WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація роботи машини Інтертех-2.5-1Пл, яка призначена для розкрою листового металу - Дипломна робота

Автоматизація роботи машини Інтертех-2.5-1Пл, яка призначена для розкрою листового металу - Дипломна робота

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

Для різних матеріалів і товщини, технологічні параметри можуть встановлюватися з використанням інструменту "Параметри пальника". Цей інструмент дозволяє змінювати такі величини, як висота різкі, швидкість різкі, еталонна напруга дуги для адаптивного контролю висоти пальника і т.п. Можна створити довільне число незалежних параметричних установок для одиничного фізичного пальника і вибирати їх для конкретного пальника відповідно до вимог перед запуском процесу різання.

Система управління інструментами

Система контролю NC 500 призначена для управління верстатами з однією або декількома технологічними головками. Кожна головка може бути встановлена на супорті з власним двигуном у напрямі осей У і Z. Сервомодулі, що використовуються для осей У ідентичні приводам для осей X. Сервомодулі, що використовуються для осі Z, особливі - вони містять додаткові елементи для управління технологічним інструментом.

Структура системи контролю NC 500

Система контролю NC 500 містить наступні основні елементи:

  • Центральний блок

  • Підсистема управління рухом

  • Термінали оператора

  • Двійкову систему управління введенням-висновком

NC 500 обладнана 15-дюймовим кольоровим TFT монітором з сенсорним екраном, вологонепроникною клавіатурою промислового зразка і мишею. Введення планів різання можливе з FDD (дискети), Flash або через місцеву комп'ютерну мережу. Місцева мережа або вбудований модем можуть використовуватися також для дистанційної діагностики і обслуговування верстата і систем прямо з сайту виробниика або з центру обслуговування.

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

Термінали оператора

Невід'ємною частиною системи NC 500 є термінали оператора. Термінали забезпечують засоби для інтерактивного обміну інформацією і командами між персоналом і технологічним процесом. Термінали оператора розташовані поблизу від технологічного устаткування і можуть виконувати оперативне втручання в технологічний процес. У загальному випадку кожен тип терміналу оператора містить наступні елементи:

  • Буквено-цифровий дисплей

  • Світлодіод для індикації стану системи.

  • Зумер і клавіатура.

1.4 Обгрунтування теми проекту.

Процес різання листового металу на машині термічної різки листів без використання засобів автоматизації і комп'ютерної техніки є досить складним і трудомістким. До того ж досить часто відбуваються похибки при різці, які можуть серйозно вплинути на майбутній виріб який може бути виготовлений з даної заготовки. Тому в даному дипломному проекті пропонується розробка програмного забезпечення управлінням машини термічної різки, яке має покращити виробничо-технологічний процес, якість виготовлення продукції. Таке використання засобів автоматизації дозволяє значно зменшити трудомісткість процесу і підвищити продуктивність праці.

До впровадження автоматизації робітник самостійно здійснював розміщення деталей на розкрійному столі.

Суть автоматизації полягає в тому, що управляюча програма (УП) повністю контролює процес розкрою металу і здійснює максимально вигідне розташування деталей на розкрійному столі. При чому в будь який момент у роботу програми можна внести зміни чи поправки.

Оператор також може передавати дані деталей в машину за допомогою флеш-пам'яті чи дискети, програма розпізнає задані параметри і здійснює розкрій.

38ДП.5.092503.01.234.ПЗ

Арк

Зм

Арк

документа

Підпис

Дата

2. Розрахунково - технологічна частина

2.1 Вибір і обґрунтування структурної схеми автоматизації

Плазма - іонізований газ, що містить електрично заряджені частинки які здатні проводити струм. Іонізація газу відбувається при його нагріві. Ступінь іонізації тим вище, чим вища температура газу. У центральній частині зварювальної дуги газ нагрітий до температур 5000 ... 30 000 °C, має високу електропровідність, яскраво світиться і є типовою плазмою. Плазмовий струмінь, що використовується для зварки і різання, одержують в спеціальних плазмотронах, в яких нагрівання газу і його іонізація здійснюються дуговим розрядом в спеціальних камерах. Процес плазмового різання заснований на використовуванні легко-плазмової дуги постійного струму прямої дії (електрод-катод, розрізаючий метал - анод).

Суть процесу полягає в місцевому розплавленні і видуванні розплавленого металу з утворенням порожнини різа при переміщенні плазмового різака щодо розрізаючого металу. Для збудження робочої дуги (електрод - розрізаючий метал), за допомогою осцилятора запалюється допоміжна дуга між електродом і соплом - так звана чергова дуга, яка видувається з сопла пусковим повітрям у вигляді факела завдовжки 20-40 мм. Струм чергової дуги 25 або 40-60 А, залежно від джерела плазмової дуги. При торканні факела чергової дуги металу виникає ріжуча дуга - робоча, і включається підвищена витрата повітря; чергова дуга при цьому автоматично відключається. Вдуваючий в камеру газ (див. малюнок 2.1), стискаючи стовп дуги в каналі сопла плазмотрона і охолоджуючи його поверхневі шари, підвищує температуру стовпа. В результаті струмінь проходячого газу, нагріваючись до високих температур, іонізується і придає властивості плазми. Збільшення при нагріві об'єму газу в 50 ... 100 і більше разів приводить до закінчення плазми з високими навколозвуковими швидкостями. Плазмовий струмінь легко розплавляє будь-який метал. На практиці знаходить застосування наступний основний спосіб включення плазмового пальника - дуговий розряд існує між стрижньовим катодом, розміщеним усередині пальника по її осі і виробом, що нагрівається (плазмовий струмінь прямої дії). Такі плазмотрони мають ккд вище, оскільки потужність, що витрачається на нагрів металу, складається з потужності, що виділяється в анодній області, і потужності, передаваїмої аноду струменем плазми.


 
 

Цікаве

Загрузка...