WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Компонування механізованих установок - Реферат

Компонування механізованих установок - Реферат

Після вирізки всіх отворів обичайка визволяється з фіксатора, роликовим конвейєром піднімається над роликами, викочується із зони роликоопори, після чого роликовий конвейєр з обичайкою опускається до нульової відмітки. Далі оброблена обичайка викочується з роликового конвейєра, а на нього закочується наступна обичайка, що підлягає обробці, і процес повторюється.

Застосування піднімального роликового конвейєра дозволяє зменшити допоміжний час, а також зменшити навантаження на крани цеху.

Технічна характеристика установки для вирізки отворів в обичайках

Розміри виробу, мм:

діаметр

1 000

довжина

До 1 200

товщина стінки

6-12

Швидкість переміщення колони, м/хв

0,3

Хід колони, мм

До 1 200

Швидкість переміщення консоли, м/хв

0,9

Вертикальний хід консоли, мм

До 1 500

Частота обертання різака, об/хв

0,033-2,5

Регулювання частоти обертання

безступінчасте

Вертикальний хід різака, мм

0-100

Встановлена потужність, кВт

2,75

Габарити установки, мм:

довжина

2 245

ширина

2120

висота

2 390

Вага, кН

14

Установка для вирізки отворів,

зміщених щодо осі еліптичного днища.

Для безрозмічальної механізованої термічної вирізки отворів, зміщених щодо осі еліптичного днища застосовується установка, яка зображена на рис. 4.

Компоновочна схема установки містить у собі поворотний стіл 1, що забезпечує обертання і зміну просторового положення виробу, поворотну колону 13 з консоллю 15 для настановних переміщень пристрою для термічної вирізки отворів 16.

Стіл складається з підстави 6, планшайби 2 із пристроєм 7 для встановлення еліптичних днищ щодо центра обертання, привода 4 обертання планшайби із механізмом його вимикання, фіксатора 3 і кутової шкали 5 для контролю повороту планшайби на кутову координату розташування отвору.

Поворотна колона складається з підстави 8, стійки 10, каретки 11, яка переміщається по стійці нагору і вниз за допомогою привода 14 і передачі 12 типу гвинт-гайка. Привід, який змонтований на верхній частині стійки, складається з електродвигуна, редуктора і муфти. Стійка з консоллю має можливість повороту на 90 градусів із закріпленням її в цьому положенні фіксатором 9.

Консоль являє собою зварену конструкцію з напрямними і механізмом переміщення пристрою для вирізки отворів. На консолі змонтований пульт керування 17. На напрямній консолі передбачена шкала для встановлення пристрою для вирізки отворів на визначеній відстані від центра планшайби. Завдяки цьому пристроєві, поворотом планшайби на потрібний кут і фіксацією її в цьому положенні, можна вирізувати отвори без попередньої розмічування еліптичного днища.

Пристрій для вирізки отворів складається з корпуса, механізму обертання різака з регульованою частотою, шпинделя, штанги, різака, механізму переміщення різака у вертикальній площині і механізму регулювання (як перед вирізкою, так і в процесі вирізки) вертикального ходу різака.

За рахунок зміни кінематики можлива різка патрубків під сполучення з еліптичним днищем або обичайкою.

Рис. 3. Установка для термічної вирізки отворів, зміщених щодо осі еліптичного днища.

Установка працює в такий спосіб. Днище встановлюється краном у центруючому пристрої планшайби торцем униз. Кутова координата розташування отвору на еліптичному днищі задається поворотом планшайби, яка потім закріплюється в цьому положенні фіксатором 3. Лінійна координата розташування отвору, що вирізується, відносно центра задається переміщенням по напрямний консолі пристрою для вирізки, який потім фіксується в цьому положенні.

Переміщенням різака по штанзі встановлюється необхідний радіус різа. Потім задається необхідне значення ходу різака у вертикальній площині. Консоль із пристроєм для вирізки повертається в робоче положення і фіксується.

Після цього, за допомогою привода, консоль із пристроєм для вирізки опускається до днища, вручну установлюється відстань між різаком і днищем (рекомендується 3 – 5 мм), одночасно вмикаються плазмотрон і пристрій для вирізки і вирізується отвір. При вирізці декількох отворів послідовність операцій повторюється.

Для видалення аэрозолей, що виділяються при плазменному різанні, поворотний стіл оснащений нижньою системою витяжки.

Технічні характеристики установки.

Розміри оброблюваних виробів, мм

діаметр

1000 – 4500

висота

290 – 400

товщина стінки

6 – 20

Діаметр отворів, що вирізуються, мм

0 – 600

Частота обертання плазмотрона, об/хв

0.6 – 32

Регулювання частоти обертання

безступінчасте

Хід пристрою вирізки, мм

по консолі

590

по колоні

360

Кут повороту консолі, град

90

Встановлена потужність, кВт

1.25

Габарити установки, мм

довжина

2615

ширина

1975

висота

2990

Вага, Н

12500

Безклавішна затискна установка

для затиснення обичайок і листових секцій

На рис. 16.5. представлено конструкцію безклавішного жорсткого пристрою для затиснення і зварювання стиків обичайок діаметром 350 – 1000 мм, довжиною до 1500 мм і товщиною стінки до 10 мм, а також для складання і зварювання стиків плоских листів шириною до 1500 мм. В останньому випадку установка оснащується відповідним стелажем – рольгангом. Разом зі зварювальним апаратом і джерелом живлення дуги затискний пристрій утворює установку для затиснення виробу та його зварювання.

Установка складається з двох основних частин: стаціонарної частини з верхніми контрбалками 9 і поворотної частини 10 з піднімальною балкою 11 і механізмом затиснення 4 – 7. Поворотна частина являє собою колону 2 з горизонтальною консоллю 10, усередині якої підвішена піднімальна балка 11. Остання оснащена технологічною підкладкою - мідною або флюсомідною.

Дія затискного пристрою відбувається в такий спосіб. Для закладки обичайки консоль повертається навколо осі стовпчика 1 на кут 30 – 90 градусів. Обичайка 14 нанизується на цю консоль за допомогою будь-якого транспортного пристосування (візка, монорейки і т.п.), після чого повисає на підйомно-поворотній балці 11, спираючись на мідну підкладку. Потім, зворотним обертом балкі, консоль повертається в робоче положення (показане на рисунку). За допомогою рукоятки 13 вільний кінець консолі підпирається поворотною опорою 12, що являє собою ексцентриковий кулачок.

Обертанням маховика піднімального механізму 6 балка 11 разом з обичайкою піднімається і щільно підтискається до верхніх контрбалок 9, після чого виріб готовий до зварювання.

Механізм підйому балки і затиснення обичайки діє в такий спосіб. При обертанні маховичком гвинта 4, оснащеного правою і лівою нарізкою по кінцях, обидві гайки 5 зближуються, повертають важелі 7 навколо нерухомих осей 8 і піднімають балку 11, яка підвішена на цих важелях. Встановлювання цієї балки і рівномірність її притиснення по довжині забезпечується завдяки тому, що гвинт 4 має можливість вільно переміщатись в осьовому напрямку – "плавати".

Рис. 5. Безклавішна затискна установка для затиснення

і зварювання обичайок і листових секцій

Верхні контрбалки 9, які зв'язані колонами 3 і 15 з фундаментною рамою 17, утворюють станину затискного пристрою. Враховучи те, що в затискній установці може виконуватись також зварювання під флюсом, то у фундаментній рамі передбачений піддон-флюсозбірач 16.

Недоліком описаної установки є деяка захаращеність верхньої робочої зони зварювання, що утрудняє обслуговування зварювального автомата і спостереження за процесом зварювання.

Пересувний стенд для складання і зварювання полотнищ

Одна з найбільш розповсюджених конструкцій механічного затискного пристрою представлена на рис. 16.6. В таких пристроях листи притискаються до складальної плити клавішними важелями 6, що знаходяться під дією силових пневмо - або гідроциліндрів 7.

Рис 6. Пересувна установка для складання і зварювання полотнищ


 
 

Цікаве

Загрузка...