WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Компонування механізованих установок - Реферат

Компонування механізованих установок - Реферат

Реферат на тему:

Компонуваннямеханізованих установок

Для виконання будь-якої технологічної операції виріб необхідно подати на місце виконання цієї операції, розмістити в просторі відповідним чином, забезпечити закріплення та зручне розташування технологічного устаткування.

Таким чином, компонування механізованого робочого місця для виконання технологічної операції повинно включати:

- устаткування для встановлення виробу у зручне просторове положення, що забезпечує найбільш сприятливі умови для виконання операції,

- технологічне устаткування (металообробне, зварювальні автомати, напівавтомати, джерела живлення зварювальної дуги й т. ін.);

- устаткування для встановлення та закріплення технологічного обладнання і їхнього переміщення ( при необхідності);

- устаткування для переміщення працівників і розміщення їх в найбільш зручному положенні відносно оброблюваного виробу під час виконання технологічної операції (при необхідності);

- при виконанні операцій зварювання – додатково устаткування для забезпечення захисту зварного шва в процесі зварювання (флюсоподаючі і флюсозбиральні апарати), пристрої для забезпечення подачі захисного газу (централізованим способом або за допомогою балонних рамп або окремих балонів із захисним газом);

- устаткування для виконання просторових переміщень виробу до, під час і після виконання технологічної операції.

Комплект устаткування, що складається з технологічного устаткування, механічного устаткування, джерела живлення зварювальної дуги та електричної апаратури керування і дозволяє здійснити весь цикл відповідної технологічної операції для того, або іншого виробу називається установкою. Установки можуть бути універсальними, розрахованими на вироби різних типорозмірів і спеціальними, призначеними для виробів одного типорозміру.

По технологічному призначенню установки можна класифікувати як складальні, складально-зварювальні, зварювальні, для розділового різання, для виконання підготовчих операцій і т.п.

Класифікація, а отже і компонування установок, може здійснюватися по виду виробів, на які спрямована технологічна операція – плоских, циліндричних, рамних і конструкцій інших видів.

Розглянемо типові рішення компонування установок різного призначення.

Установка для розсконсервації труб

Для розсконсервації труб передбачена спеціальна установка (рис 1).

Установка включає тупикову камеру мийки 1, стелаж 2 для забруднених труб, завантажувальний 3 і розвантажувальний 4 роликові конвейєри, стелаж 5 для очищених труб.

Рис 1. Установка для розсконсервації труб

Камера мийки містить сопло 6 для очищення внутрішньої поверхні труб, механізм для переміщення виробів у камері, виконаний у виді реверсивного роликового конвейєра 8. Камера може переміщатися щодо завантажувальної і розвантажувальної гілок роликових конвейєрів. Установка працює в такий спосіб.

Труби, що очищаються, зі стелажа 2 подаються на роликовий конвейєр 3, що транспортує їх у камеру мийки 1. При переміщенні по камері внутрішня і зовнішня поверхні труби очищаються від консерваційного мастильного матеріалу миючою рідиною, подаваною насосною системою через сопла 6 і 7.

Після закінчення мийки труб камера переміщається з одночасною зміною напрямку обертання роликів. При виході з камери труби повторно промиваються.

Технічна характеристика установки

Розміри труб, мм

діаметр

25 – 60

довжина

3000 – 7000

Число одночасно оброблюваних труб:

При внутрішньому і зовнішньому очищенн і

2

При пасивуванні

80

Встановлена потужність, кВт

52

Вага, кН

146

Установка для термічної обрізки торців днищ

Обрізка крайок обичайок і днищ - одна з основних технологічних операцій при виробництві хімічної апаратури.

Установка, яка зображена на рис. 2, призначена для механізованої обрізки торців і вирізки центрального отвору в еліптичних днищах, а також обрізки крайок обичайок обмеженої висоти. Вона включає стіл 2, поворотну колону 4, консоль 7, пристосування 8 і 11 відповідно для обрізки торців днищ і вирізки отворів.

Рис. 2. Установка для термічної обрізки торців днищ

Стіл 2 складається з планшайби 13, яка закріплена на осі і спирається на шість роликоопор 3, встановлених на рамі 1. Обертання планшайби здійснюється від регульованого електропривода 15 через редуктор і зубчасту передачу 14 зовнішнього зачеплення. На планшайбі встановлений механізм 9 для центрування, опорні елементи 10 і контейнер 12 для збирання грата при вирізці центрального отвору.

Механізм центрування містить у собі три опорних елементи, змонтованих у напрямних, і пристрої їхнього одночасного переміщення.

На поворотній колоні рухомо змонтована каретка 5 із консоллю, що переміщається за допомогою приводу 6. На консоли змонтовані пристосування для плазменной обрізки торця днищ і вирізки центрального отвору в днищах.

Привід обертання планшайби забезпечує безступінчасте регулювання швидкості в широкому діапазоні.

Установка для обрізки торців днищ і вирізки центральних отворів комплектується установкою для плазмового різання АПР-401 із плазмотроном ПВР-402 і має місцеві відсмоктувачі для витяжки продуктів сгоряння під час різання.

Установка працює у такий спосіб. Днище встановлюється краном на опорні елементи і центрується щодо планшайби. Плазмотрон пристрою для вирізки отворів настроюється на діаметр отвору, що вирізується, і кут різу, підводиться до поверхні днища, після чого одночасно вмикаються привід обертання планшайби і плазмотрон і виконується вирізка центрального отвору.

Після вирізки отвору штанга із плазмотроном піднімається в крайнє верхнє положення. Для обрізки торця плазмотрон підводиться до крайки днища, регулюється по висоті і куту різа. Вмикається привід планшайби і плазмотрон і виконується обрізка торця днища.

Вирізка отвору й обрізка торця здійснюються роздільно за один оберт планшайби.

Установка дозволяє механізувати процес обрізки торців днищ і обичайок, вирізку центральних отворів у днищах, підвищити продуктивність праці і якість хімічної апаратури, що випускається.

Технічна характеристика установки для термічної обрізки

торців днищ (обичайок)

Розміри днищ (обичайок), мм:

діаметр

1 000-2 000

товщина

до 30

висота

до 800

Діаметр отворів, що вирізуються, мм

100-600

Частота обертання планшайби, об/хв.

0.03-1.40

Швидкість різання, м/хв

0.8 – 40.0

Габарити установки, мм:

довжина

3 650

ширина

2 300

висота

2 945

Вага, кН

35.0

Установка для вирізки отворів в обичайках

Установка призначена для розмічування і термічної вирізки отворів у корпусах апаратів агрегату для внесення в грунт рідкого аміаку. ЇЇ компонувальна схема складається (рис. 3) із роликоопори 2, колони 10, змонтованої на напрямних опорах 4, пристрою 14 для вирізки отворів, фіксатора 3 положення обичайки і піднімального роликового конвейєра.

Роликоопора складається зі звареної рами, на якій змонтовані чотири опорних ролика 1 і пристрою 16 для розмічування з кернерами 15. Кількість пристроїв для розмічування відповідає кількості отворів в обичайках.

Керування пристроями для розмічування дистанційне.

Колона складається зі стійки 8, каретки 9, консолі 12 і приводу 11. Переміщення каретки з консоллю здійснюється за допомогою передачі гвинт-гайка від приводу 11, встановленого у верхній частині колони.

На консолі колони змонтовані пристрій 14 для термічної вирізки отворів, газовий колектор 13 із напірною арматурою і пульт керування.

Конструкція пристрою для термічної вирізки отворів забезпечує переміщення різака по периметру отвору (колу), що вирізується і зворотньо-поступовий рух (нагору - вниз), підтримуючи стабільну відстань між різаком і виробом.

Колона монтується на напрямних опорах і може переміщатися уздовж обичайки за допомогою передачи гвинт-гайка приводом 5, встановленим нерухомо на опорі.

Переміщення колони і каретки з консоллю обмежується відповідно шляховими вимикачами 6 і 7.

Рис. 3. Установка для вирізки отворів в обичайках

Установка працює в такій спосіб. Обичайка закочується на піднімальний роликовий конвейєр, піднімається до фіксатора 3, потім опускається на ролики роликоопори і фіксується в цьому положенні. По команді з пульта керування всі отвори розмічуються кернерами одночасно, після чого різаком, настроєним на необхідний діаметр, вирізається перший отвір. Перед вирізкой інших отворів центрошукач пристрою для вирізки сполучається з центром отвору завдяки повороту обичайки на роликоопорі і переміщенню колони по напрямній опорі за допомогою приводу 5.


 
 

Цікаве

Загрузка...