WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Обладнання для закріплення та переміщення - Реферат

Обладнання для закріплення та переміщення - Реферат

Візки типу ГТ призначені для переміщення несамохідних зварювальних апаратів АБ, А-184 та інших при зварюванні прямолінійних і кільцевих швів.

Візок ГТ-1 (рис. 5.) складається з платформи 9, стояка 8, каретки 7, консолі 5 і трьох електроприводів - пересування візка, вертикального і горизонтального переміщення консолі. Візок переміщається на котках 12 електродвигуном 11 через редуктор 10, зубчасту 17 і черв'ячну 18 передачі, які встановлені на платформі колони.

Рис. 5. Конструкція глагольного візка типу ГТ.

Візок може переміщатися з робочою і маршовими швидкостями. Робоча швидкість регулюється зміною числа обертів електродвигуна постійного струму за допомогою потенціометра. Робоча швидкість перемикається на маршову за допомогою електромагнітної муфти з дистанційним керуванням. Вертикальне переміщення каретки з консоллю здійснюється від електродвигуна 1 через двохступінчасту зубчасту передачу 2, ходовий гвинт 3 і гайку 6, закріплену на каретці. Каретка переміщається по вертикальним напрямним стояка на чотирьох роликах. Горизонтальне переміщення консолі по роликах напрямної 4 здійснюється від електродвигуна 13 через двоступінчасту зубчасту передачу 14, ходовий гвинт 15 і гайку 16, закріплену на напрямній.

Візок ГТ-2 для несамохідних зварювальних апаратів (рис 6.) складається з платформи 9, стійки 8, каретки 7, консолі 5 і трьох електроприводів – пересування візка, вертикального і горизонтального переміщення консолі. Візок переміщається на котках 12 електродвигуном 11 через редуктор 10, зубчасту 17 і черв'ячну 18 передачі, установлені на платформі. Візок може переміщатися з робочою і маршовою швидкостями. Робоча швидкість регулюється зміною числа обертів електродвигуна постійного струмові за допомогою реостату. Робоча швидкість перемикається на маршову за допомогою електромагнітної муфти з дистанційним керуванням.

Рис. 6. Глагольний візок ГТ-2

а – загальний вигляд; б – кінематична схема механізму горизонтального переміщення консолі; в – кінематична схема підйому та опускання консолі; г – кінематична схема механізму пересування візка.

Вертикальне переміщення каретки з консоллю здійснюється від електродвигуна 1 через двоступінчасту зубчасту передачу 2, ходовий гвинт 3 і гайку 6, укріплену на каретці. Каретка переміщається по вертикальним напрямним стійкі на чотирьох роликах. Горизонтальне переміщення консолі по роликах напрямної 4 здійснюється від електродвигуна 13 через двоступінчасту зубчасту передачу 14, ходовий гвинт 15 і гайку 16, укріплену на напрямній. Візок ГТ-2 може повертатися навколо вертикальноївісі на 360 градусів на основі 19. Для закріплення стійки в основі використовується фрикційний затиск 20.

3. Портальні візки

Вони являють собою напольні візки, що пересуваються по двох рейках, розташованих по обидва боки від виробу. Ці візки мають найбільшу жорсткість у порівнянні з іншими і можуть бути розміщені в будь-якому місці цеху. Нестача портальних візків - складність і громіздкість конструкції, що охоплює виріб з обох бічних сторін. Типові портальні візки призначені в основному для зварювання циліндричних виробів.

Крім типових, застосовують спеціалізовані портальні візки для зварювання конкретних виробів, наприклад балок. У порівнянні з глагольними візками портальні, в цих випадках, займають менше місця по ширині.

Портальний візок ПТ-1 призначений для переміщення самохідних зварювальних апаратів при зварюванні зовнішніх прямолінійних і кільцевих швів. У якості зварювальних апаратів застосовуються зварювальні трактори типові ТС різних модифікацій. При додатковій установці спеціального рейкового шляхові на балконі можуть бути застосовані підвісні голівки типові АБС і інші. Портал візка ПТ-1 (рис. 7.) складається з платформ 1, колон 2 і верхньої балки 6. На каретках 3, що переміщаються по колонах, закріплений балкон 4.

Рис. 7. Конструкція портального візка ПТ-1

Привод 5 підйому й опускання балкону розміщений на верхній балці 6. Портал переміщається за допомогою двох електроприводів. Синхронна робота приводів пересування забезпечується системою електричного валу. Зварювання поздовжніх швів здійснюється при пересуванні зварювального трактора в межах довжини балкона по напрямним або безпосередньо по виробу. При зварюванні кільцевих швів виріб обертається на роликовому стенді, а зварювальний трактор закріплюється нерухомо на балконі.

Портальний візок, зображений на рис 8, призначений для переміщення зварювального апарата АБС при зварюванні поздовжніх і поперечних прямолінійних швів. Він складається з металоконструкцій 1 із напрямними 3 та механізму пересування 2, який включає електродвигун, коробку передач, систему трансмісійних валів з конічними шестернями і дві парі циліндричних шестерень, що обертають головні котки.

Рис. 8. Спеціалізований портальний візок.

При зварюванні поперечних швів зварювальний апарат переміщається по напрямним 3, зварювання поздовжніх швів здійснюється при переміщенні порталу з робочою швидкістю. Робоча швидкість пересування візка регулюється змінними шестернями 4.

До портальних візків можуть бути віднесені і мостові візки (котучі балки). Типові котучі балки Інституту електрозварювання ім. Е. О. Патона НАН України (рис. 9.) призначені для автоматичного зварювання прямолінійних швів листових секцій, балок, колон, елементів металоконструкцій, а також інших подібних виробів. При наявності в складі комплексно-механізованого робочого місця обертача або роликового стенда, можливе зварювання і кругових швів. Проліт балки і довжина рейкового шляху на ній вибираються залежно від довжини зварюваних виробів і швів. У моделі КБ-1 (рис. 9.) цей проліт не перевищує 10 м. На балці 3 закріплений рейковий шлях для зварювального автомату 5, а також легка монорейка 6 для підвішування гірлянди проводів для живлення зварювальної апаратури. Котуча балка переміщається по рейках, встановлених на колонаді 1, висота якої визначається габаритами виробів, що зварюються, та встановленого під балкою допоміжного устаткування. У залежності від довжини зварюваного виробу обирають конструктивний варіант виконання балки.

Рис. 9. Котуча балка (мостовий візок) КБ-1.

Переміщення балки по колонаді здійснюється або вручну за допомогою штурвалів 2, закріплених на приводному валі 4, або електроприводом кранового типу. У більшості випадків більш доцільним є ручний привод, тому що він дозволяє більш точно встановити котучу балку над зварюваним швом, тім більше, що зусилля для її пересування за допомогою штурвалів (маховичків) незначне.

У ходовому механізмі візка (рис. 10.), як і в багатьох інших механізмах зварювального руху, остання кінематична ланка виконана у вигляді черв'ячної передачі замість циліндричної. Завдяки цьому різко зменшується небезпека виникнення пульсації в зварювальному русі голівки. У більшості випадків наявність наприкінці кінематичного ланцюга черв'ячної або гвинтової пари цілком виключає пульсації, особливо при великому передаточному відношенні цієї пари. При цьому дія одноходової передачі більш ефективна, ніж двох- або трьохходової, тому що останні мають відповідно в два - три рази менше передаточне відношення. Тому, незважаючи на порівняно низький К.К.Д. одноходових передач (черв'ячних і гвинтових), їхнє застосування в механізмах зварювального руху (наприкінці кінематичного ланцюга) все ж доцільно.

Рис. 10. Ходовий механізм візка із приводом на два колеса.

Однак, необхідно зауважити, що можливі пульсації руху відносяться тільки до порівняно важких (понад 3000 Н) візків або рухливих мас. Переміщення легких мас зазвичай відбувається без пульсації, незалежно від типу зубчастих передач механізму руху. На рис. 10. подана конструкція ходового механізму з приводом на обидва колеса візка. Можливий варіант і з одним приводним колесом. Черв'ячні редуктори ходових коліс зв'язані жорстким валом 7, що обертається від електроприводу, вихідні шестерні якого через паразитну шестерню зчіплюються з зубчастим колесом 5, насадженим на хвостовик черв'яка.


 
 

Цікаве

Загрузка...