WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Компонування установок для автоматичного зварювання - Реферат

Компонування установок для автоматичного зварювання - Реферат

Установка складається із самохідного велосипедного візка зі зварювальним автоматом і піднімальним роликовим стендом. Всі шви зварюються із зовнішньої сторони, тому в роликовому стенді відсутня флюсоподушка, а привод для обертання роликів має не тільки маршову (настановну) швидкість, але і робочу швидкість для зварювання кільцевих швів. В електроприводі візка також передбачено переключення з робочого ходу на маршовий і навпаки. Компонувальна схема і робота установки ясні з рисунка і додаткових пояснень не потребують.

Установка для зварювання судин.

Установка (рис. 19) призначена для автоматичного зварювання внутрішніх і зовнішніх поздовжніх і кільцевих швів барабанів завтовшки 10 - 20 мм, діаметром від 1000 до 3500 мм і довжиною до 20000 мм за допомогою зварювальних тракторів типу ТС-17. Барабани складаються з окремих обичайок довжиною 1500 – 2000 мм, на спеціалізованому робочому місці (поза установкою), після чого в складеному на прихватках вигляді подаються на установку цеховим краном.

Спочатку виконується зварювання усіх швів зсередини, причому поздовжні шви зварюються на флюсовій подушці, а кільцеві – на дисковій або на ковзної флюсовій подушці. Після зварювання внутрішніх швів зварюються усі шви зовні без усяких ущільнюючих пристроїв.

Установка обладнана роликовим стендом і велосипедним візком, на якому змонтована піднімальна площадка для зварювальника і трактора. Довжина площадки (уздовж осі стенда) розрахована на зварювання трактором поздовжнього шва однієї обичайки при нерухомому велосипедному візку. Останній має електропривод тільки для маршового пересування від однієї обичайки до іншої, або для розташування в тупику під час укладання і знімання виробу краном. Площадка встановлюється на необхідну висоту за допомогою піднімального механізму з електроприводом. У підлозі площадки, уздовж осі стенда, виконано наскрізний проріз для зварювального трактора, що рухається безпосередньо по виробу.

Характерною рисою даної установки є те, що велосипедний візок не має робочої зварювальної швидкості і під час зварювання стоїть нерухомо, а трактор рухається по виробу. При досить громіздких розмірах велосипедного візка, неминучих при великому діаметрі виробу, дуже важко забезпечити плавний рух візка та відсутність тремтіння підвішеної до неї голівки під час зварювання поздовжніх швів. Трактори позбавлені цих недоліків, і в цьому їхня перевага перед громіздкими самохідними візками.

Рис. 19. Установка для автоматичного зварювання поздовжніх і кільцевих швів

судин зварювальним трактором.

Друга їхня перевага полягає в тому, що при зварюванні барабанів неправильної форми (овальних, конічних, сигароподібних і т. ін.), зварювальний трактор при зварюванні спирається безпосередньо на барабан і, отже, копіює всі його рухи. Особливо вдало це питання вирішується в тому випадку, коли шви мають оброблення, по яких трактор рухається, як по напрямній рейці, точно копіюючи усі відхилення шва.

Недоліком застосування трактора є відсутність ємного флюсоапарата на ньому і необхідність переміщення його вручну від шва до шва.

При зварюванні зовнішніх кільцевих швів барабана ведучі бігунки трактора відключаються від приводу і шасі його приєднується до площадки горизонтальною шарнірною тягою. Ця тяга утримує трактор на місці, не обмежуючи, однак, його рухів під час обертання барабана.

ВЕРСТАТИ ДЛЯ АВТОМАТИЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Установки для автоматичного зварювання, у яких технологічне устаткування, що виконує різні операції, розташовується на загальній станині, називаються верстатами для автоматичного зварювання. У складально-зварювальних верстатах механізовані й автоматизовані як основні (складання і зварювання), так і допоміжні (завантаження й встановлення виробу, підведення і відвід електрода, зняття звареного виробу й ін.) операції. Верстати-автомати можна вбудовувати в автоматичні лінії

Універсальний верстат УД 123 для дугового зварювання

у вуглекислому газі

Верстат призначений для дугового зварювання у вуглекислому газі кільцевих або поздовжніх швів циліндричних виробів з горизонтальною віссю обертання однією або двома зварювальними голівками. При використанні додаткових пристосувань, якими може бути укомплектований верстат, мається можливість зварювання кільцевих швів циліндричних виробів з вертикальною віссю обертання і виробів не круглої форми з поздовжніми швами (типу корпусних виробів).

Верстат (рис. 20) складається з власне верстата, шафи керування, двох зварювальних випрямлячів ВДУ-504 і комплекту зварювальних проводів і кабелів керування, що зв'язують між собою верстат, шафу керування і зварювальні випрямлячі. Усі механізми і пристрої за винятком шафи керування і зварювальних випрямлячів змонтовані на загальній станині. Шафа керування і зварювальні випрямлячі встановлюються в зручному для обслуговування місці.

Виріб з горизонтальною віссю обертання закріплюється в патроні, встановленому на обертачі, і при необхідності, підтискається задньою бабкою. При зварюванні нежорстких виробів на напрямних може встановлюватися люнет. При зварюванні виробів з вертикальною віссю обертання на напрямних встановлюється додатковий обертач, вхідний вал якого закріплюється в патроні горизонтального обертача. Виріб, що підлягає зварюванню, закріплюється на оправці, встановленій на додатковому обертачі. Вироби не круглої форми з поздовжніми швами встановлюються на столі, що прикріплюється до станини. Режим зварювання встановлюється за допомогою коробки швидкостей, через яке передається обертання від двигуна до виробу, що зварюється, (при зварюванні кільцевих швів) і здійснюється поздовжнє переміщення зварювальних голівок (при зварюванні поздовжніх швів).

Зварювальні голівки мають індивідуальний привід маршового переміщення для настановного переміщення голівок до місця зварювання.

Рис. 20. Універсальний верстат УД 123 для дугового зварювання

у вуглекислому газі

1 – обертач; 2 – пульт керування; 3 – зварювальна голівка; 4 – шафа керування; 5 – кабелі керування; 6 – зварювальні кабелі; 7 – зварювальний випрямляч.

Верстат СТС-2М для складання й автоматичного зварювання таврових балок.

Верстат призначений для механізованого складання й автоматичного зварювання під флюсом прямих і криволінійних балок таврового перетину зі стінками постійної і перемінної висоти. Верстат використовується для виготовлення деталей корпуса судна - стрингерів, карлінгсів, рамних шпангоутів, бімсів і т. ін. Взаємне центрування заготівель, подача їх і зварювання робляться автоматично.

Складання і зварювання таврів здійснюються в такий спосіб (рис. 21).

Полицю балки укладають на приводний ролик 8 верстата і ролик 10 задньої рухливої опори. За допомогою бічних роликів 3 полиця центрується і притискається до приводного ролика 8 натискним роликом 7, потім на неї встановлюють стінку тавра, яка також центрується роликами 9 і притискається до полиці закріпленим на штоку пневмоциліндра 6 верхнім роликом 5. Вмиканням електродвигуна 2 через клиноремінну передачу, варіатор швидкостей, черв'ячний редуктор і пари циліндричних шестерень приводиться в обертання приводний ролик, і складений тавр отримує поступальний рух. До крайці тавра, що стикується підводять зварювальну голівку 4. Потім вмикається подача електродного дроту, флюсу і починається зварювання. Після зварювання половини довжини швів передній кінець тавра обпирається на ролики передньої опори 1.

Висота роликів передньої і задньої опор у процесі руху криволінійного тавра регулюється ковзним контактом 11, що забезпечує нормальне розташування заготівель у зоні зварювання. Під дією пружини 13 шток 12 піднімається доти, поки ролик 14 не упреться в полицю тавра. На другому кінці штока закріплений ковзний контакт 11.

Якщо ковзний контакт не замикається з нерухомими контактами 15 або 16, задня опора залишається вимкненою, що відповідає нормальному положенню тавра в зоні зварювання. При переміщенні тавра в процесі зварювання передній кінець його може піднятися або опуститися. У цьому випадку шток, під дією пружини або ваги тавра, відповідно підніметься або опуститься, замикаючи ковзним контактом верхній контакт 15 або нижній 16.

При замиканні ковзного контакту з контактом 16 вмикається електродвигун задньої опори, що обумовлює опускання ролика 10. При цьому передній кінець тавра піднімається, шток, під дією пружини, переміщається доверху до розмикання ковзного контакту. При замиканні ковзного контакту з контактом 15 напрямок обертання електродвигуна задньої опори змінюється, що змушує опорний ролик підніматися. При цьому передній кінець тавра опускається, шток переміщається вниз до розмикання ковзного контакту. Коли середня частина тавра наблизиться до приводного ролика, вимкнеться керування слідкуючим контактом задньої опори і увімкнеться керування передньою опорою 1.

а)

б)

Рис. 21. Верстат СТС-2М для складання та зварювання

Т-подібних балок:

а-кинематична схема верстата;

б-схема роботи слідкуючого контакту.


 
 

Цікаве

Загрузка...