WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Компонування механізованих установок - Реферат

Компонування механізованих установок - Реферат

У розглянутій установці виконується не тільки складання, але і зварювання листових полотнищ. Тому несуча конструкція таких стендів оснащена рейковим шляхом для зварювального автомата, змонтованим паралельно осі стику, наприклад на верхній балці клавішного затискного пристрою рис. 16.6. Обладнаний у такий спосіб стенд разом зі зварювальним автоматом і його джерелом живлення утворюють складально-зварювальну установку.

Робота на таких стендах ведеться в такий спосіб.

На нижню опорну балку або на флюсову подушку встановлюються відкидні упори – фіксатори, розташовані строго по осі стику, що складається, (по кінцях стенда). Потім по рольгангу зліва праворуч подається перший лист до щільного зіткнення його крайки з упорами-фіксаторами. Після цього вмикається лівий клавішний ряд, під яким знаходиться лист, який був встановлений і крайка листа щільно притискається до мідної підкладки (або до корпуса флюсової подушки). Фіксатори відкидаються, з правої сторони подається другий лист до упора в крайку першого і вмикається правий ряд клавіш. На цьому закінчується складання першого стикового з'єднання і починається його зварювання.

Якщо складання листів повинне виконуватись із технологічним зазором у стику, то перед подачею другого листа на затиснуту крайку першого листа встановлюються калібровані прокладки, товщина яких дорівнює заданій величині зазору.

Якщо зварювання виконується не на мідній підкладці, а на флюсовій подушці, то перед початком зварювання необхідно увімкнути привід флюсової подушки для підтискання флюсу до стику знизу.

По закінченні зварювання флюсова подушка вимикається, потім вимикається весь затискний пристрій (обидва клавішних ряди), і звільнена від затиснення установка переміщається по рейковому шляху до наступного стику.

Установка для складання обичайок по кільцевих стиках

При складанні обичайок по кільцевих стиках необхідно притиснути обичайки одну до одної, сполучивши їх торцеві крайки по всій окружності. Відповідно до цього, компоновочна схема установки містить у собі осьові і радіальні притискачи, а також пристрій для повороту обичайок навколо їхніх власних осей.

Установка для складання обичайок по кільцевих стиках являє собою візок 5 із скобою 4, що пересувається по рейках 10, прокладених між роликоопорами 11, на яких розміщаються обичайки, що складаються (рис. 16.7). На скобі закріплені три пневмоциліндра: передній 1, середній 3 і задній 6. Штоки пневмоциліндрів зв'язані із притискачами. Шток переднього пневмоциліндра закінчується притискной п'ятой, а штоки середнього і заднього пневмоциліндрів з'єднані з притискачами важільними передачами, що збільшує притискне зусилля в декілька разів у порівнянні з зусиллям, що розвивається пневмоциліндрами.

На верхній частині скоби, проти притискачів переднього і середнього пневмоциліндрів, розміщені три регульовані гвинтових упори 2. Скоба може підніматися й опускатися в межах 0,45 м за допомогою електропривода 9 по напрямним 7, закріпленим на візку. Візок пересувається по рейках електроприводом 8.

Рис. 7. Установка для складання обичайок по кільцевих стиках

У вихідному положенні повітря виключене і тиску в усіх пневмоциліндрах немає. При цьому шток переднього пневмоциліндра своїм нижнім кінцем спирається на візок, а кінець скоби під дією власної ваги опускається до упора верхньої кришки переднього пневмоциліндра в поршень. Притискач середнього пневмоциліндра під дією ваги поршня знаходиться вгорі, а притискач заднього - у крайньому правому положенні. На початку роботи механізму підйому скоба встановлюється на такому рівні, щоб упори 2 були на 15-20 мм вище нижньої стінки обичайки. Потім повітря подається у верхню порожнину переднього пневмоциліндра і передній кінець скоби піднімається.

Одночасно повітря подається в нижню порожнину середнього пневмоциліндра і середній притискач опускається. У такому положенні візок заводить скобу усередину обичайки, що лежить на роликоопорах установки, доти, поки кільцевий стик не виявиться над середнім притискачем (між другим і третім верхніми упорами). Тепер повітря подається в нижню порожнину переднього пневмоциліндра і передній кінець скоби опускаються, поки передній верхній упор не опуститься на нижню стінку лівої обичайки, після чого поршень піднімається і затискає ліву обичайку між передніми притискачем і упором. Потім послідовно включаються задній пневмоцилиндр, що притискає праву обичайку до лівої, і середній, що притискає крайки обох обичайок до верхніх упорів, попередньо відрегульованих на необхідну висоту.

Після вирівнювання крайок обичайок робиться прихватка, потім пневмоциліндри перемикаються й усі притискачи відходять від обичайок. При впуску повітря у верхню порожнину переднього пневмоциліндра спочатку відходить його притискач (до упора нижнім кінцем штока у візок), після цього поршень зупиняється і від тиску повітря у верхню кришку починає підніматися пневмоцилііндр, повертаючи при цьому скобу з упорами 2, що відходять від обичайок. Звільнені обичайки обертаються на роликовому стенді і виконується підгонка і прихватка в сусідньому місці стику. Після складання стику візок із скобою відкочується, на стенд встановлюється нова обичайка, і цикл повторюється. Керування пневмоциліндрами здійснюється з кнопкової станції электропневмоклапанами. У вихідних положеннях пневмоциліндри вимикаються кінцевими вимикачами 12 і 14. На подібних установках складають судини діаметром від 0,5 м (при товщині стінки до 16 мм) до 5 м (при товщині стінки до 50 мм). Довжина окремих обичайок - до 3,5 м. Для складання обичайок із товщиною стінки до 70 мм застосовуються установки з гидроциліндрами.

Установка для складання обичайок із каркасом

При складанні циліндричних обичайок і кожухів із внутрішнім каркасом, що складається з дисків, кілець, ребер і т.ін., успішно застосовується метод обкатування. По такому принципу працює установка, показана на рис. 16.8, яка призначена для складання і прихватки елементів каркаса і кожуха з каркасом станин електродвигунів і генераторів.

Установка складається зі станини 3, на якій на опорних роликах 2 може обертатися планшайба 4. Обертання здійснюється електродвигуном 1 через черв'ячний редуктор і зубчасту передачу. На планшайбі розташовані два вертикальні кутових упори 12 із важільно-гвинтовими притискачами 13 для встановлення і закріплення лап станин, кільце 7 з отворами, поворотна штанга 8 ділильного механізму для встановлення ребер, гвинтові притискачи 6 для нижнього кільця і знімні регульовані опори 5 для середнього кільця. На станині збоку укріплена стійка 11 із пневмоциліндром 10 і чотирьохроликовою притискною голівкою 9, що сама встановлюється, для притискання кожуха до кілець.

Притискна голівка встановлюється на потрібний діаметр і висоту за допомогою вертикального і горизонтального ходових гвинтів. Відстань між роликами голівки по вертикалі регулюється в залежності від висоти станини, що складається. Для станин висотою 300-380 і 400-580 мм використовують дві змінні голівки.

На установці складаються станини декількох типорозмірів, що розрізняються числом кілець (два або три), кількістю і розміщенням ребер, висотою, а також зовнішнім діаметром.

Рис. 8. Установка для складання обичайок із каркасом

При складанні на планшайбу по упорах 12, попередньо встановлених на необхідний розмір, ставлять лапи 14 станини і закріплюють притискачами 13. Потім укладається нижнє кільце і притискається до планшайби притискачами 6. При наявності в станині середнього кільця, останнє надівається на виставлені опори 5. Потім вмикається привід обертання планшайби і на нижнє кільце за допомогою ділильного механізму встановлюють ребра 17. На одному кінці штанги 8 є фіксатор, що заходить в отвір кільця 7. Розташування отворів забезпечує встановлення ребер у потрібних місцях станини. Вертикальне розташування ребер забезпечується косинцем, укріпленим на іншому кінці штанги.

На складені ребра укладається верхнє кільце. Після складання і прихвачування всіх елементів каркасу (лап, кілець і ребер) на кільця надівається верхня частина 16 кожуха і до місця зварювання підводиться притискна голівка (ролики і пневмоциліндр попередньо встановлюють по висоті і діаметру). Планшайба приводиться в обертання і ролики голівки обкатують кожух і притискають його до кілець каркасу. Одночасно робиться прихватка кожуха.

Так само складається донна частина 15 кожуха (розташована між лапами станини).

Установка для складання корпусів апаратів

Установка складається з наступних основних вузлів (рис. 16.9): роликового стенда, портала, упора для підтискання при складанні, пересувного упора для підтискання обичайок і замикаючого днища до обичайок.

Роликовий стенд 30 являє собою зварну раму з встановленими на ній приводними роликоопорами 25, кожна з яких складається з роликів 7, що спираються на підшипники, встановлені в корпусах 8. Привід роликового стенда має постійну частоту обертання.

Портал 10 складається з рами П - подібної форми, що встановлена на дві самохідні платформи 22 і 32 і переміщається по рейках 23, покладеними і закріпленими на фундаменті.

На порталі встановлені три складальних циліндри для вирівнювання крайок обичайок і днищ у процесі складання. Циліндр 19 встановлений вертикально на поперечній балці 17 порталу, два циліндри 34 закріплені горизонтально на каретках 9, що переміщаються в напрямних по стійках 18 порталу, з'єднаних балкою 17. Каретки з горизонтальними складальними


 
 

Цікаве

Загрузка...