WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії - Реферат

Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії - Реферат

Для переналагодження робочого місця на різні діаметри барабанів на порталі встановлений електропривод підйому й опускання гідроциліндра.

Рис. 8. Схема потокової механізованої лінії виготовлення барабанів стрічкових конвеєрів.

1 – накопичувач; 2 – роликоопора із затискним пристроєм; 3 – портал; 4 – гідроциліндр із притискними роликами; 5 – роликоопора; 6 – колона; 7 - перехідний міст; 8 – роликоопора; 9 – монорейка; 10 – тельфер; 11 – траверса; 12 – роликоопора, що нахиляється; 13 – роликоопора; 14 – складальне місце для валів; 15 – листозгинальні вальці;

I – V – робочі місця.

Третє робоче місце призначене для автоматичного зварювання поздовжнього стику обичайки. Установка для автоматичного зварювання складається з приводної роликоопори, поворотної колони ПК, зварювального апарата і пневматичного виштовхувача.

Складений барабан із накопичувача третього робочого місця надходить на поворотний перевантажувач і за допомогою пневмоциліндра перекочується на перехідний міст і далі на роликоопору третього робочого місця.

Потім вмикають привід роликоопори і повертають барабан стиком нагору, опускають консоль колони, встановлюють зварювальний апарат на початку шва і виконують зварювання стику. Після зварювання пневматичним виштовхувачем барабан перекочується в накопичувач четвертого робочого місця.

Четвертим робочим місцем є зварювальна установка для автоматичного зварювання дисків з обичайкою "у човник". Установка складається з приводної роликоопори, що нахиляється, зварювального напівавтомату, змонтованого на настановному візку, порталу з тельфером і траверсою.

Роликоопора служить для нахилу барабана під кутом до 30 градусів і обертання його з робочою швидкістю зварювання. Нахил роликоопори здійснюється двома пневмоциліндрами. Привід обертання роликоопори складається з електродвигуна постійного струму, редуктора і пари циліндричних шестерень. Швидкість обертання роликоопори регулюється потенціометром, що змінює число обертів електродвигуна. Для запобігання сповзанню барабанів при нахилі, роликоопора оснащена упорним роликом із пневмоциліндром.

У вихідному положенні роликоопора знаходиться в горизонтальному положенні і упорний ролик відведений так, щоб не перешкоджати надходженню барабана з перевантажувача на роликоопору. При цьому візок із зварювальним напівавтоматом також відведений в положення, що забезпечує вільне переміщення барабана на четверте робоче місце. Барабан із накопичувача четвертого робочого місця перевантажувачем накочується по перехідному мосту на роликоопору. Потім вмикається пневмоциліндр упорного ролика і ролик переміщається до зіткнення з диском барабана. Далі нахиляють роликоопору, переміщають візок із напівавтоматом і встановлюють зварювальну голівку на початку шва, вмикають привід обертання роликоопори і зварюють кільцевий шов, що з'єднує диск з обичайкою.

Після зварювання першого кільцевого шва упор і візок із напівавтоматом переміщуються у вихідне положення, а роликоопора повертається в горизонтальне положення. Потім барабан захвачується траверсою, підвішеною на тельфері, піднімається і розвертається на 180 градусів. Далі знову вмикають торцевий упор і нахиляють роликоопору з барабаном, підводять візок із напівавтоматом і зварюють другий кільцевий шов. Після зварювання упор і візок відводять у вихідне положення, роликоопора опускається в горизонтальне положення, барабан захвачується траверсою, піднімається і перевозиться тельфером до накопичувача п'ятого робочого місця.

На п'ятому робочому місці виконується зачищення й оздоблення барабана і контроль якості. Робоче місце обладнане приводною роликовою опорою і пневматичним виштовхувачем.

Лінія охоплює складальні, зварювальні й оздоблювальні операції. Лінія є багатономенклатурною з комбінованим транспортом і послідовним розташуванням устаткування. Лінія практично виключає важку ручну працю складальників, дозволяє механізувати зварювальні роботи, визволити загальний цеховий кран і обслуговуючих його робітників і значно (більш, ніж у 2 рази) скоротити трудомісткість виготовлення барабанів. Особливістю даної лінії є її універсальність і мінімальні витрати часу на переналагодження при переході на виготовлення виробів різних типорозмірів.

Комплексно-механізована лінія складання і зварювання кабін вантажних автомобілів.

Кабіна являє собою складну просторову конструкцію, виготовлену з тонколистової сталі. Для забезпечення механізації процесу складання кабіна розбита на сім основних зварних вузлів (рис. 9.): передня частина 1 кабіни, підлога 2, каркаси боковин 3 (правий і лівий), каркас задньої частини 4, панель задньої частини 5, дах 6.

Рис. 9. Схема кабіни вантажного автомобіля

Лінія (рис. 10, а) складається з двох паралельних складальних гілок (І, ІІ) і однієї зварювальної гілки (III). Кожна складальна гілка складається з двухпозиційної багатоелектродної зварювальної машини 1 і чотирьох послідовно розташованих складальних кондукторів (2-5), з'єднаних поміж собою кроковим візковим конвеєром. Складальні кондуктори обладнані потужними пневматичними затискними пристроями, що забезпечують точність і стабільність геометричних розмірів кабіни. Між усіма робочими місцями знаходяться проміжні позиції 6.

Рис. 10. Лінія складання і зварювання кабін вантажних автомобілів:

а - схема лінії; б - багатоелектродна зварювальна машина

Між першою складальною (І) і зварювальною (ІІІ) гілками знаходиться завантажувальна позиція 7, зв'язана з другою складальною гілкою (ІІ) поперечним конвеєром 8. Зварювальна гілка лінії складається з чотирьох багатоелектродних машин 9, розташованих послідовно і пов'язаних між собою візково-кроковим конвеєром.

Робота на лінії відбувається в такий спосіб. Підлога кабіни штовхаючим підвісним конвеєром подається з лінії складання і зварювання підлоги до багатоелектродної зварювальної машини 1. Туди ж іншим штовхаючим підвісним конвеєром подається передня частина кабіни. Обидва зварних вузли знімаються двома робітниками з підвісок конвейєра й укладаються на пристосування машини, де фіксуються по технологічних отворах, що забезпечує їх правильне взаємне розташування. На машині зварюється п'ятдесят точок. Після зварювання підлога із передньою частиною подаються візково-кроковим конвеєром до кондуктора 2, де їх складають з обома каркасами боковин. Потім виріб послідовно передається на наступні робочі місця, де встановлюються і прихвачуються каркас задньої частини в кондукторі 3, панель задньої частини - у кондукторі 4, дах - у кондукторі 5.

На кожному робочому місці є підйомний стіл, при ході якого виріб, що надходить нагору в кондуктор, знімається з конвейєра і подається в робочу зону. На робочій поверхні підйомних столів є конусні фіксатори, на які кабіна встановлюється технологічними отворами підлоги, що забезпечує точну її фіксацію по постійних базах на усіх робочих місцях. Складені на обох складальних гілках кабіни надходять по черзі на позицію 7 - із гілки І прямо, із гілки ІІ - по поперечному конвеєру 8. Потім кабіни надходять до багатоелектродних машин 9, де зварюються 274 точки. Після зварювання готова кабіна автооператором 10 знімається з лінії і встановлюється на оздоблювальний конвейєр.

Багатоелектродна машина (рис. 10, б) складається з портальної станини 1, підйомного столу 2 із конусними фіксаторами 3 для фіксації виробу і декількох зварювальних клещей 4, закріплених шарнірно на траверсах 6. Кліщі є самоустановлюючимися, із гидроприводом електродів, обладнані обмежувальними упорами 5, що забезпечують вірне встановлення клещей щодо крайок деталей, що зварюються. Траверси з кліщами підводяться до виробу циліндрами 7. На траверсах розташовані також малогабаритні зварювальні трансформатори 8, що вмикаються в роботу декількома групами. Черговість вмикання забезпечується електронною схемою керування в необхідній послідовності. При цьому здійснюються необхідні блокування (рух траверс можливий тільки при розтиснутих електродах), щоб уникнути поломки електродів і ушкодження виробу. На верхній частині станини розміщуються електрошафи керування, станції гідроприводу й інші допоміжні пристрої.

Зварювальна гілка лінії працює без операторів і може розглядатися в якості автоматичної лінії зварювання кабін. У цілому лінія з паралельно-послідовним розташуванням, із жорстким зв'язком, із переривчастим технологічним процесом, із наскрізним транспортом.

Автоматична лінія виготовлення коліс автомобіля

Колесо складається з двох деталей - штампованого диска і зварного ободу (рис. 11, а). На лінії виконуються наступні операції: складання диска з ободом, електродугове зварювання під флюсом диска з ободом, очищення зварного шва від шлаку, пробивання ніпельного отвору, зачищення задирок на крайках пробитого отвору, візуальний контроль звареного колеса, виправлення браку, навантаження готового колеса на головний конвейєр цеху.

Лінія (рис. 11, б) компонується наступним основним технологічним устаткуванням: пресом 1 для запресовування диска в обод: чотирма зварювальними автоматами 5, автоматом 9 для очищення від шлаку, прес-автоматом 11 для пробивання ніпельного отвору, автоматом 12 для зачищення задирок. Транспортування колеса між робочими місцями здійснюється декількома конвейєрами: нахиленими роликовими 2 і 7, роликовими катковими 3 і 15, штанговими 4 і 8 і роликовим конвеєром 17.

Лінія працює наступним чином. Складене на пресі 1 колесо по конвеєру 2 надходить на конвейєр 3, що виконує роль накопичувача. Звідси колесо потрапляє на кроковий штанговий конвейєр 4, який приводиться у дію двома пневмоциліндрами і доставляє колеса до зварювальних автоматів 6. Оскільки керування пресом 1 неавтоматизоване, то можливо нерівномірне надходження коліс на конвейєр 4. Щоб уникнути цього, конвейєр 3 виконує роль накопичувача, що вирівнює подачу коліс. Швидкість конвейєра 3 значно вище середньої швидкості руху коліс на лінії, завдяки чому в головної його частини завжди є запас складених коліс. Пристрій конвейєра забезпечує можливість вільного прокручування навантажених роликів і пробуксовки виробів на місці, що запобігає перевантаженню крокового конвейєра 4 й у той же час забезпечує його рівномірне безупинне завантаження.


 
 

Цікаве

Загрузка...