WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Діоди - Реферат

Діоди - Реферат

Реферат на тему:

Діоди

Найпростішим напівпровідниковим приладом є діод.

Випрямляючий діод призначений для перетворення напруги змінногоструму в постійну. Ідеальний випрямляч повинен пропускати струм однієї полярності, іншої - не пропускати. В якості прикладу на правому рисунку показано вольтамперну характеристику кремнієвого діода середньої потужності (лінія 1). Для прикладу на цьому ж графіку наведено характеристику "ідеального" ключа, який пропускає струм при додатній напрузі та не пропускає при від'ємній. Як видно з порівняння графіків, властивості напівпровідникового диода близькі до властивостей ідеального випряляча, оскільки для нього струм в прямому напрямку може в мільйони раз перевищувати струм у зворотньому напрямку.

До основних недоліків напівпровідникового діода необхідно віднести: при прямому зміщенні - наявність області малих струмів на початковій ділянці ("пятка") і кінцевого опору товщини rs; при зворотньому - наявність пробою та невеликого зворотнього струму, який досить сильно зростає при збільшенні температури.

Необхідно звернути увагу і на то, що пряма та зворотня гілкии вольтамперної характеристики подані на рисунку в різному масштабі.

Розглянемо роботу діода на активне навантаження.

Відповідна схема показана на наступному рисунку справа. Струм через діод описувається його вольтамперною характеристикою Iд = f(Uд), струм через опір навантаження, оскільки з'єднання послідовне, будет рівним струмові через діод Iд = Iнав = I і для нього буде справедливим співвідношення Iнав = (U(t) - Uд)/Rнав. На рисунку показано лінії, які описують ці функціональні залежності: ВАХ діода та характеристику навантаження.

Як видно з рисунку, чим є крутішою характеристика діода і чим є меншою зона малих струмів ("пятка") діода, тим кращими є випрямляючі властивості діода. Заходження робочої точки в передпробійну область викликає не тільки виділення на діоді великої потужності та можливе його руйнування, але і до втрати його випрямляючих властивостей.

При електротехнічному аналізі схем з діодами окремі гілки ВАХ подають у виді прямих ліній, що дає можливість подати діод у виді різних еквівалентних схем. Див. рисунок справа. Вибір тієї чи іншої схеми заміщення діода визначається конкретними умовами аналізу та розрахунку пристрою, що містить діоди.

Використана література:

  1. Основы промышленной электроники/ Под ред. В.Г. Герасимова. -М.: Высшая школа, 1978.

  2. Изъюрова Г.И., Кауфман М.С. Приборы и устройства промышленной электроники. -М.: Высшая школа, 1975.

  3. Миклашевский С.П. Промышленная электроника. -М.: Высшая школа, 1973.

  4. Горбачев Г.Н., Чаплыгин Е.Е. Промышленная электроника. - М.: Высшая школа, 1988.

  5. Основы промышленной электроники/Под ред. В.Г. Герасимова. - М.: высшая школа, 1982.

  6. Гершунский В.С. Основы электроники. - К.: Вища школа, головн. из-во, 1982.

  7. Жеребцов И.П. Основы электроники. - Л.:Энергоатомиздат, 1985.

Нагорский В.Д. Электроника и электрооборудование. - М.: Высшая школа, 1986.


 
 

Цікаве

Загрузка...