WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Засоби технологічного оснащення транспортних операцій - Реферат

Засоби технологічного оснащення транспортних операцій - Реферат

Рис 11. Схеми роликових конвейєрів для цилиндричних заготівель.

У ряді випадків можливе компонування транспортних вантажорозподільних конвейєрних систем з окремих модулів.

Рис 12. Перевантажувальні конвейєри:

а – роликовий;

б – роликовий накопичувальний;

в – ланцюговий.

У якості таких модулів використовуються окремі секції приводних роликових (рис 12,а), роликових накопичувальних (б), або ланцюгових (в) конвейєрів. При наявності поворотних столів із роликовим настилом можливо формування розгалужених конвейєрних систем.

Спеціальний роликовий конвейєр для великих циліндричних виробів зображений на рис 13. Конвейєр складається з окремо стоячих приводних 3 і неприводних 6 роликів із гумовими шинами, причому проти кожного приводного ролика встановлений неприводний.

Рис 13. Спеціальний роликовий конвейєр.

Ролики закріплені на рамі 1 у стояках 2. Приводний ролик обертається електродвигуном 5 через редуктор 4. Конвейєр може застосовуватися в потоковій лінії складання і зварювання котлів залізничних цистерн. За допомогою описаного конвейєра виріб діаметром 2800 мм, довжиною 9280 мм і вагою 73000 Н пересувається зі швидкістю 11,2 м/хв.

Для передавання деталей або вузлів з однієї позиції на іншу в потокових або автоматичних лініях широке поширення одержали крокові конвейєри. У таких конвейєрах деталі або вузли переміщають на розмір кроку за допомогою пристроїв, що роблять зворотно-поступальні рухи. Такими пристроями, частіше усього, є штанга або рамка. Привод цих пристроїв забезпечується силовим гідравлічним або пневматичним циліндром, або електромотором через гнучкий тяговий елемент, або зубчасту передачу шестерня-рейка. При переміщенні великогабаритних деталей або вузлів може використовуватися зчеп візків.

Рис 14. Схема візкового крокового конвеєра з домкратами.

У цьому випадку візки облаштовують піднімальними механізмами (домкратами). Схема такого крокового конвейєра на зчепі візків показана на рис 14. Вузол 1 подається на перше робоче місце за допомогою мостового крана й укладається на опори 4. Після завершення всіх робіт на цьому робочому місці, домкрати 2 піднімають вузол над поверхнею опор і за допомогою візків 3, що приводяться у рух тяговим елементом 5, переміщають вузол на інше робоче місце. Після цього домкрати опускаються, вузол розміщається на опорах іншого робочого місця, а візки повертаються у вихідне положення. Для ефективного використання крокових конвейєрів необхідно розподіляти виробничі операції на кожному робочому місці таким чином, щоб їхня трудомісткість була приблизно однаковою. При такому підході лінія буде синхронізованаі і простої вузла на якомусь з робочих місць будуть виключені.

Одним з різновидів крокових конвейєрів є конвейєри з піднімальними столами (рис 15.). Піднімальні столи в таких засобах технологічного оснащення встановлюються на кожній позиції. Деталі 3 розміщені на рухомих напрямних 2 і при їхньому робочому ході переміщаються на розмір кроку.

Рис 15. Кроковий конвейєр із підйомними столами.

а – столи опущені;

б – столи підняті.

Потім столи 1 піднімають деталі над напрямними, які повертаються у вихідне положення. Рух напрямних 2 по опорним роликам 6 забезпечується за допомогою зубчасих рейок 4 і шестерен 5, що мають загальний приводний вал.

МАЛ. 1-13.20

При необхідності переміщення деталей із високими швидкостями і зберіганні при цьому їхнього положення, використовують конвейєри з рухомою рамкою (рис 3.16).

Рис 16. Схема крокового конвейєра із рухомою рамкою

Тут деталі 1 і 2 піднімаються над поверхнею опорного столу 3 і переміщаються на розмір кроку за допомогою рамки 4, що робить рухи в горизонтальній і вертикальній площинах. Взаємне положення деталей при цьому не змінюється.

Широке застосування при виробництві коліс одержали крокові конвейєри штангового типу (рис 17). У таких конвейєрах штанга обладнана підпружиненими упорами.

Рис 17. Схема крокового конвейєра штангового типу.

Колеса 1 розташовуються на опорних напрямних 2. Штанга 3 робить зворотно-поступальні рухи в горизонтальній площині. Упори 5 упираються в кромки виробу, що переміщається. Під час робочого ходу штанги (на малюнку - праворуч) відбувається переміщення виробів по напрямним на розмір кроку. Під час холостого ходу штанги упори просковзують під поверхнею колеса, стискаючи при цьому пружину 4. Як тільки упор з'явиться під отвором, пружина розпрямляється і піднімає упор для здійснення наступного переміщення. Такі конвейєри прості, однак швидкість переміщення деталей на них обмежена похибкою положення деталі при зупинці.

Дуже часто подача деталей або вузлів на транспортуючі або інші пристрої повинна здійснюватися поштучно. Схема одного з варіантів такого подавача подана на рис 18. Подавач працює наступним чином. Для скидання деталі (у даному випадку труби) на транспортер повітря подається до діафрагми подавача 1, яка, деформуючись під тиском повітря, піднімає шток 2, зв'язаний із важелем 4.

Рис 18. Схема пневматичного подавача труб на транспортер.

При підйомі важеля труба піднімається вище упора обмежника 3 і по нахиленій площині важеля скочується на транспортер 5. Піднятий кінець важеля перешкоджає просуванню наступної труби. Після виходу повітря з діафрагми важіль опускається і займає початкове положення, а наступна труба накочується на нього до упора.

Іншим прикладом поштучної подачі заготовок у робочу зону може служити накидач секцій труб, поданий на рис 19. Секції труб, що зібрані на прихватках, розташовуються на стелажі 3.

Рис 19. Схема навантажувача секцій труб.

При спрацьовуванні пневматичного підйомника 2 важіль, повертаючись навколо осі на опорі 5, створює нахил із кутом у 5 - 8 градусів, у результаті чого секція труби скочується на роликовий обертач 4, на якому виконується зварювання кільцевого шва. Після припинення подачі повітря, під дією зворотної пружини 1, важіль повертається у вихідне положення, а наступна секція труби накочується на стелаж до упора.

Підвісні конвейєри одержали широке поширення як основний транспортуючий пристрій підприємств серійного і масового виробництва. Перевагами підвісних конвейєрів є просторовість траси, доступність виробу з усіх боків, економія виробничих площ. Одночасно з транспортуванням виробу можуть виконуватись і різні технологічні операції: мийка, очищення, сушіння, фарбування, термообробка та ін. Залежно від характеру кріплення несучої підвіски до тягового елемента конвейєри діляться на вантажонесучі і штовхаючі.

Рис 20. Схема підвісного вантажонесучого конвеєра.

Підвісні вантажонесучі конвейєри мають напрямний шлях 1, по якому рухаються каретки 2, що підтримують тяговий ланцюг 3 і несуть підвіски 4 із вантажами (рис 20). Повороти ланцюга в горизонтальній площині здійснюються за допомогою поворотних шківів, а у вертикальній - за допомогою перегинів напрямного шляху. Траса такого конвейєра стрілок не має.

Підвісний транспорт у вигляді конвейєрів, однорейкових доріг, самохідних візків і тягачів має наступні позитивні особливості: гнучкість траси в горизонтальній і вертикальній площинах і легку пристосованість її до можливих змін технологічного і виробничого процесу; можливість подачі вантажів безпосередньо до робочих місць; безперевантажувальне переміщення вантажів як усередині, так і між цехами і корпусами; можливість створення на конвейєрах рухливих запасів деталей замість проміжних складів, які займають велику виробничу площу; можливість застосування автоматичного і дистанційного керування.

Найбільш розповсюдженими видами підвісного транспорту є підвісні конвейєри, які можна розділити на вантажонесучі (рис. 21,а), штовхаючі (рис 21,б) і вантажотягнучі або вантажоведучі (рис 21, в). Застосовуються також комбіновані конструкції конвейєрів – несучо-штовхаючі і несучо-тягнучі.

Підвісні вантажонесучі конвейєри мають напрямний шлях 1, по якому рухаються каретки 2, що підтримують тяговий ланцюг 3 і несуть підвіски 4 із вантажами (рис 21).

Рис 21. Типи підвісних конвеєрів.

Основні параметри стандартних вантажонесучіх конвейєрів: вантажопідйомність кареток 2500, 5000 і 8000 Н, що дозволяє транспортувати вантажі вагою до 20 кН (при підвішуванні на чотири каретки); діапазон швидкостей 0,3 – 31,5 м/хв

Підвіски конвейєра можуть завантажуватися і розвантажуватися вручну, напівавтоматично й автоматично. Напівавтоматичне завантаження здійснюють на ділянках спуску і підйому шляху конвейєра (рис 21,а). Гак, стропи, важильний захват або обойму підвіски робітник вручну зачіпляє за вантаж, що лежить на роликовому столі (накопичувачі). Конвейєр відриває вантаж від столу на підйомі шляху. Аналогічними діями конвейєр розвантажують.


 
 

Цікаве

Загрузка...