WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Апаратура для механізованого подавання і збирання флюсу - Реферат

Апаратура для механізованого подавання і збирання флюсу - Реферат

Апарат Об251-9 (рис. 6.) складається з наступних основних вузлів: живильника 4, ежектора з прийомною камерою 3, соплом 6 і камерою змішування 2, флюсопровода 1 і запобіжного клапана 5.

При роботі апарата стиснуте повітря, що виходить з великою швидкістю з робочого сопла 6, захоплює за собою флюс, що безупинно надходить з живильника 4 у прийомну камеру 3, і передає йому частину кінетичної енергії. Далі суміш повітря з флюсом надходить в камеру змішування 2, де відбувається вирівнювання швидкостей потоку, що рухається, і часткове підвищення тиску. Пройшовши ежектор, суміш надходить у флюсопровід для подальшого транспортування до місця зсипання флюсу на крайки виробу, що зварюється. Пневматична подача флюсу нагнітальним способом при відповідній конструкції апарата і підборі режимів (діаметр сопла ежектора, тиск підводимого в апарат стиснутого повітря й ін.) може бути здійснена досить надійно.

Рис. 6. Флюсовий апарат Об 251-9.

Надійність транспортування флюсу нагнітальним способом погіршується, якщо в момент подачі флюсу періодично закривати отвір флюсопровода (на виході) або труби підведення стиснутого повітря, а потім ці отвори відкривати.

Флюсові апарати нагнітальної системи варто будувати на безежекторній дії. Пневматична подача флюсу може відбуватися й у вертикальному напрямку.

Для запобігання зволоження флюсу в апаратах нагнітальної системи необхідно встановлювати осушувачі (водовідокремлювачі).

Флюсовий апарат А856 (рис. 7.) призначений для подачі флюсу в зону дуги й одночасного збирання його частини, що нерозплавилася, при зварюванні внутрішніх поздовжніх швів труб діаметром понад 529 мм. і довжиною до 12 м. Для досягнення максимальної компактності, бункер апарата в поздовжньому напрямку розділений на дві камери: праву 5 і ліву 6. У робочому стані апарат підвішений до спеціальної штанги 4, що має довжину, трохи більшу за довжину труби, що зварюється. Необхідне розрідження в камерах створюється ежектором, що діє від мережі стиснутого повітря тиском 0.35 – 0.6 МПа.

Ежектор монтується на протилежному, стосовно флюсового апарату, кінці штанги і трубою 3 з'єднується із правою або лівою камерою апарату в залежності від положення клапана 2.

Рис. 7. Флюсовий апарат А856

Перед початком роботи затвор 7 встановлюють у таке положення, щоб отвір для зсипання флюсу, що знаходиться внизу бункера, був цілком закритий. Потім цей затвор по черзі повертається в одну або іншу сторону. При цьому відповідно клапан 2 з'єднує трубу 3 то з однією, то з іншою камерою, і тім самим, створює в них по черзі розрідження, або з'єднує їх з атмосферою. Завдяки такому переключенню, апарат працює в наступному режимі. Спочатку флюс, що не розплавився, всмоктується в праву камеру і зсипається на шов з лівої камери, а потім функції їх міняються: всмоктування флюсу здійснюється лівою, а зсипання – правою камерами. Обсяг камер прийнятий таким, що при зварюванні труби довжиною 12 м така зміна відбувається двічі. Два люки 1 служать для періодичного поповнення камер флюсом. Апарат рекомендується застосовувати при зварюванні у важкодоступних місцях і труб малого діаметру.

Флюсової апарат А625М (рис. 8.) розроблений для застосування із автоматом для внутрішнього зварювання на стикозварювальній установці кільцевих швів труб діаметром 529 мм і більш. Для максимальної компактності апарат оснащений тільки однією камерою 2, що трубою 3 з'єднана з повітряним ежектором.

Рис. 8. Флюсовий апарат А 625 М.

При включенні апарата суміш повітря з флюсом по трубі 1 всмоктується в камеру 2. Унаслідок зміни напряму руху потоку в камері 2 відбувається сепарування: флюс осідає на дні камери, а повітря трубою 3 відводиться назовні. Подача флюсу в зону дуги здійснюється за допомогою шнека 4. Камера 2 періодично поповнюється флюсом через люк 5.

Флюсоапарат Р-675 (рис. .9.) складається з верхньої 6 і нижньої 5 камер, діафрагми штовхача 4, циклона 7, всмоктувальної труби 8, ежектора 9, чотирьохходового крана 14 і люка 11.

Рис. 9. Флюсовий апарат Р675.

Перед зварюванням робиться первинна зарядка апарата флюсом через люк 11, потім відчиняють заслінку 1, що дає можливість зсипатися флюсові з нижньої камери через трубу 2 до місця зварювання. При відкриванні крана 14 повітря проходить в ежектор 9 і створює розрідження у верхній камері 6 і всмоктувальній трубі 8, завдяки чому флюс зі шва всмоктується у верхню камеру.

Струмінь суміші повітря з флюсом, попадаючи у верхню камеру, розширюється, втрачає швидкість і флюс падає на дно. Потік повітря, що містить флюсовий пил, проходить через циклон 7, дифузор 10 і видаляється за межі робочого місця. Верхня і нижня камери розділені клапаном 13, що під дією вантажу 3, щільно закриває отвір патрубка 12. Керування клапаном здійснюється автоматично. По закінченні зварювання закривають заслінку 1, кран 14 перекриває подачу повітря в ежектор і направляє його в диафрагмовий штовхач 4, який натискає на важіль клапана 13, відчиняє отвір патрубка 12 і флюс із верхньої камери пересипається в нижню.

Раціональне використання флюсової апаратури можливо тільки в тому випадку, якщо при її виборі враховуються конкретні умови, у яких ця апаратура повинна працювати. До таких умов відносяться: необхідність здійснення циркуляції флюсу, або тільки збирання його частини, що не розплавилася; можливість зсипання флюсу з бункера на крайки виробу самопливом, або необхідне застосування примусової його подачі пневматичним способом; необхідність переміщення флюсового апарату, або робота в стаціонарних умовах; максимально припустимі розміри апарату і т.ін.

Стаціонарні апарати найбільш поширені. Їх кріплять до зварювальної голівки або металоконструкції установки і під час роботи вони нерухомі, або переміщаються разом зі зварювальним автоматом.

Пересувні і переносні флюсові апарати знаходять широке застосування при використанні зварювальних тракторів і шлангових напівавтоматів.

Правила експлуатації флюсової апаратури багато в чому залежати від її системи і конструкції.

Пуск флюсової апаратури.

Перед початком роботи необхідно на якийсь час відкрити водоспускні крани, розташовані в головній магістралі стиснутого повітря перед апаратом, спустити воду, що скондесувалася в трубах, (для апаратури, що діє від мережі стиснутого повітря).

Закрити наявні заслінки.

По манометру повітряної магістралі переконатися в наявності стиснутого повітря необхідного тиску, а по амперметру і вольтметру перевірити наявність електроенергії в мережі.

Зарядити апарат флюсом. Засипати флюс слід по трубах і лотках, що мають мінімальну довжину і найбільш рівний профіль. Не допускається заряджати апарат шляхом всмоктування флюсу.

Встановити зсипну трубу точно по шву.

Включити ежектор або ексгаустер (вентилятор) і перевірити справність флюсової апаратури і герметичність усіх з'єднань всмоктувальної і зсипної систем (з'єднання шлангів, відсутність щілин у заслінок). При наявності ушкоджень не допускається введення в дію апарату до повного усунення дефектів.

Підбором діаметра отвору сопла ежектора, або регулюванням обертів вентилятора (ексгаустера) необхідно встановити мінімальну інтенсивність всмоктування флюсу. Цим зменшується здрібнювання флюсу, знос окремих деталей апарату і викиди пилу.

Обслуговування флюсової апаратури під час роботи.

В апаратах, що працюють від мережі стиснутого повітря, необхідно стежити за показаннями манометрів. Тиск стиснутого повітря, подаваного в ежектор, не повинний бути нижче зазначеного в інструкції з експлуатації даної флюсової апаратури.

Регулярно змащувати всі тертьові частини апаратури (при їхній наявності).

Стежити за правильним засипанням флюсу на крайки виробу і повним збиранням зі шва частини флюсу, що не розплавилась. Забірна частина наконечника не повинна занурюватися цілком у флюс і повинна бути завжди відкрита для надходження повітря. Інакше шланг або труба заб'ються флюсом і всмоктування припиниться.

Періодично необхідно робити очищення фільтрів і розвантаження апарата від флюсу і пилозбирачів від пилу. Періодично проводити заміну фільтра.

Регулярно перезаряджати апарат свіжим флюсом, видаляючи здрібнену фракцію.

Необхідно стежити, щоб бункер апарата не переповнявся флюсом, тому що це різко збільшує викиди пилу.

Зупинка флюсової апаратури.

Припиняти всмоктування або подачу флюсу можна лише в тому випадку, коли всмоктувальна (нагнітальна) труба цілком звільнена від флюсу. Раптове відключення ежектора або эксгаустера може привести до осідання флюсу в трубі й утворенню в ній пробки.

Надалі необхідно виконувати наступні операції по зупинці флюсової апаратури: припинити подачу стиснутого повітря в апарат і газовідсмоктуюче пристосування, або відключити эксгаустер, вакуум-насос і т.ін.; при необхідності розвантажити бункер від флюсу, або пересипати флюс з верхньої камери в нижню; очистити від пилу; розвантажити пилозбирач; злити воду з конденсаційних ємностей; видалити з апарату пил і бруд.


 
 

Цікаве

Загрузка...