WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Аналіз ринку автозапчастин України - Реферат

Аналіз ринку автозапчастин України - Реферат

Реферат на тему:

Аналіз ринку автозапчастин України

За останні кілька років помітна тенденція різкого збільшення об'єму реалізації в автомобільному секторі. Пов'язано це з багатьма соціально-економічними чинниками: підвищення купівельної здатності населення, а також активна кредитно-фінансова політика комерційних банків. За оцінками західних аналітиків сукупний об'єм продажів авто в поточному році складе близько 500 тис. шт. [1, с.23]. Все це призведе до активізації ринку автозапчастин. На фоні цього цікаво простежити розвиток даного ринку.

Розглянемо питання середньострокового прогнозування чисельності і структури автомобільного парку України на прикладі легкового автопарку. Прогноз автопарку нам цікавий виключно з позиції складання наступного прогнозу — прогнозу розвитку ситуації на ринку автозапчастин. Торкнемося стисло методики, яка використовується в дослідженнях спеціалістами московського центра автомобільного маркетингу.

Основними пунктами цієї методики є:

- вибір в автомобільному парку марок і моделей;

- збір вторинної і первинної інформації про деталі, вузли або агрегати (експлуатаційних і споживчих характеристик);

- визначення місткості ринку товару на даний момент;

- складання прогнозу динаміки місткості ринку на необхідний термін.

Оскільки певної стандартної методики визначення місткості ринку немає, то дослідники синтезували свою методику на основі існуючих інформаційних джерел і досвіду фахівців з експлуатації і ремонту автомобілів. Основу методики складає наступний алгоритм: спочатку збирається інформація про технічні умови транспортних засобів (ТЗ), дані станції технічного обслуговування, потім збирається і вивчається інформація про досвід власників авто та міркування експертів про дані транспортні засоби. В результаті цього визначається ресурс виробів. Другою фазою алгоритму є збір інформації про парк транспортних засобів в кількісному виразі і даних про їх пробіг. Це дає змогу визначити методику розрахунку ємності ринку. Отже, спираючись на інформацію про ресурси авто, і за допомогою методики розрахунку визначаємо розрахункову потребу в даних транспортних засобів на ринку. Тобто алгоритм складається з двох етапів: перший включає збір вторинної інформації про транспортні засоби, другий – обробку міркувань експертів, в результаті цього отримуємо інформацію про ємність ринку досліджуваних транспортних засобів.

Базуючись на одержаних розрахунках, здійснюється аналіз існуючої пропозиції в товарній групі конкретного ринку, конкурентного середовища, що склалося, каналів дистриб'юції. Аналітиками обов'язково уточнюється дослідження на основі думок представників виробництва: конструкторів, технологів та інших фахівців, а також обов'язково враховуються думки представників торгівлі. В результаті такого багатоступінчатого аналізу ухвалюються рішення про доцільність виводу на ринок нової продукції, будівництва дистриб'юторського складу у вказаному регіоні та інші практичні кроки. Дану методику можна використовувати для дослідження ринку автозапчастин легкових автомобілів.

Останнім часом на ринку України спостерігається зростання іномарочних автосалонів за всіма марками авто, зростання за кількістю як магазинів європейського типу, так і придорожніх магазинів та маленьких автосервісів. Але в той самий час відсутні великі оптові бази або мультибрендові оптові компанії, які мають офіційне дистриб'ютерство за багатьма провідними товарними групами - відсутня експрес-доставка невеликих партій автозапчастин.

Згідно з підсумками першого кварталу 2007 року український ринок автозапчастин для комерційного транспорту переживає бум зростання — на сьогодні показники продажів значно зросли. Всього ринок запчастин виріс на 20 млн. євро. Приріст складає 23%, що пов'язано із зростанням об'єму продажів вантажної техніки в 2006 році, в якому до України було ввезено 56,2 тис. вантажівок, що на 11,0 тис. вантажівок більш ніж в 2005 році - темпи зростання імпорту склали 25%. За підсумками року, темпи зростання імпорту причіпного складу склали 21,1%. Відповідно, приблизно на 20% виріс попит і на запчастині для причіпної техніки. Причому в структурі імпорту частка напівпричепів збільшилася на 5% і склала 75%.

На запчастини перевізник витрачає близько 3 тис. євро на кожну вантажівку в рік. Тому нескладно підрахувати, що місткість ринку запчастин (включаючи запчастини на причіпну техніку) склала близько 100 млн. євро. При цьому залишається значний потенціал зростання: 30-40 млн. євро на рік.

За підсумками продажів запчастин в 2007 році лідером є місто Київ і Київська область, де традиційно реалізується 30% всіх запчастин. На другому і третьому місці - Одеська і Дніпропетровська області відповідно. Також в п'ятірку провідних ринків збуту входять Львівська і Харківська області.

За підсумками продажів компанії "Спецторг" найдинамічніше розвивається Сумська область, де зростання продажів склало більше 300%. На другому місці знаходяться Миколаївська і Тернопільська області із майже однаковою динамікою зростання - трохи більше 150%.

За вище переліченою трійкою лідерів ще десять областей, де відмічене зростання продажів запчастин в порівнянні з попереднім роком - це Миколаївська, Тернопільська, Хмельницька, Івано-Франківська, Чернігівська, Волинська, Одеська, Чернівецька, Херсонська області і АР Крим [2].

Зростання продажів в регіонах значною мірою залежить від наявності роздрібних точок з продажу запчастин для вантажних автомобілів. Наприклад, у вересні 2006 року "Спецторг" відкрив філіал у Чернівецькій області — продажі одразу виросли вдвічі.

У той же час, слід зазначити слабку динаміку зростання продажів запчастин в Закарпатській області. Справа у тому, що на Західній Україні більшість перевізників купують запчастини за кордоном. Їм це вигідно завдяки географічному розташуванню регіону.

Однак, за оцінками фахівців "Спецторгу", більше 35% українського ринку запчастин — "сіре ввезення".

Отже, можна зробити висновок, що за останні роки значно збільшився імпорт автомобілів і ця тенденція зберігається й досі. Відповідно ринок автозапчастин і надалі буде динамічно розвиватися, являючи собою значну частину національної економіки України.

Література:

  1. Прогноз рынка автозапчастей // Рынок автозапчастей. - 2007. - №9. - C.23-24.

  2. www.auto-marketing.ru.


 
 

Цікаве

Загрузка...