WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Засоби технологічного оснащення транспортних операцій - Реферат

Засоби технологічного оснащення транспортних операцій - Реферат

Рис 22. Завантаження підвісок роликового конвейєра на дільниці вертикального перегина шляху.

Перегини шляху у вертикальній площині використовують і для автоматичного завантаження, застосовуючи підвіски з вильчастою основою, нахиленою на 2 - 3 градуси убік задньої стінки (рис 22,б). По роликовому конвейєрі 1 вантажі подаються на гребінчастий роликовий стіл 2, що виконує роль накопичувача. На ділянці підйому шляху вилка 3 лапами вильчастої основи заходить між роликами завантажувального столу і, поднімаючись, захоплює лежачий на ньому вантаж.

Підвісний штовхаючий конвейєр (рис. 23) має замкнутий ланцюг 1 з постійно прикріпленими до нього опорними каретками 2, що рухаються по верхньому (тяговому) ходовому шляху 3 за допомогою приводу 4. До кареток (або до ланцюга між каретками) прикріплені штовхальники 5, що переміщають візок 6 з підвісками 7 по вантажному шляху 8. Вантажний візок з основного приводного шляху може переходити на допоміжні приводні і неприводні шляхи за допомогою стрілок 9. По допоміжних шляхах візки можуть рухатися за допомогою ланцюгових або штангових механізмів або ж допоміжних конвейєрів 10, а також вручну або самоходом по шляхах 11 з ухилом. Переведення стрілок здійснюється автоматично за допомогою зчитуючих пристроїв 12 автоматичного адресування або вручну. Передача візків з одного рівня (по висоті) на іншій може здійснюватися за допомогою вертикального перегину приводного шляху з похилою ділянкою або за допомогою відрізка шляху, що переміщується у вертикальній площині і називається опускною секцією 13. Перед робочими місцями, у місцях завантаження і розвантаження, на опускній секції, при передачах з конвейєра на конвейєр візок може бути відключений від штовхальника ланцюга і зупинений за допомогою останова 14.

Рис 23. Підвісний штовхаючий конвейєр:

а – загальна схема; б – вузол зчеплення вантажного візка.

В даний час штовхаючи конвейєри широко застосовують на машинобудівних і інших підприємствах з масовим і серійним випуском виробів.

Підвісний штовхаючий конвейєр з автоматичним розподілом вантажів дозволяє в одній єдиній транспортно-технологічній системі здійснювати без перевантажень наступні операції:

Рис 24. Схеми можливих транспортних операцій на штовхаючих конвейєрах.

а) автоматичний переклад візків з вантажами з основного шляху 1 на допоміжний 2 і назад (рис 24, а,б) за допомогою вхідних 3 і вихідних 4 стрілок, чим досягається можливість забезпечення вантажами різних за тактом технологічних операцій (рис 24, в), розподіл або комплектація різних вантажів у необхідному технологічному порядку, а також організація рухливих проміжних складів (рис 24, г) на підвісках;

б) автоматичне передавання візків з вантажами з одного приводного шляху ДО-1 на інші ДО-2 і ДО-3, що мають інші швидкості руху V1 і V2 і інші відстані T1 і T2 між вантажами (рис 24, д);

в) передавання візків з вантажами на різні відмітки по висоті за допомогою піднімальних і опускних секцій вантажного шляху (рис 24, е,ж);

г) автоматичне зважування вантажів на конвейєрі за допомогою вбудованих у вантажний шлях вагових секцій;

д) механізований облік кількості вантажів, подаваних конвейєром, за допомогою імпульсних лічильників або систем автоматичного адресування.

Типаж штовхаючих конвейєрів передбачає 4 типорозміри конвейєрів з візками вантажопідйомністю 320, 1250, 5000 і 12500 Н. Діапазон швидкостей – 0,8 – 24 м/хв.

На рис 25 показані схеми штовхальників, що забезпечують переміщення візків, запобігання самовільному руху на спусках і відключення візків від ланцюга.

Рис 25. Схемы штовхальників:

а – в – некеровані штовхальники; г, д – поворотні керовані штовхальники; е, ж – висувні керовані штовхальники; РП – робоче положення; НП неробоче положення; КШ – контршин.

Стрілки (стрілочні переводи) бувають зустрічні (вихідні) і побіжні (вхідні).

Рис 26. Зустрічна стрілка штовхаючого конвейєра:

1 – електромагніт; 2 – перо стрілки.

Рис 27. Підвісний вантажотягнучий конвейєр з автоматичним адресуванням.

Підвісні вантажотягнучі конвейєри служать для транспортування вантажу на підлоговому візку, що переміщується по підлозі за допомогою захвату або штовхальника, укріпленого на каретці, що переміщається по підвісному шляху.

Переваги вантажотягнучих конвейєрів: вільне введення і виведення візків зі сфери дії ланцюга, що рухається; можливість транспортування більш важких вантажів (25 кН і більш), ніж на вантажонесучих і штовхаючих конвеєрах; можливість взаємодії з підлогово-візковим транспортом при використанні тари.

Роликові конвейєри являють собою універсальний і конструктивно простий тип конвейєра, що одержав широке застосування в механічних і складальних цехах. Особливо зручні такі конвейєри для транспортування корпусних деталей масою 250 – 1000 Н с плоскою опорною поверхнею, а також для дрібних деталей у тарі. Перевага таких конвейєрів полягає в тому, що вони допускають пробуксовування вантажів і можуть бути як транспортними, так і накопичувальними пристроями.

Рис 28. Неприводні роликовіконвейєри:

а - конвейєри з криволінійними секціями;

б - стрілка та вузли перетинання;

1 – криволінійні дільниці;

2 – поворотне коло;

3 – підйомна секція на проході.

Неприводні роликові конвейєри допускають можливість розгалуження шляхів за допомогою перехідних секцій, що монтуються на поворотному колі (рис 28,а). Застосовують також дискові ролики, змонтовані на поворотних голівках, які встановлюються по ходу вантажів( рис. 28,б вузол 1), і кульові опори, що допускають рух вантажів у будь-яку сторону (рис. 28, б, вузол 1I).

Вертикально-замкнутий візковий конвейєр із візками, що не перекидаються, представлений на рис. 29.

Рис. 3.29. Схема вертикально-замкнутого конвейєра із візками, що не перекидаються.

Вертикально-замкнуті конвейєри досить компактні, займають невелику площу, при використанні неперекидних візків можуть використовуватися обидві робочі галузі конвейєра.

Горизонтально-замкнуті візкові конвейєри (рис.30) дозволяють використовувати всю трасу, але займають велику площу.

Рис. 30 Горизонтально-замкнутий візковий конвейєр.

Вибір типу вызкового конвейєра залежить від характеристики переміщуваного вантажу.

Типаж вызкових конвейєрів передбачає вантажопідйомність візків від 100 Н до 80 кН; ширину візків 200 – 160 мм; швидкість беззупинно діючих конвейєрів визначається тактом складання і кроком робочих місць і складає зазвичай 0,2 – 6 м/хв; швидкість пульсуючих конвейєрів – 6 – 8 м/хв; і транспортних – до 12 м/хв.

Карусельний конвейєр являє собою поворотне коло 1, що обертається на опорних котках 3 по замкнутому рейковому шляху 4. Обертання кола здійснюється приводною станцією 5 через ланцюг 6, або за допомогою цевочного або шестеренчастого зчеплення.

Рис. 31. Карусельний конвейєр

На поворотному колі встановлюють складально-зварювальні пристосування, у яких здійснюються всі необхідні робочі операції. Конвейєр може бути обладнаний пневматичними складальними пристосуваннями. Стиснуте повітря подається до пристосувань по обертовому воздуховоду 2 через центральну вісь. Зварювальні апарати підвішуються на коловій монорейці над робочими місцями, а джерела живлення розташовують усередині кільця поворотного кола. Конвейєр може мати як беззупинний, так і періодичний рух. Лінійна швидкість кола забезпечується в межах 1 - 2 м/хв.

При виготовленні деталей зварних конструкцій значну трудомісткість мають операції комплектації деталей. Механізація цих операцій дозволяє різко скоротити витрати часу на їхнє виконання. Механізований склад комплектації деталей (рис.32) забезпечує подавання деталей з адресуванням, укладання в контейнери, збереження контейнерів у багатоярусних стелажах, передачу контейнерів на складальні дільниці. Найбільший розмір деталей 1 х 1 м, вантажопідйомність крана-штабелера 10 кН.

Рис. 32 Схема механизированого склада деталей

1 – сортувальний пристрій;

2 – стрічковий горизонтальний конвейєр;

3 – стрічковий нахилений конвейєр;

4 – приймальний лоток;

5 – перевантажувач;

6 – телевізійна передаюча камера;

7 – видеоконтрольний пристрій;

8 – візковий розподілювач-конвейєр;

9 – контейнер для деталей;

10 – пульт керування;

11 – платформа;

12 – панель лічильників;

13 – контейнер для відходів;

14 – стелажі для контейнерів;

15 – кран-штабелер;

16 – майданчик для контейнерів.

Таким чином, засоби механізації транспортних операцій технологічних процесыв у зварювальному виробництві повинні вибиратися в залежності від класифікаційних груп деталей, вузлів і конструкцій.


 
 

Цікаве

Загрузка...