WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект камери для сушіння деревини - Дипломна робота

Проект камери для сушіння деревини - Дипломна робота

, кВт,

(2.77)

де Кз коефіцієнт запасу потужності на пусковий період вибирають залежно від типу вентилятора і орієнтовної потужності за табл. 24; Кt - коефіцієнт, який враховує вплив температури середовища, в який встановлено електродвигун табл. 25; ηпр - ККД передачі , беруть залежно від виду передачі руху від вала електродвигуна до вала вентилятора.

Nдв=17 кВт;

Кз=1,1;

Кt=1,05;

ηпр=0,9.

кВт.

Для вентиляторів сушильних установок вибираємо електродвигун при потужності 22 кВт, частотою обертання 1500 хв-1 4А180S4Y3.

2.4 Опис технологічного процесу сушіння

2.4.1 Транспортування сирих пиломатеріалів в сушильній цех

Сирі пиломатеріали, складені в суцільні пакети, автолісовозами перевозяться з лісопильного цеху і подаються в сушильній цех на ділянку формування штабелів.

2.4.2 Формування штабелів для сушіння

В сушильному цеху буде формуватися суцільний штабель. Розмір штабеля: довжина ширина висота 6,5 1,8 2,6м.

Правила формування штабелів.

Штабель повинен бути із пиломатеріалів однієї породи і товщини.

Підштабельна основа повинна бути міцна, тверда, а верх його – горизонтальним. Довжина основи повинна дорівнювати довжині штабеля. В якості підштабельної основи рекомендується використовувати підштабельні візки (вагонетки), або треки.

В залежності від характеру циркуляції агента сушіння через штабель пиломатеріалів укладають:

а) суцільними рядами без проміжків (шпацій) між дошками для камер з горизонтальною циркуляцією впоперек штабелів;

б) з проміжками (шпаціями) між дошками для камер з горизонтальною циркуляцією вздовж штабелів і вертикальною в тому числі природною циркуляцією.

Необрізні дошки укладають відземком в різні сторони.

Якщо дошки мають різну ширину, то вузькі укладають всередину, а широкі – по краях штабеля. Якщо по ширині штабеля ціла кількість дощок не розміщується, тоді зазор залишають всередині щтабеля.

В штабелях зі шпаціями ширина шпацій повинна бути при укладці обрізних дощок – 35%, необрізних – 57% від ширини штабеля. Шпації повинні бути розподілені рівномірно по ширині штабеля.

Дозволяється укладання в один штабель пиломатеріалів різних по довжині. При цьому довгі укладають по краях штабеля, короткі – в середину. Пиломатеріали, які стикуються, розташовуються не менше ніж на 2-х прокладках, при цьому зовнішні торці вирівнюють по торцях штабеля.

Горизонтальні ряди пиломатеріалів в штабелях повинні розділюватись міжрядовими прокладками, а пакети по висоті штабеля – міжпакетними.

Для закладки контрольних взірців в штабелі залишають вільні місця. Контрольний взірець повинен розташовуватись не менше, ніж на двох прокладках.

Розміри прокладок товщина 25 мм, ширина 40 мм, довжина 1800-2000мм.

Вимоги до прокладок.

Відхилення від установлених розмірів дозволяється не більше:

товщина мм, ширина мм, довжина 10мм.

При укладанні в штабель заготівок в якості прокладок дозволяється використовувати самі заготівки, якщо товщина їх не більше 32 мм, а ширина не більше 70 мм. Прокладки виготовляються із деревини хвойних, листяних порід, які не мають гнилі і плісняви.

Вологість деревини для виготовлення прокладок при сушінні пиломатеріалів до транспортної вологості не повинно перевищувати 22%, при сушінні до експлуатаційної вологості – 10%. Значення параметра – жорсткість поверхні робочих пластей Rmmax повинна бути 64 мкм по ГОСТ 7016-82.

Прокладки повинні зберігатися в контейнерах, де їх укладають паралельно. Контейнери з прокладками установлюють в місцях, захищених від дощу і снігу.

Перед формуванням штабелів прокладки оглядають і при необхідності виміряють їх розміри. Товщина і ширина прокладок вимірюється штангенциркулем з ціною ділення 0,1 мм.

Прокладки, які мають відхилення від встановлених розмірів, а також деформовані і поламані використовувати не дозволяється.

Розрахунок кількості прокладок

Кількість прокладок на річну програму з врахуванням десятиразового їх використання визначається за формулою:

шт,

(2.78)

де ni — кількість прокладок в одному ряді, визначають за табл. 29 для кожного виду висушуваного матеріалу; Н — висота штабеля, мм; Фi — об'єм фактичного матеріалу, що підлягає сушінню для кожного виду матеріалу; Si— товщина висушуваного матеріалу, мм; Sпр — товщина прокладок; Гшт— габаритний об'єм одного штабеля; βфі — об'ємний коефіцієнт заповнення штабеля, для кожного виду матеріалу визначений в технологічному розрахунку; Z — оборотність прокладок.

Витрата прокладок на річну програму,

м3,

(2.79)

де V1пр — об'єм одної прокладки, м3.

Об'єм прокладки:

м3,

(2.80)

де Lпр, Впр, Sпр — довжина, ширина і товщина прокладок, м.

V1пр=1,80,040,025=0,0018 м3.

Vпр=0,001816054=28,9м3.

Витрата пиломатеріалів на виготовлення прокладок:

, м3,

(2.81)

де кк.в — коефіцієнт корисного виходу при розкроюванні пиломатеріалів на прокладки, беруть 1,25.

V=28,91,25=36,13 м3.

Розрахунок кількості підштабельних основ

Для забезпечення нормальної роботи цеху і проведення економічних розрахунків необхідно знати кількість підштабельних транспортних основ, які мають бути в сушильному цеху.

Кількість підштабельних основ визначають кількістю штабелів, які можна розмістити на всіх ділянках сушильного цеху і резервним запасом, який становить 10—15% всіх треків, які знаходяться в обороті. Як підштабельні основи використовують трекові вагонетки, які складаються із трьох пар треків і зв'язані підштабельними брусами, а також вагонетки зварної конструкції.

птр=124=48 шт.

З врахуванням запасу

птр=481,5=72 шт.

Механізація формування штабелів

Формування сушильних штабелів неможливе без використання тих чи інших механізмів (вертикальних ліфтів-підйомників, автонавантажувачів, кранів, штабелюючих машин та ін.). Вибір варіанта механізації робіт з формування штабелів залежить від об'єму висушування пиломатеріалів і від типу штабелів. Формування пакетів може здійснюватись вручну або з використанням машин. Безпакетні штабелі формують вручну, але з використанням механізмів: ліфтів і спеціальних штабелеформуюючих машин моделі ЛССА, які використовують в лінії сортування і пакетування сирих пиломатеріалів і штабелеформуючих машин. Економічно доцільно їх застосування лише на великих підприємствах з об'ємом сушіння 50...80 тис.м3 пиломатеріалів за рік. На підприємствах невеликої і середньої потужності рекомендується використовувати ліфт Л-6,5-15 при формуванні і розформуванні штабелів. Технічна характеристика ліфта наведена в табл. 2.9

Таблиця 2.9

Технологічна характеристика ліфта Л-6,5-15

Показник

Значення

Вантажопідйомність, т

Габарити підйомної платформи, мм:

довжина

ширина

Хід платформи, мм

Швидкість переміщення

платформи, м/с

Встановлена потужність електродвигуна, кВт

Габарити приймача, мм:

довжина

ширина

висота

Маса, кг

15

6900

2200

2600

0,0104

10,0

7000

3000

3115

2930

2.4.3 Транспортування сушильних штабелів в середині цеху

Для внутрішньоцехових перевезень сформованих сушильних штабелів переважно використовують рейкову колію шириною 1000 мм і траверс ні візки. Стан рейкових колій систематично контролюють, не допускається непрямолінійність рейок, нестабільна ширина колій, незбіжність рівня рейок на траверсному візку і рейок, які впираються в траверсний коридор.

Таблиця 2.10

Технічна характеристика траверсного візка ЭТ2-6,5М

Показник

Значення

1. Вантажопідйомність, т

15,0

2. Габаритні розміри, мм

довжина

ширина

3970

6490

3. Висота загальна від головки рейки

1660

4. Висота між головками верхньої і нижньої рейки візка.

215

5. Швидкість переміщення, м/с

0,36

6. Швидкість переміщення троса лебідки, м/с

0,132

7. Максимальне тягове зусилля на тросі лебідки, кН

7,8

8. Ширина колії траверсного шляху, м:

довжина

ширина

висота

6,5

1,8

3,0

9. Загальна встановлена потужність, кВт

9

В тому числі : переміщення візка

5

лебідки

4

10. Маса, кг

3000


 
 

Цікаве

Загрузка...