робота по програмі . Після приходу різака в точку , можливе продовження роботи по програмі за допомогою кнопки робота.

У випадку необхідності зупинка роботи здійснюється натисненням кнопки стоп. При газовій різці процес різки буде перерваний , ріжучий кисень виключиться , але підігріваючий вогонь залишиться включеним. При натисненні кнопки робота виконання програми буде продовжено.

Стабілізатор висоти призначений для підтримання оптимальної відстані між різаком і деталлю . В вихідному положенні (по умовчанню) стабілізатор готовий до роботи в автоматичному режимі (індикатор готовності- зелений), управління його роботою проводиться по командах від УП коли режим стабілізації активний, індикатор міняє колір на жовтий. Натиснення кнопки СВР і її утримання більше однієї секунди викликає примусове включення ручного режиму, при цьому індикатор світиться жовтим кольором. Короткочасне натиснення відключає стабілізатор. Стабілізатор працює тільки під час дії команди опускання і при русі на робочій швидкості.

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

2.2 Розробка програмного забезпечення управління машини термічної різки "Інтертех-2.5-1 Пл"

В цій частині дипломного проекту описані дії, які потрібно зробити для складання програм для машин теплової різки оснащених пристроєм числового програмного управління. А також описані формати кадрових керуючих програм і правила використання кадрів різних видів.

Управляюча програма (УП) є результатом розрахунку в системі автоматизованого проектування технологічної підготовки виробництва.

УП записується у вигляді послідовності кадрів .

Кодування символів УП здійснюється кодом А8СІІ.

Структура управляючої програми виглядає наступним чином :

%%

секція визначення символьних параметрів %%

тіло управляючої програми

Секція визначення управляючих параметрів може бути відсутня.

До складу управляючої програми належить інформація про контури, які потрібно вирізати на машині теплової різки. Це можуть бути як прямі лінії так і круги.

Кожний кадр УП є окремим рядком символьного файлу. Кадр повинен містити геометричну або технологічну інформацію. По типу інформації всі кадри діляться на технологічні і кадри переміщення. Існують також кадри визначення і виклику підпрограм.

УП повинна закінчуватися технологічною функцією 63 (кінець програми), по якій завершується ввід тексту.

Технологічні кадри

Технологічний кадр управляючої прогарами містить :

  1. Код технологічної функції — ціле число без знаку.

  2. Аргумент технологічної функції - ціле число з знаком + або-.Знаки служать для розподілу між числами.

На рисунку 2.2 показаний приклад задання комбінації лінійних участків з круговими, вираженою наступною послідовністю кадрів:


 
 

Цікаве

Загрузка...