WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни - Реферат

Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни - Реферат

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

на тему:

Технологія зведення оболонок позитивної гаусовської кривизни

Оболонки належать до числа споруд, у яких з найбільшою раціональністю поєднується їхня архітектурна форма й конструктивна сутність. У них найбільше повно використаються пластичні й міцнісні можливості залізобетону, що знижує в порівнянні з покриттями з лінійних і плоских конструкцій витрата бетону на 30-35% і стали на 20-25%.

У світовій будівельній практиці є багато прикладів зведення оригінальних залізобетонних оболонок, що перекривають аеропорти, виставочні зали, ринки, спортивні споруди й у ряді випадків промислові будівлі. Більшість із них мають складну конструктивну форму й тому виконані в монолітному залізобетоні (рис. 1).

Рисунок 1 - Монолітні залізобетонні оболонки з складною криволінійною поверхнею.

У країнах колишнього Радянського Союзі для зведення просторових конструкцій, як правило, застосовували збірні елементи заводського виготовлення. Цьому сприяють розроблені в країні конструкції збірно-монолітних оболонок, у тому числі й уніфікованій серії оболонок двоякої позитивної кривизни, призначених для покриттів промислових будівель із сіткою колони від 1818 до 3636 м, які монтують із плоских однотипних елементів.

Зведення будівель, що перекривають оболонками, починається з підготовчих робіт, що є по своєму складі типовими для всіх одноповерхових промислових будівель. До моменту монтажу покриттів виконуються роботи нульового циклу. Першим потоком по монтажі надземної частини будівлі встановлюються й закріплюються колони, на які згодом опираються оболонки. Паралельно з монтажем колон виконують підготовчі роботи до монтажу покриттів. У їхній склад входять: устрій основи й шляхів для переміщення складального кондуктора; підготовка, а іноді й монтаж кондуктора; підготовка стендів укрупнювального складання контурних ферм і блоків оболонки; підготовка спеціальних стропів, траверс, монтажних сходів, інвентарних огороджень.

Розрізняють два основних принципи складання збірно-монолітних оболонок:

 • складання на рівні землі на спеціальному кондукторі з наступним підйомом цільно-збірної оболонки проектне положення за допомогою домкратів або кранів (рис. 2);

 • складання на проектних відмітках (рис. 3).

Рисунок 2 - Схема монтажу цільно-збірної оболонки 1818 м:

 1. траверса;

 2. оболонка;

 3. крани СКГ-30;

 4. кружала для складання оболонки;

 5. ліси.

Складання на проектних відмітках здійснюють двома основними способами: на монтажних підтримуючих пристроях і з обпиранням укрупнених елементів оболонки на несучі конструкції будівлі.

Складання оболонок на монтажних підтримуючих пристроях застосовують при монтажі покриттів промислових будівель, установці окремих багатопролітних оболонок і деяких інші конструкції. При будівництві багатопрогонових промислових будинків, перекритих оболонками двоякої кривизни розміром 2424 або 3636 м, застосовують інвентарні кондуктори, що пересуваються з позиції на позицію по рейках. Роботи роблять у такій послідовності. У прольоті (або одночасно в декількох прольотах) установлюють, а потім піднімають на проектні відмітки кондуктори, які являють собою сітчасті кружальні конструкції, що повторюють обриси оболонки. На колони за допомогою монтажних кранів установлюють контурні ферми оболонки. Після укладання збірних плит, що роблять від контурів оболонки до центра й вивірки зварюють стикові з'єднання й замонолічують шви. Після того як бетон у стиках досяг 70% проектної міцності, оболонку раскружалюють, кондуктор опускають у транспортне положення й пересувають по рейках на суміжну позицію. На рис. 3 показаний монтаж багатопролітної оболонки розміром у плані 103103, зібраної в Мінську зі збірних легкобетонних елементів. Збірні елементи оболонки укладалися краном на підтримуючі трубчасті ліси. Після зварювання заставних частин, замонолічування стиків, армування й бетонування кутових зон і досягнення бетоном 70% проектної міцності оболонка звільнялася від підтримуючих лісів, і починалися всі наступні роботи.

Складання з обпиранням на несучі конструкції будинку здійснюють при монтажі оболонок двоякої кривизни, циліндричних оболонок, складчастих покриттів і т.д. При цьому застосовують попереднє наземне укрупнювальне складання й вантажозахватні пристрої, що виключають виникнення в елементах монтажних напруг (рис. 4).

Цим методом можна збирати оболонки двоякої кривизни розміром від 1218 до 2436 м, установлюючи укрупнені елементи безпосередньо па контурні ферми оболонок. Укрупнення елементів роблять на землі, у зоні дії монтажного крана, на спеціальних пересувних стендах-кондукторах.

Рисунок 3 - Схема монтажу збірно-монолітної оболонки критого ринку:

 1. стрілової кран;

 2. баштові крани;

 3. елемент оболонки;

 4. зв'язки жорсткості;

 5. монтажні стояки.

Рисунок 4 - Схеми монтажу оболонок з обпиранням:

1 - контурні ферми;

2 - тимчасові монтажні затягування;

3 - монтажні тимчасові опори;

4 - готові секції оболонки.

Р
ис. 5 — Схема монтажу оболонки двоякої кривизни

1 - контурні ферми; 2 - кондуктор; 3 - монтажний кран; 4 - колона; 5 - прогони кондуктора; 6 - склад панелей оболонки (цифрами у квадратах зазначена послідовність монтажу панелей).

Література

 1. Пособие по проектированию оснований зданий и сооружений (к СНиП 2.02.01-83)/ННИОСП. — М.: Стройиздат, 1986.

 2. Технология строительного производства. Под ред. О.О. Литвинова.— К.: Вища школа, 1972.

 3. Технология строительного производства. Под ред. С.С. Атаева. — Минск: Вышэйшая школа, 1977.


 
 

Цікаве

Загрузка...