WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Компонування механізованих установок - Реферат

Компонування механізованих установок - Реферат

Рис. 9. Установка для складання корпусів апаратів

циліндрами переміщаються завдяки вертикальним настановним циліндрам 20 і 35, закріпленим на стійках порталу. Горизонтальні циліндри в залежності від діаметру виробів, що складаються, встановлюються по їхній осі по лінійці, закріпленої на стійках порталу. На штоку вертикального складального циліндра підвішений балкон 36 для зварювальника. Балкон переміщається на роликах 37 по стійках порталу. На одній із платформ порталу встановлена насосна станція 33 і закріплений корпус із золотниковим гидроаппаратом і реле тиску, на іншій платформі - східці 21 для підйому зварювальника на площадку балкона. Привід кожної платформи порталу індивідуальний, синхронізація приводів платформ здійснюється автоматично. Живлення всіх гідроциліндрів - від насосної станції, причому кожний гідроциліндр має індивідуальне керування.

Упор 5 являє собою зварну раму, на якій закріплена стійка 3, насосна станція 4 і корпус із керуючим золотниковим гідроапаратом і реле тиску. По стійках упора в напрямних переміщається каретка 2 із закріпленим на ній гідроциліндром 1, у штоку якого на підшипниках встановлений упорний диск 6, що підтискає в процесі складання перше днище. У залежності від діаметра корпуса, що складається, гідроциліндр, за допомогою електромеханічного приводу, встановлюється на необхідній висоті (по лінійці, закріпленої на стійці упора).

Пересувний упор 12 складається з рами 31, по якій у напрямних за допомогою гідроциліндра 24 пересувається стійка 13. По ній переміщається каретка 16 із закріпленим на ній роликом 15 і упорним диском 14. Привід переміщення каретки електромеханічний.

Пересувний упор переміщається на ковзанках 11 по рейках 29, покладеним на раму роликового стенда. На задній стінці рами пересувного упора встановлений гидроцилиндр 26 із фіксатором 28, що входить у зачеплення із зубчастою рейкою 27, яка закріплена на рамі роликового стенда. Фіксатор утримує пересувний упор від зсуву в процесі складання.

У вихідному положенні портал розташований у крайньому правому положенні. На роликовий стенд встановлюють обичайку 38 на достатньої для встановлення першого днища відстані від упорного диска 6 упора 5,

Упорний диск регулюють щодо осі обичайки, після чого встановлюють перше днище. Ролик 15 пересувного упора 12 встановлюють на висоту верхньої крайки обичайки. Вмикаючи привід пересувного упора, упор підводять до обичайки і фіксують. За допомогою гідроциліндра 24 стійку 13 пересувного упора переміщають праворуч, натискаючи роликом 15 на торець обичайки, вибираючи, тим самим, зазор між днищем і обичайкою. Портал переміщають ліворуч до збігу осей складальних циліндрів зі стиком обичайки і першого днища. Натискаючи штоком вертикального гідроциліндра на верхню крайку обичайки, якщо вона вище крайки днища, або штоками горизонтальних циліндрів на крайки обичайки, якщо верхня крайка обичайки нижче крайки днища, вирівнюють верхні крайки першого днища й обичайки по висоті, після чого прихвачують їх ручним дуговим зварюванням. Потім виріб визволяють із затиску гідроциліндрів і обертають на роликовому стенді на деякий кут для стикування і чергової прихватки. Прихватки уздовж крайок виробу виконують по всьому периметру стику. Складання наступних обичайок і замикаючого днища проводять аналогічно. Слід зазначити, що замикаюче днище підтискається не роликом 15, а упорним диском 14 по осі виробу.

Технічна характеристика установки для складання корпусів апаратів

Розміри корпусів, мм:

діаметр

800-2 000

довжина

До 8 000

товщина стінки

До 20

Максимальне зусилля на штоках

складальних гідроциліндрів, кН

90

Швидкість переміщення, м/хв,:

порталу

5,6

упора

5,6

Окружна швидкість роликов, м/хв

6,5

Встановлена потужність електродвигунів, кВт

19,7

Гідроприводи

порталу й упорів

Насосна установка

25Г48-247

Габарити установки, мм:

довжина

13500

ширина

4 770

висота

5 000

Вага, кН

233.6

Комплексно-механізована ділянка УД 245 для складання

і дугового зварювання рамних і циліндричних конструкцій

Ділянка призначена для складання і зварювання у вуглекислому газі поздовжніх і кільцевих швів балкових, рамних і циліндричних виробів. Зварювання виконується в механізованому й автоматичному режимах.

Ділянка складається з трьох – чотирьох робочих місць, що обслуговуються двома зварювальними напівавтоматами і загальним консольно-обертовим краном.

Рис. 10. Комплексно-механізована ділянка УД 245

1 – шарнірна підвіска напівавтомата; 2 – підставка; 3 – стелаж для пристосувань; 4 – джерело живлення зварювальної дуги; 5 – обертач з горизонтальною віссю обертання; 6 – місце для складування; 7 – універсальна складально-зварювальна рама; 8 – пристрій прямолінійного переміщення пальника напівавтомата; 9 – пристрій для відсмоктування шкідливих аерозолів; 10 – панель огородження; 11 – складально-зварювальні плити; 12 – задня бабка обертача; 13 – універсальний зварювальний обертач; 14 – контейнери для балонів із захисним газом; 15 – шафа керування; 16 – інструментальна тумбочка; 17 – візок зі штативом для пальника напівавтомата; 18 – балансир; 19 – консольно-обертовий кран; 20 – панель огородження.

Перше робоче місце оснащене обертачем, на якому встановлена універсальна складально-зварювальна рама, консольно-обертовою підвіскою зварювального напівавтомата і допоміжним складально-зварювальним столом. Друге робоче місце оснащене універсальним обертачем НЦ 060 або М 11070, штативом для кріплення пальника шлангового напівавтомата і, так само як і перше робоче місце, консольно-обертовою підвіскою напівавтомата. Зварювання виконується шланговими напівавтоматами ПДГ-508 або іншими аналогічними.

Обидва робочих місця обслуговуються одним консольно-обертовим краном, до якого прикріплені консольно-обертові підвіски напівавтоматів, інженерні пристрої для видалення аерозолів, що виділяються при зварюванні й інші складові двомісної ділянки. Таким чином, консольно-обертовий кран утворює композиційний центр ділянки. Він використовується при завантажувально-розвантажувальних роботах і при складальних операціях. На ділянці встановлюються один-два складально-зварювальних стола.

Універсальна складально-зварювальна рама має ряд рухливих фіксаторів, які встановлюються під відповідні настановні бази деталей, що зварюються. У залежності від серійності виробництва і конструкції вузлів, що зварюються, ділянка може комплектуватися необхідним додатковим технологічним оснащенням.

Технічні дані

Номінальний струм кожного напівавтомата, А

500

Сумарна потужність електродвигунів, кВт, не більш

6

Напруга привода обертача, В

220

Кут обертання кантувача, град

360

Кут нахилу планшайби, град

135

Частота обертання кантувача (перше робоче місце) об/хв

0.05 – 2.5

Частота обертання обертача (друге робоче місце) об/хв

0.05 – 2.5

Максимальні габаритні розміри виробів, що зварюються, мм

На першому робочому місці

довжина

4000

ширина

1200

висота

1200

На другому робочому місці

довжина

4000

ширина

1500

висота

1000

Максимальна вага виробів, що зварюються, Н

На першому робочому місці

10000

На другому робочому місці

10000

Габаритні розміри ділянки, мм

довжина

9000

ширина

8500

висота

4990


 
 

Цікаве

Загрузка...