WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технології пошиття пальто для дівчаток - Дипломна робота

Розробка технології пошиття пальто для дівчаток - Дипломна робота

Диплом

Розробка технології пошиття пальто для дівчаток

Вступ

Легка промисловість з року в рік розвивається з економікою нашою держави і проходить з нею весь шлях ставлення в умовах реформування. Темпи зростання виробництва за останні 3 роки були одними з найважчих поміж інших галузей: 1999р – 123,7%, 2000р – 150,5%, 2001р – 110,2%. Однак цього року не вдалося досягти минулорічних обсягів виробництва.

Роботу підприємств значно ускладнює те, що країну заполонила величезна кількість товарів нелегального виробництва, які ввезені без оплати мито, а також знецінених товарів, які були в користуванні. Як наслідок, у 2002 році в легкій промисловості уповільнились темпи зростання обсягів виробництва.

Існують два шляхи врегулювання незадовільного стану справ у галузі. Перший – пошук і реалізація резервів зниження собівартості продукції, завдяки запровадженню прогресивних енергозберігаючих і виробничих технологій. Другий – пошук додаткових резервів, збільшення доходності від реалізації виробленої продукції. Усім керівникам необхідно змінити ставлення до якості управління, освоїти науку сучасного маркетингу. Потрібно знати реальну кон'юнктуру ринку, науково обґрунтувати прогнозування та перспективи.

Моніторинг економічного стану підприємств галузі свідчить, що вижити можуть тільки ті підприємства, які швидко реагують на попит ринку, розширюючи свій асортимент і постійно підвищуючи якість продукції. Провідні підприємства сьогодні здебільшого орієнтуються на ті зовнішні ринки, де вироби з українською маркою користуються значним попитом.

З кожним роком завойовує дедалі більше прихильників трикотажна галузь завдяки різноманітному асортименту, високій якості та гарному товарному вигляду продукції.

Україна активно готується до інтеграції в Європейську спільноту і до вступу в СОТ. Легка промисловість є прикладом галузі, яка, за прогнозами спеціалістів, зазнає майже виключно позитивного впливу від цього. Членство України в СОТ має забезпечити зменшення тарифних і нетарифних обмежень доступу українських товарів на ринки розвинених країн. Як наслідок підвищення конкурентоспроможності української продукції.

Однак, занурюючись в стратегічні напрямки, не слід забувати і про інші аспекти державної діяльності. Серед них удосконалення фінансово-кредитного забезпечення, розвиток вітчизняного машинобудування для легкої промисловості, запровадження зручних схем розрахунків за придбану вітчизняну та імпортну техніку.

1.1. Допроектні дослідження

Визначення та дослідження групи або груп споживачів – це мета допроектних досліджень та аналізу вихідної ситуації проектування. Потрібно охарактеризувати існуючий та перспективний асортимент виробів, визначити групу виробів як об'єкт проектування і визначити виробничі та споживчі властивості одягу. Для того, щоб визначити властивості виробу, його досліджують в сфері проектування, це дозволить удосконалити вже існуючий процес проектування одягу в промисловому виробництві. А можливо й вигадати новий процес, більш простий, практичний та доступний.

1.1.1. Характеристика процесу проектування одягу в умовах ЗАТ „Коломийська швейна фабрика"

ЗАТ „Коломийська швейна фабрика" спеціалізується на виготовленні: жіночих блуз, чоловічих сорочок, спідниць, штанів, жакетів, дитячих пальто.

На даний час фабрика працює на давальницькій сировині іноземних фірм, співпрацює з німецькими, голландськими, англійськими, швейцарськими та польськими фірмами. На даний момент фабрика в середньому шиє 17-25тис. виробів. Фабрика працює в основному на вітчизняному обладнанні. Усі моделі одягу, що виготовляються на фабриці, шиються з нових сучасних тканин, які постачаються закордонними виробниками.

На сьогоднішній день на швейній фабриці працює 320чол., серед них художник-модельєр, технологи, конструктори та інші працівники, котрі ретельно виконують свою роботу.

Основними виробничими підрозділами являються:

1. Експериментальний цех, де розробляються моделі, документація на лекала, розкладка, нормування тканини та фурнітури. Вивчення передових методів технології обробки, пошиття експериментальних взірців.

2. Підготовчо-розкрійний цех – приймаються тканини, розбраковуються та вимірюються розміри тканини.

3. Розкрійний цех – настил тканини згідно карти розкрою, розкрій настилу, дублювання деталей, нумерація деталей, комплектування крою, видача викроєних деталей в бригаду.

Одяг, який виготовляє „Коломийська швейна фабрика" повністю відповідає тілобудові та розмірам тіла людини. Тому, виходячи з цього, порівнюючи кожну ознаку характеристики споживачів дитячого одягу бачимо, що найбільшим попитом користується одяг для дітей дошкільного віку. Тому ця група споживачів є вагомою для виробників.

Отже, підсумуємо:

  • дитина (дівчинка);

  • вік 4 – 7 років;

  • повнотна група IV;

  • нижні кінцівки – короткі;

  • верхні кінцівки – короткі;

  • з міста;

  • батьки стабільно забезпечені;

  • за характером – холерики.

1.1.2. Дослідження сфери споживання. Визначення групи споживачів та виду одягу для проектування

Проектування одягу промислового виробництва базується на даних маркетингових досліджень, де визначаються потреби споживачів у тих або інших виробах. При цьому споживчі властивості виробів зумовлюються споживчими умовами до них та ситуаціями їх використання, а також залежить від прогнозу потреб в одязі в найближчому майбутньому.

З метою проектування одягу необхідно отримати дані про споживчі групи. Це дозволяє визначати групи або групу споживачів, які невдоволені існуючими виробами, а також визначити вид або види одягу як об'єкт проектування та конкретизувати вимоги визначеної групи споживачів до одягу.

Для дослідження використовують відомі угрупування споживачів або формуються нові групи відповідно до поставлених проектних задач. Існує декілька угрупувань споживачів одягу за різними ознаками: за віком, освітою, матеріальним достатком, розмірними та морфологічними ознаками тіла, ставленням до моди та до одягу.

Проектна розробка розрахована для дівчаток віком 6 – 12 років, які проживають в місті. Виріб, який опрацьовується в даній проектній розробці – дитяче пальто, призначене для вулиці. Матеріальне забезпечення батьків, діти яких оберуть даний виріб – середнє. Дівчатка, які залюбки будуть носити таке пальто – сангвініки, тобто веселі життєрадісні діти, оскільки такий одяг пошитий з тканин насичених яскравих кольорів та з „веселим" оздобленням.

Діти дуже рухливі, вони й хвилини не всидять на місці, тому ситуації використання одягу найрізноманітніші: ходьба, біг, стрибки, згинання та розгинання рук та тулуба. Тому пальта потрібно виготовляти з міцних еластичних формостійких матеріалів, щоб під час руху шви не розійшлись, а виріб якнайдовше зберігав свій товарний вигляд. Для цього я використала метод спостереження та провела анкетне опитування населення. Проаналізувавши відповіді на запитання анкети, я визначила тип одягу, силуетні форми та тканини для дітей дошкільного віку, які найкраще відповідають вимогам. Анкета представлена в додатку А.

Результати опису типу споживачів та ситуацій використання одягу оформлено у вигляді таблиці 1.1. Такі дослідження необхідні для виконання ергономічного аналізу базової конструкції та базової моделі одягу, який проектується (підрозділ 2.3).

Таблиця 1.1

Характеристики типів споживачів одягу

Назва ознаки

Характеристика варіантів ознаки

1

2

3

4

5

6

1. Біосоціальні

1.1. Статево-вікова:

1.1.1. Стать

1.1.2. Вік

жіноча

1-3

чоловіча

4-7

8-12

13-17

18-25

25-...

продовження табл. 1.1

1

2

3

4

5

6

1.2. Соціально-культурне середовище проживання

село

невелике місто

місто

столиця

1.3. Сфера використання

дім

вулиця

навчання

спорт

відпочи-нок

1.4. Ставлення до моди

споживачі моди „люкс"

молодіж-ний авангард

„в ногу з модою"

за модою із запізнен-ням

консерва-тори

1.5. Матеріальне забез-печення

мало-забезпечені

середньо-забезпе-чені

дуже забезпечені

1.6. Емоційно-психологічні ознаки особистості

холерики

сангвіні-ки

флегматики

меланхо-ліки

2. Зовнішній образ

2.1. Антропомет-ричні

2.1.1. Зріст

2.1.2. Розмір

100

52

110

56

120

60

130

64

140

68

2.2. Морфологічні

2.2.1. Постава

2.2.2. Форма кінцівок

2.2.3. Плечі

Норм.

Х-подібна

Вузькі

Сутула

О-подібна

Окаті

Перегин.

Пряма

Низькі

Нормальні

Широкі

2.3. Антропоскопічні

2.3.1. Форма обличчя

2.3.2. Шия

Довга

Коротка

Нормальна


 
 

Цікаве

Загрузка...