WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Засоби механізації складальних операцій - Реферат

Засоби механізації складальних операцій - Реферат

Прийнята тут система "ламкого" важеля 3 дозволяє створити на притискачах 3 дуже великий тиск при порівняно малому зусиллі на штоку пневмоциліндра. В осьовому напрямку положення обичайки визначається торцевим упором 5. При подачі стиснутого повітря в циліндри притискачи по обидва боки обтискають обичайку по зовнішньому діаметру, з'єднуючи при цьому крайки поздовжнього стику і притискаючи їх до технологічної підкладки.

У верстатах для складання і зварювання поздовжніх стиків обичайок з успіхом можуть застосовуватися клавішні затискні пристрої з пневмошланговим приводом. Один з таких пристроїв, поданий на рис. 16. Позитивною особливістю цього пристрою є універсальність, що виражається в тому, що він розрахований на порівняно широкий діапазон обичайок, що складаються (діаметром 360-570 мм), у той час як пристрій, поданий на рис. 4.15., вузько спеціалізований для обичайок тільки одного діаметру (400 мм). Нестачею пристрою, що описується є відсутність у ньому пристосувань для бічного обтиснення обичайки і зближення крайок, що стикуються (якщо ці операції потрібні за умовами складання).

Рис. 16. Клавішний затискний пристрій для складання і зварювання поздовжніх швів обичайок.

Пневмошлангові клавішні пристрої дуже прості по своїй конструкції, портативні і при порівняно невеликих розмірах можуть розвивати дуже великі зусилля на притискачах. Так, при тиску повітря в шланзі 0.5 МПа зусилля притиску в пристрої по рис.4.16. 20 кН на 1 п. м крайки. Клавіши 4 у цьому пристрої виконани бесшарнірними. Під тиском робочого шлангу 2 вони повертаються навколо опорної точки на задній пластині 5, прикріпленої болтами до стінки несучої балки 3. Завдяки такій системі кріплення клавіш вдається уникнути численних шарнірів і тертьових пар що, як правило, ускладнюють конструкцію пристрою і потребують до того ж мастила й уважного стеження в умовах неминучої засмічуваності флюсовим пилом, кіптявою й ін. Обидва шланга - робочий 2 і поворотний 6 змонтовані усередині несучої пустотілої балки 3, що запобігає їхньої пошкодженності і в той же час дозволяє оформити всю конструкцію в закритому портативному виконанні. Нижня опорна балка 7 оснащена ущільнюючею мідною підкладкою 1 із внутрішнім водяним охолодженням. У розглянутих затискних пристроях не виключені можливість і доцільність застосування флюсової подушки замість мідної підкладки.

Для складання та зварювання обичайок із титанового або алюмінієвого сплавів використовують установку, зображену на рис. 17.

Рис. 17.Загальний вигляд установки для складання та зварювання тонкостінних обичайок (труб) із титанового або алюмінієвого сплаву.

Установка складається з внутрішньої розтискної і зовнішньої калибруючої оправок. Внутрішня оправка виконана з двох напівциліндрів, між якими знаходиться механізм розтиску. Зовнішня оправка являє собою нижній ложемент і два верхніх відкидних сегменти (рис. 18.). Установка призначена для зварювання труб визначеного діаметра, для чого внутрішній діаметр зовнішньої оправки дорівнює зовнішньому діаметрові обичайки, що зварюється, а зовнішній діаметр внутрішньої оправки в розжатому стані дорівнює внутрішньому діаметрові обичайки, що зварюється. Таким чином, у процесі зварювання обичайка щільно зафіксована як по внутрішньої, так і по зовнішній поверхні, що сприяє підвищенню точності її виготовлення. На верхніх відкидних сегментах змонтовані тепловідводячі притискачі у вигляді набору мідних пластин, що забезпечують надійний силовий і тепловий контакт поверхні обичайки, що зварюється, із притискачами. Притиск здійснюється за допомогою пружного елемента (гуми), розташовуваної між мідним притискачем і притискним клавішем.

Рис. 18. Поперечний переріз установки для складання та зварювання тонкостінних труб.

Притискне зусилля клавішів створюється за допомогою гвинтового розтискача. Внутрішня оправка має порожнину для подачі захисного газу з метою захисту зворотної сторони шва при зварюванні титанових сплавів. Виконання верхніх сегментів зовнішньої оправки відкидними полегшує видалення звареної обичайки з пристрою.

Важливою особливістю конструкції пристроїв для зварювання тонкостінних (0.5 – 1.2 мм) обичайок є забезпечення надійного контакту притискного тепловідводячого елемента з поверхнею обичайки, що зварюється. У приведеній конструкції установки тепловідводячі притискачі виконані у вигляді набору пластин товщиною 1.5 – 2.0 мм., кожна з яких має можливість самостійного переміщення і збереження контакту з поверхнею обичайки.

Трохи інше технічне рішення закладене в конструкції установки, зображеної на рис. 19.

Внутрішня оправка в пристрої також виконана розтискною і складається з двох напівциліндрів. Зовнішня частина установки виконана у вигляді жорсткої конструкції, на якій закріплені тепловідводячі елементи, що представляють собою порожнини з мембранною стінкою. Мембрана, за рахунок високої гнучкості, забезпечує надійний щільний контакт власної поверхні із поверхнею обичайки, що підлягає зварюванню, при її притисненні до тепловідводячих притискачів.

Рис. 19. Установка із мембранними тепловідводячими притискачами.

Такий притиск виконується за допомогою спеціального механізму (рис. 20.), що забезпечує переміщення внутрішньої обичайки у вертикальній площині.

З метою забезпечення можливості зварювання обичайок різних діаметрів, діаметр внутрішньої оправки може мінятися за рахунок використання накладок різної товщини.

Рис. 20. Механізм підйому внутрішньої оправки.

В процесі виготовлення конструкцій дуже часто виконують зварювання кільцевих швів обичайок. Складання обичайок для зварювання кільцевих швів виконується на стенді, зображеному на рис. 4.21. На стенді розміщується пересувна скоба, що обладнана пневматичними або гідравлічними притискними пристроями. Такий стенд оснащується роликовим кантувачем (обертачем) і скобою. Кантувач має два ряди роликових опор 4. Один ряд роликових опор обертається електромотором 6 через редуктор, а другий ряд опор не має приводу. Скоба має вертикальний 2 і горизонтальний пневмопритискачі 1 і переміщається по рейковому шляху між роликоопорами.

Першу обичайку встановлюють мостовим краном на роликові опори в крайнє праве положення до упора 3. Другу встановлюють поруч із першою, після чого скобу по рейковому шляху пересувають таким чином, щоб вертикальний притискач 2 знаходився над кромками стиків першої і другої обичайок.

Рис. 21. Роликовий кантувач зі скобою.

1 – горизонтальний пневмопритискач; 2 – вертикальний пневмопритискач; 3 – упор; 4 – роликова опора; 5 – напрямна стрічка; 6 – електромотор.

У цьому положенні скобу закріплюють штирем, введеним в отвір напрямної стрічки 5. Горизонтальним пневмопритискачем 1, що упирається в нижню частину крайки другої обичайки, притискають крайки першої і другої обичайок. Вмикаючи вертикальний пневмопритискач 2, усувають депланацію крайок і роблять з'єднання обичайок, що стикуються, прихватками по обидві сторони від вертикального притискача. Після цього вимикають обидва притискачі, повертають зібрані обичайки на 500-700 мм по колу і повторюють стиск та прихватку кромок на новій ділянці. Після закінчення складання двох обичайок по всьому колу, скобу відсувають ліворуч, укладають третю обичайку і складають її з другою зазначеним вище способом. Складання конструкцій на стенді виконує один складальник.

Складання габаритних резервуарів з листової сталі затовшки 4-6 мм роблять методом „накручування" на кільця жорсткості. Такі резервуари складати з окремих листів і обичайок способом, описаним вище, не можна, тому що листи й обичайки в процесі складання деформуються від власної ваги.

Криволінійні труби у вигляді колін, перетинань і переходів не мають повторюваних конструкцій, тому їх складають у кожнім випадку по-різному. Складання виконують або на плиті, або на роликовому стенді.

Розгорнення для ланок фасонних труб вирізують ручними кисневими різаками і, отже, лінія різу звичайно має відхилення від зазначеної в кресленні, тому складальникові доводиться підганяти стики, підрубуючи крайки або підрізуючи їх різаком. Решту операцій складання виконують так само, як складання циліндричних частин труб.

Послідовність складання труби з деталями оформлення розглянемо на прикладі складання елементів кільцевої труби повітряпровода гарячого дуття доменної печі (рис. 22.).

Рис. 22. Кантувач для зварювання колін.

1- електродвигун механізму затиску; 2 – черв'ячний редуктор;

3, 4 – шестерні; 5 – вал механізму затиску; 6 – коробка швидкостей;

7 – редуктор; 8 – зубчасте колесо; 9 – підшипник; 10 – головний вал;

11 – шестерня; 12 – стійка; 13 – рама під редуктор і електродвигун;

14 – затискні гвинти; 15 – голівка механізму затиску.

Спочатку складають трубу без ребер жорсткості й опорних вузлів. При цьому ретельно перевіряють розміри труб по хордах, стрілкам і діаметрам відповідно до креслення. Зібрані елементи труби зварюють на спеціальному кантувачі (рис. 22.). Після зварювання труби на ній установлюють по розмітці деталі кожуха і приварюють їх. Фіксаторні куточки і деталі підвісок установлюють при загальному складанні кільцевої труби.


 
 

Цікаве

Загрузка...