WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Коктейль - Реферат

Коктейль - Реферат

Реферат

на тему:

Коктейль

План

1. Що таке коктейль?

2. Види коктейлів

2. Види коктейлів

3. Які бувають коктейлі

4. Пунші, крюшони, ег-ноги

5. Фізи й інші газовані напої

6. Поради по приготуванню коктейлів

Список використаної літератури

1. Що таке коктейль?

З енциклопедії ми знаємо, щококтейль - це напій із суміші горілочних настойок, наливок, виноградних вин, коньяку, рому, соків, фруктів, ягід, сливок, яєць, меду, морозива, харчового льоду й ін. Звичайно коктейлі бувають яскравими, різнобарвними (англійський "cocktail", буквально - півнячий хвіст). Коктейлі готують міцні і десертні; їх ретельно змішують у металевій судині (шекері). Деякі коктейлі, що не бідують у змішуванні, готують безпосередньо в чи келихах фужерах.

На перший погляд, одержати коктейль зовсім нескладно. Два напої - в одну склянку. Видимо, так і надходили піонери цих drink'ів. Більш того, коктейлі масово поширилися і завоювали увесь світ завдяки ще більш простій, чим технологія виготовлення, маркетинговій ідеї. А саме: змішуй те, що під рукою, у будь-яких складах і пропорціях, - і зможеш у найсуворіших умовах (начебто "сухого закону" чи бара на золотих копальнях) сильно різноманітити свій асортимент!

Крім того, джин, наприклад, - він і в Африці джин. А назви для своїх дуже індивідуалізованих сумішей кожен бармен могла придумувати які завгодно. Джин у чистому виді "Сяйвом вічко улюбленої" чи "Хвостом старого оселедця" ви вже не назвете. У нього назва (як і смак, і запах, і міцність, і інша органолептика) задані намертво. Але адже ситуації бувають різні. А від дешу чи одеколону овочевого маринаду він перетвориться в амброзію з зовсім іншим "хвостом" з асоціацій...

Коктейлі — найвідоміша й одна з найбільших груп коротких напоїв (short drinks). Сучасні автори до коктейлів відносять змішані охолоджені спиртні напої, що складаються не менш чим із двох складових. Звичайно основою коктейлю служить міцний алкогольний напій: скроні, бренді, горілка й ін., смак якого модифікується різними добавками. За правилами частка міцно алкогольного компоненту в класичному коктейлі повинна складати не менш 50%. До того ж до складу коктейлів обов'язково входить лід, з яким змішуються в шейкері чи в змішувальній склянці інші інгредієнти. Коктейль повинний залишатися холодним до останнього ковтка.

Коктейлі можуть бути різними: фруктовими, овочевими, змішаними, молочними, а також поділяються на безалкогольні й алкогольні. Фоpмулу алкогольного коктейлю можна пpедставить у виді: А+2В+7С, де А — солодка частина (лікеp, сиpоп); В — кисла частина (напpиклад, лимонний сік); З — міцна алкогольна база (напpиклад, горілка).

Для пpиготування коктейлів знадобляться: міксеp, шейкеp (спеціальний металевий посуд для змішування напоїв), соковижималка, коктейльна ложка (з довгою ручкою), щипці для льоду, велика склянка з товстого скла, скляна банка, сито, мірний келих, тертка, склянки для чи коктейлів фруктових напоїв, широкі фужери для шампанського чи іншого гристого напою, склянки (фужери) для напоїв з морозивом, трубочки для коктейлів, посуд для компоту і сиропу.

Рекомендується чи змішувати збивати коктейлі за допомогою чи міксера в шейкері. Шейкер спочатку треба остудити, кинувши туди 2—3 шматочки льоду величиною з горіх і закривши його кришкою. Потім вилити з нього воду, що утворилася від танення льоду, улити відповідні напої, знову закрити кришкою і струшувати 20—60 секунд. У шейкер, як і в міксер, не можна заливати газовану воду, що підливають уже до напоїв у склянки. Замість чи міксера шейкера можна використовувати півлітрову склянку чи банку пляшку.

Коктейлі можна подавати з кольоровим льодом, отриманим пpи заморожуванні підсолоджених фpуктово-ягідних соків, чи кава молока. Кольоровий лід подають у посуді з товстого скла чи кpишталю. Разом з льодом подають щипці для льоду, за допомогою яких лід кладуть у склянки.

Для готування безалкогольних напоїв необхідний цукровий сироп (основний) і ароматичні сиропи.

Цукровий сироп готується в такий спосіб: 4 частини цукру варять з 3 частинами води 10—15 хвилин. Ніж довше варити сироп, тим він буде густіше. Так, наприклад, якщо взяти 1 кг цукру і 3/4 л води і все це зварити, те вийде 1 л сиропу. У закритому посуді в темному місці його можна зберігати довго.

Можна й ароматизувати сироп. Так, для одержання ванільного сиропу треба основний сироп нагріти до кипіння, потім додати до нього 4 брусочки ванілі і небагато ваніліну.

Для одержання какао-сиропу до 1 л основного сиропу треба додати 150 р. какао і варити 15 хвилин. Так само готується кавовий сироп: до основного сиропу додається 150 р. меленого натурального кава.

Гвоздиковий сироп одержують шляхом додавання до основного сиропу 30—40 р. порошку гвоздики.

До сиропу можна додавати також різні ягідні і фруктові соки, за назвою яких і одержує назва ароматичний сироп.

Ефектно виглядають коктейлі в келихах з "інеєм". Для цього краю келиха зовні шириною 1—1,2 див натирають шматочком лимона, потім келих треба перекинути нагору дном і "умочити" його в дрібний чи цукор цукрову пудру, стряхнути зайвий цукор і обережно залити в келих коктейль. Подають із трубочкою.

Одержали поширення pізнокольорові коктейлі, у котpих компонента pозташовуваються шарами, які часто мають досить чітко виpажену межу і мають pізни кольори. Для пpиготування таких коктейлів усі складові інгpедієнти повинні бути pізного кольору і володіти pізною щільністю. Щоб шари не змішувалися, випливає охайно наливати в келих компонента, починаючи з компонента, що має велику щільність.

Для плавного пеpеходу кольору з одного в дpугій, з pізних кpаїв у келих одночасно наливають два pізнокольорових компоненти.

Готовий коктейль прикpашають парасольками для коктейлю, шматочками фpуктів, на стінки келиха поміщають колечко лимона, чи апельсина ківі.

Варто знати, що більшість коктейлів містить багато калоpій, що тому дотримує дієту коктейлями краще не зловживати.

2. Види коктейлів

Шербет — прохолодний напій із фруктово-ягідних соків, лимонаду з морозивом. Напій не збивають, а заливають їм морозиво; не перемішуючи. Подають із соломкою.

Фліп — готують з жовтків, фруктово-ягідних сиропів, молока, лимонаду. Фліп збивають тільки 1 хвилину. Подають у келихах для шампанського.

Джулеп — напій, у складі якого обов'язково повинна бути м'ята перцева.

Коблер — як і шербет, готують прямо в склянці. Дві третини склянки наповняють товченим льодом (бажано кольоровим), зверху наливають відповідні компоненти. Прикрашають фруктами. Подають із соломкою і фруктовою вилкою.

Фіз — шипучий напій. Склянку наповняють газованою водою. Подають сильно охолодженим (прямо з холодильника) із соломкою.

Боуль (крюшон) — охолоджений малоалкогольний напій, що готується із суміші різних легких вин, шампанського, гристого напою зі свіжими чи консервованими ягодами і фруктами. Готують також і безалкогольні боулі із суміші фруктово-ягідних морсів і соків.

Пунш — алкогольний напій, що готується з 5 компонентів: рому, вина, лимона, цукру, різних фруктово-ягідних чи соків фруктів. Пунш можна готувати як гарячим, так і холодним.

3. Які бувають коктейлі

Коктейлі-аперитиви: це досить міцні напої з великим змістом спирту, пити їх через соломину не рекомендується. Основними компонентами таких коктейлів є джин, скроні, ром, горілка, коньяк. Їх змішують з вермутом, хересом, портвейном, додають лікери, сиропи, сухе вино.

Коктейлі змішані: Так називається будь-який алкогольний напій, розведений содовою чи мінеральною водою, або базовими алкогольними газованими напоями, соками й ін. У склянку хайбол кладуть 3-5 кубиків льоду. Потім уливають 50-75 мілілітрів алкогольного напою і розбавляють його безакогольним, заповнюючи склянку майже цілком. Перемішують, прикрашають скибочкою лимона, чи апельсина одними-двома вишеньками. Для зручності вживання подають із соломинами.

Коктейлі-сауер: Ці напої відрізняються кислим смаком, тому що одним з компонентів коктейлю є цитрусові соки. Рецептура коктейлю не дуже строга, є простір для фантазії. П'ють ці коктейлі через соломину.

Коктейлі з сливками і молоком: Це привабливі зовні, смачні, м'які напої. Коктейлі з вершками, як правило, мають ніжні кольори. Їх прикрашають пишними білими "шапками" збитих вершків. Готувати такі коктейлі дуже просто, тому що можна використовувати усього лише два компоненти в рівних частинах: лікер і вершки. Збийте вершки за допомогою електроміксера до густої консистенції, а потім з'єднаєте їхньою ложечкою з лікером. Коктейль готовий. П'ють його через соломину. Коктейлі з вершками і молоком готують і в шейкері, але рецептура їх небагато складніше. У їхній склад, крім вершків і молока входять різноманітні алкогольні напої, сироп, мед.

4. Пунші, крюшони, ег-ноги

Пунші були принесені в Європу з Індії в XVII в. Слово "панч" переводиться з давньоіндийского як "п'ять", що означало п'ять обов'язкових компонентів: ром (арак), вино, фруктовий сік, цукор, чай і вода. Пунші бувають гарячі й охолоджені. Найбільша кількість гарячого пуншу наготовлювали в XVIII в. у спеціально призначеному для цього басейні. Туди виливали 1200 пляшок рому, 1200 пляшок вина, 400 літрів гарячої води, висипали 500 кг цукру і гори спецій, вичавлювали 1600 лимонів, і людина в човні зі слоновій кісти плавав і розмішував пунш спеціальним веслом. Свято продовжувалося доти, поки 600 запрошених гостей не випивали весь уміст басейну.


 
 

Цікаве

Загрузка...