WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Компонування комплексно-механізованих робочих місць - Реферат

Компонування комплексно-механізованих робочих місць - Реферат

Рис.5. Універсальний обертач

Виходячи з викладеного, компонування комплексно-механізованого робочого місця виконуємо за допомогою наступного устаткування (тип устаткування визначається для конкретних умов, таких, як вага виробу, режими зварювання і т.п.):

  1. Кран консольно-обертовий;

  2. Підвіска напівавтомата;

  3. Напівавтомат зварювальний;

  4. Обертач універсальний з кріпильним пристроєм на планшайбі;

  5. Стійка для балонів із захисним газом;

  6. Тара для складування заготівель і готової продукції.

Для підвищення продуктивності виготовлення конструкцій передбачимо наявність двох універсальних обертачів. У той час, коли на одному обертачі буде виконуватися зварювання, на іншому будуть виконуватися роботи з встановлення і закріплення чергового виробу. Загальний вид комплексно-механізованого робочого місця, скомпонованого з урахуванням викладених умов представлений на рис. 6.

Рис. 6. Загальний вигляд і план комплексно-механізованого робочого місця.

  1. кран консольно-поворотний; 2 - підвіска напівавтомата;

3 - напівавтомат зварювальний; 4 – стійка з балонами з захисним газом;

5 -універсальні обертачі; 6 - тара для складування.

Аналогічне компонування робочого місця може бути виконане з типових елементів і уніфікованих вузлів устаткування.

Етап 1.

Із уніфікованих елементів (опор, стійок, з'єднувальних поперечних балок) формується каркас.

Етап 2.

На верхній платформі встановлюється консольно-обертовий кран.

Етап 3.

Монтується механізм підйому, нахилу та обертання планшайби. Фактично монтується універсальний обертач.

Етап 4.

Монтуються механізми підйому вакуумного подавача і кабіни зварювальника.

Етап 5.

Монтується механізм приводу переміщенням кабіни зварювальника і сама кабіна.

Рис. 7. Варіант компонування КМРМ з уніфікованих елементів.

Таким чином, формується комплексно-механізоване робоче місце (КМРМ), яке оснащено всім необхідним обладнанням. В разі потреби, таке КМРМ може бути дедалі розвинуто, тобто змонтовані напрямні для пересування зварювального напівавтомату, встановлені додаткові стійки і встановлено другий універсальний обертач і т.ін. (рис. 8.).

Рис. 8. Комплексно-механізоване робоче місце з добудованими додатковими пристроями.

При компонуванні робочих місць для автоматичного зварювання підходи зберігаються ті ж самі. Однак варто враховувати, що установки для автоматичного зварювання, як правило, більш спеціалізовані і призначені для зварювання вузької номенклатури зварних швів.

Розглянемо варіанти компонування установок для автоматичного зварювання. Для початку розглянемо компонування установок для зварювання прямолінійних стикових швів на підкладках і флюсових подушках.

Зварювання прямолінійних стикових швів на підкладках і флюсових подушках

Установки (рідше верстати) цього типу зазвичай застосовують для зварювання стикових швів листових конструкцій: полотнищ, труб, резервуарів. До складу установки звичайно входять стенд із флюсовою подушкою або металевою підкладкою і зварювальний автомат самохідного типу, що переміщається по напрямних, закріпленим на стенді, або автомат підвісного типу, закріплений на висувній штанзі колони, установлюваної поруч зі стендом.

На рис. 9. приведені типові компонувальні схеми, до яких може бути зведена більшість застосовуваних у даний час компонувань установок цього типу.

Перші три компонування (рис. 9, а-в) використовують для зварювання плоских листових секцій (полотнищ), а три інші (рис. 9, г-е) - для зварювання зовнішніх прямолінійних швів обичайок. Внутрішні прямолінійні шви обичайок зварюють, як правило, на установках, скомпонованих по схемах на рис. 9, а , іноді 9, г

Рис. 9. Типові схеми компонування верстатів і установок для зварювання прямолінійних стикових швів на підкладках та флюсових подушках.

Компонування, представлене на рис. 9, а, найбільш поширена для зварювання виробів типу полотнищ, для стикування стрічок, зварювання внутрішніх прямолінійних швів обичайок.

При цьому компонуванні дві балки, що сприймають зусилля притиску, прикріплені до кінців станини за допомогою стійок-зв'язків. При використанні компонування на рис. 9, а для зварювання внутрішніх швів обичайок з метою забезпечення завантаження і вивантаження виробу один зі зв'язків, що з'єднують балку зі станиною, — знімний.

Притиск крайок, що зварюються, у цій і більшості інших компонувань здійснюється шляхом їхнього підтискання зверху до нерухомої підстави (з наступним підтиском флюсової подушки або підкладки) або знизу до двох нерухомих балок. На окремій металоконструкції або на одній з балок (або на обох) знаходяться напрямні для самохідного зварювального апарата, у якості якого іноді застосовують зварювальні трактори. Листи в зону зварювання подаються по рольгангу. При необхідності послідовно зварити кілька рівнобіжних швів на одному полотнищі воно переміщається щодо нерухомих балок і подушки (підкладки) до введення чергового з'єднання елементів, що зварюються, у зону зварювання.

При зварюванні полотнищ можуть бути застосовані установки, побудовані за схемою, приведеної на рис. 9, б. Пересувний портал з напрямними зварювального апарата по черзі встановлюють над кожним швом, що зварюється. Разом з порталом може переміщатися флюсова подушка або металева підкладка, розташована під виробом, що зварюється. У цьому випадку опори виробу повинні опускатися, пропускаючи флюсову подушку або підкладку.

У компонуванні, приведеної на рис. 9, в, крайки елементів, що зварюються, притискаються до стенда за допомогою магнітів, розташованих під виробом, або притискачів, змонтованих на пересувному порталі. Застосовують також притиск за допомогою ролика, розташованого перед зоною зварювання і закріпленого на каретці, що несе зварювальний апарат. Портал по черзі встановлюють над кожним стиком.

Установка, схема якої показана на рис. 9, г, призначена для зварювання прямолінійних швів тіл обертання. Найбільший діаметр виробу при зварюванні зовнішніх швів визначається висотою лінії зварювання над рівнем підлоги, рівнем плити або опорних балок станини. Верхні балки і балка, на яку укладають виріб, консольно закріплені в стійці. Другі кінці цих балок з'єднані знімною стяжкою. У багатьох установках консоль, на яку надягають обичайки, для полегшення завантаження заготівлі і вивантаження звареного виробу, може обертатись навколо вертикальної осі.

Більш жорсткі — двохстоякові стенди, у яких друга стійка виконана у вигляді арки з прорізом, що дозволяє здійснювати завантаження і вивантаження обичайок.

Установка, схема якої приведена на рис. 9, д, складається з універсального затискного стенда і колони з висувною штангою, що несе несамохідний зварювальний автомат. Переміщення несамохідного автомата можливо також за допомогою пересувної колони (візка). У компонуваннях такого типу, тобто скомпонованих з універсального затискного стенда й окремого маніпулятора зварювального автомата, можуть бути застосовані також колони з консолями і портали з траверсами, по яких переміщається самохідний автомат. Однак ці компонування застосовують рідше, ніж компонування по рис. 9, г, із самохідним зварювальним автоматом (у тому числі трактором), що переміщається по напрямних на затискному стенді, тому що компонування по рис. 9, г не вимагає окремої колони (візка), а тому простіше, компактніше і дешевше.

На рис. 9, е представлена схема прохідної установки (стану) для зварювання прямолінійних зовнішніх швів труб зі зварювальним рухом, здійснюваним виробом. Зварювальний автомат нерухомий. Нерухома жорстка або гусенична підкладка, розташована усередині труби, прикріплена до станини вузькими (ножовими) кронштейнами, що проходять через зазор у стику. Змикання стику в зоні зварювання і притиск крайок, що зварюються, до підкладки здійснюються роликовою кліттю.


 
 

Цікаве

Загрузка...