WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії - Реферат

Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії - Реферат

Листи верхнього пояса комплектувальник лінії укладає краном на напільний стелаж у порядку їхнього складання. Далі листи розкладають на стенді самохідним порталом із вакуумними захватами. Після розкладки листи складають, прихвачують і встановлюють на них заходні планки.

Складений верхній пояс зварюють механізованим зварюванням на флюсомагнітних подушках без розробки крайок. Потім на спеціальному візку доставляють комплект діафрагм і розкладають на заздалегідь розмічений пояс. Діафрагми встановлюють вертикально і прихвачують до пояса. Між великими діафрагмами розміщають і прихвачують кутки жорсткості (на балках довжиною понад 19,5 м). Після цього робиться приварка діафрагм до пояса. По закінченні встановлення і прихвачування діафрагм і часткової їхньої приварки складений вузол (гребінка) передається на проміжний стелаж, де закінчується приварка діафрагм до пояса.

Верхній пояс із діафрагмами переміщають зі стенда на стелаж спеціальним механізмом, що складається з двох штовхаючих візків 2, і змонтованого під підлогою приводу. Стенд і стелаж обладнані ковзними пристроями, що самі убираються. У міру переміщення гребінки, ці пристрої, висуваючись, перекривають прохід між стендом і проміжним стелажем. Це дозволяє транспортувати гребінку, яка може легко деформуватися, по потоку з одного робочого місця на інше. Передача гребінки зі стелажа першого робочого місця на друге здійснюється аналогічно.

Друге робоче місце призначене для встановлення і прихвачування листів вертикальних стінок до верхнього пояса і діафрагм. Воно складається зі стенда, самохідного порталу 12 з вакуумними захватами для вертикального транспортування листів і самохідного складального порталу 3. Самохідні портали переміщаються уздовж стенда по рейковому шляху.

Вертикальні стінки пролітної балки встановлюють і прихвачують у такий спосіб. Набір листів для вертикальних стінок однієї пролітної балки комплектувальник лінії за допомогою консольного крана укладає в послідовності складання на піраміду. Самохідним порталом із вакуумними захватами знімають першу пару листів і доставляють до місця їхнього встановлення на верхньому поясі. Листи закріплюють знизу скобами, а зверху накидними захватами. Далі самохідний портал повертається за наступною парою листів. Підтиск листів вертикальних стінок до верхнього пояса і діафрагм робиться самохідним складальним порталом. У процесі підтискання робиться прихвачування вертикальних стінок до пояса і діафрагм.

Зняття пролітної балки з другого робочого місця, передача, кантування й установка її на третьому робочому місці, а також усі наступні операції транспортування і кантування балок на потоковій лінії здійснюють спеціальним четирьохгаковим электромостовим краном-кантувачем вантажопідйомністю 150/150 кН.

Рис. 6. Схема потокової механізованої лінії виготовлення коробчатих балок.

1- самохідний портал із вакуумними захватами для транспортування заготівель верхнього поясу;

2 – штовхаючий візок для передачи гребінки; 3 - самохідний портал для складання

На третьому робочому місці виконується приварка діафрагм до вертикальних стінок і зварювання стиків стінок із внутрішньої сторони балки. Для забезпечення заданого такту випуску балок робоче місце виконане двухпозиційним.

Четверте робоче місце служить для розтягування балки, складання і механізованого зварювання нижнього пояса, накриття балки нижнім поясом і прихвачування його до вертикальних стінок. Робоче місце компонується стендом з флюсомагнитними подушками для складання і зварювання нижнього пояса, кантувачем для підйому нижнього пояса і накриття їм балки і стендом для розтягування балки, оснащеним двома візками 4 з гидродомкратами вантажопідйомністю 200 кН, самохідним порталом із вакуумними захватами і самохідним складальним пневматичним порталом 5.

Балку піднімають із третього робочого місця, у процесі транспортування кантують навколо поздовжньої вісі і встановлюють на стенд для розтягування. Потім із двох сторін підводять візки 4 з гидродомкратами, що натискають на верхній пояс балки, прогинають її і, тим самим, розтягують гофри і виправляють вертикальні стінки. Нижній пояс, складений і зварений на стенді, піднімають і укладають на балку. Самохідний складальний портал 5 із пневмопритискачем притискає нижній пояс до вертикальних стінок балки. Цей же портал виконує вигинання кінцевих ділянок пояса по скосах балки. Після прихвачування нижнього пояса тиск у гидродомкратах знімають, звільняють балку і передають її на п'яте робоче місце.

На п'ятому робочому місці виконується автоматичне зварювання стиків вертикальних стінок із зовнішньої сторони і кутових швів, що з'єднують вертикальні стінки з поясами. Робоче місце компонується двома стендами, на які укладають пролітні балки.

На колонах цеху по спеціальних напрямних рухаються дві велосипедні консолі 6, 7 для переміщення зварювальних апаратів до балки і для підведення електричного кабелю до них. Зварювання стиків виконується зварювальним трактором, змонтованим на самохідному візку.

Кутові шви зварюють зварювальними тракторами 8 и 9, обладнаними спеціальним копірним пристроєм, що забезпечує потрібний напрямок руху трактора по балці.

Готову пролітну балку подають на рентгеноконтроль стикових швів нижнього і верхнього поясів і швів вертикальних стінок.

При середній довжині прольоту крана 17 м, лінія забезпечує випуск 2800 пролітних балок у рік. Площа, що займається лінією, 960 м2. На потоковій лінії працюють 33 виробничих і три допоміжних робітника.

На лінії виконується, зварювання і виправлення балок, лінія багатономенклатурна, безупинна, із комбінованим транспортом і послідовним розташуванням робочих місць. Особливістю лінії є її універсальність і мінімальні витрати часу на переналагодження устаткування при переході з одного типорозміру балки на інший, що дозволило організувати комплексно-механізоване виробництво в умовах багатономенклатурного випуску.

Нестачею лінії є зварювання стиків вертикальних стінок і поясів у складеній балці. Другою серйозною нестачею є ручна приварка діафрагм до вертикальних стінок.

Потокова механізована лінія виготовлення барабанів стрічкових конвеєрів.

Лінія розрахована для виготовлення барабанів діаметром 256 - 1260 мм; довжина обичайок 510 - 1410 мм; товщина стінки 8 - 20 мм; катет кутових швів 4 - 10 мм; вага барабанів 397 - 17260 Н. Розрахункова річна продуктивність лінії 10000 барабанів при середній вазі 3000 Н. Барабан стрічкового конвейєра (рис. 7.) складається з обичайки 1 і вала 2 із двома дисками 3, що приварюються до обичайки кутовими кільцевими швами.

Рис. 7. Барабан стрічкового конвейєра

Лінія (рис. 8.) складається з п'ятьох робочих місць, з'єднаних накопичувачами, пневматичними роликовими поворотними перевантажувачами і відкидними мостами із пневмоприводами. Лінія починається з накопичувача, на який укладають заготівлі обичайок після вальцювання.

Перше робоче місце лінії призначено для встановлення вала з дисками в обичайку і для вирівнювання крайок обичайки у випадку їхнього відносного зсуву уздовж стику. Робоче місце компонується приводною роликоопорою, затискним пристроєм, пневматичним виштовхувачем і консольним краном.

Звальцьована обичайка з накопичувача, встановленого на початку лінії, накочується на роликовий перевантажувач, змонтований біля першого робочого місця. Далі опускають перехідний місток, повертають перевантажувач за допомогою пневмоциліндра й обичайка перекочується по містку на роликоопору першого робочого місця. Потім піднімають перехідний місток, вмикають привід обертання роликоопори, повертають обичайку і встановлюють її стиком нагору, після чого консольним краном заводять вал із дисками в обичайку.

При наявності зсуву крайок, знову вмикають привід роликоопори, повертають обичайку стиком вниз і вирівнюють крайки за допомогою затискного пристрою, що складається з двох кулачків і електропривода, що переміщає кулачки уздовж поздовжнього стику обичайки. У лещатах затискного пристрою з одного торця обичайки прихвачується технологічна планка, що фіксує положення крайки щодо диска, а з іншого торця другий диск прихвачується до обичайки однією прихваткою. Потім кулачки розводять і пневматичним виштовхувачем викочують складений вузол на проміжний накопичувач.

На другому робочому місці виконується обтяжка обичайки по дисках і прихватка. Робоче місце складається з приводної роликоопори, гідравлічного затискного пристрою, змонтованого на порталі, і пневматичного виштовхувача. Технологічний вузол із накопичувача надходить у перевантажувач, змонтований біля другого робочого місця, і далі, через перехідний міст, накочується на роликоопору другого робочого місця. Потім вмикають привід роликоопори і повертають обичайку так, щоб поздовжній стик розташувався на одному з роликів роликоопори. Далі вмикають подачу робочої рідини (оливи) в гідроциліндр подвійної дії затискного пристрою. При цьому ролики, які шарнірно закріплені на штоку циліндра, опускаються і щільно притискають обичайку до роликоопори. У такому положенні робиться перша прихватка обичайки до дисків у зоні поздовжнього стику.

Потім вмикають привід роликоопори. При цьому обичайка, обертаючись, підтискається до дисків. Роликоопору вимикають тоді, коли стик розташується на другому ролику роликоопори, після чого робиться друга прихватка дисків до обичайки. Після прихватки видаляють технологічну планку, яка була встановлена на першому робочому місці, і зварюють кінцеві ділянки поздовжнього стику з внутрішньої сторони обичайки. Далі перемикають гідроциліндр і піднімають ролики затискного пристрою, а потім викочують барабан у накопичувач третього робочого місця за допомогою пневматичного виштовхувача.


 
 

Цікаве

Загрузка...