WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка виробництва жіночого плаття - Курсова робота

Розробка виробництва жіночого плаття - Курсова робота

Список використаної літератури:

1.Коблекова Е.Б. и др. основы конструирования одежды. – М.: Легкая индустрия , 1980.

2.Бузов Б.А., Модестова Т.А., Алыменкова Н.Д. Материаловедение швейного производства. М.: Легкопромбытиздат,1986.

3.Делль Р.А., Афанасьева Р.Ф., Чубарова З.С.

Гигиена одежды: - М.: Легкопромбытиздат,1991.

4.Колесников П.А. Основы проектирования теплозащитной одежды: - М.: Легкая индустрия,1971.

5.Афанасьева Е.Д. Разработка единых методов конструирования одежды для стран СЭВ. – М.,1986.

6.Аильхаур Х.Д., Альтенбург У. Мода между спросом и предложением. – М.,1983.

7.Бланк А.Ф., Фомина З.М. Русская народная одежда и современное платье. – М.,1982.

8.Горина Г.С. Моделирование формы одежды: - М.,1981.

9.Гофман А.Б. Мода и люди : Новая теория моды и модного поведения. – М.,1994.

10.Кантор А.Б. Правдв о дизайне. – М.,1996.

11.Шубников А.В., Копцик В.А. Симметрия в науке и искустве. – М.,1972.

1.1.1Характеристика процесу проектування одягу в умовах коломийського політехнічного коледжу.

На сьогодні процес проектування і процес виробництва одягу здійснюється на кожному підприємстві швейної галуз

Завдання на розробку нової моделі одягу

6. виготовлення моделі:розкрій,зметування,примірки,внесення змін у первинні лекала,пошиття зразка

2.Аналіз напрямку моди,вимог до одягу,властивостей матеріалів,технології виготовлення виробіів

7.виготовлення остаточних лекал на модель на основі уточнених первинних

3.розробка ескізів моделей

8.затвердження моделі

4.затвердження ескізу моделі

9. розробка проектно конструкторської документації на модель :технічний опис,лекала еталони на модель базового розміру

10.впровадження моделі у виробництво :перевірка проектно – конструкторської документації на дослідній партії, уточнення документації,градація лекал на групу розмірів, виготовлення лекал на групу розмірів, тиражування моделі у розмірах та зростах

5. підбір або побудова базової конструкції, розробка первинних лекал на модель

1.2.3 Вибір матеріалів

Асортимент платтєвих тканин дуже багаточисленний та різноманітний за волокнистим складом, структурою, оздобленням.Він нараховує декілька сотень артикулів бавовняних,лляних,вовняних та шовкових тканин.

Тканини для суконь виробляють різними видами переплетень. За характером забарвлення їх випуск4ають відбіленими, гладкофарбованими, надрукованими, строкатими...Їх випускають гладкими (гладдєвими), ворсовими (з розрізним або начісним ворсом),гафрированими,травленими, флокірованими, з різноманітними за технікою виконання друкарськими малюнкуами, зі спеціальними оздобленнями, які покращують експлуаційні якості тканини. За призначенням платтєві тканини поділяються на тканини для нарядних повсякденних та домашніх суконь.Вимоги до тканин визначаються за їх призначенням.

Тканини для нарядних суконь повинні відповідати основній функції – мати гарний зовнішній вигляд,відповідати за калористим оформленням, фактурою,оздобленням сучасному напрямку моди та стиилю.

Бавовняні платтєві тканини поєднані в одній групі,яка поділяється на чотири групи : тканини літні, демісезонні, зимові та тканини з віскозними комплексними шипками. Класичні тканини – ситці, бязі,сатини виділені в окремі групи.

Сатин – це гладка, блискуча щільна тканина сатинового переплетення з гребінної або кардної пряжі. Їх відносна щільність по основі 50- 64%, по утку 69 – 77%, поверхнева щільність 107 –137 г/м2, ширина 110 – 150 см. Сатин випускається з яскравим друкарським малюнком; оздоблення може бути м'яким або жорстким.Тканини з сатиновим та атласним переплетенням мають гладку поверхню, високу стійкість до прання, усадку до 2%.

В процесі створення виробу важливе місце займає фактура тканини, з якого він буде виготовлений.

Фактура – це особливість будови або обробки тканини і властивість відображати світлові промені.Фактура тканини залежить від виду використаних ниток, способу виробництва полотен, розташування ниток в полотні.

Фактура і кольор є сильними виразними засобами. Важлива взаємна залежність всіх частин виробу і обов'язковий їх зв'язок з індивідуальністю моди та святковістю навколишньої обставини.

Основну увагу в напрямку моди приділяється тканинам. Найлаконічнішому силуету можна надати святковий виглляд, якщо використовувати відповідну тканину. Широко використовуються контрасти фактур в вільних туалетах, блиск та шелест матеріалів в новорічних платтях, пластичність і бархатиста поверхня в нарядах для театрів і концертів.

Кожного сезону мода пропонує нові рішення в області нарядного одягу.Останнім часом нарядний одяг стає сміливішим, причому не тількі по калористичному рішенні , але й по формі, силуету і навіть степені відкритості.

Всю різноманітність форм і силуетів для вирішення нарядного одягу можна поділити на два види :

1.Нейтральні форми. Одяг таких форм простий і лаконічний, виражається в класичному варіанті модного напрямку. Для цієї групи характерна строгість стильового вирішення.

2.Активні форми. Одяг складного декоративного силуету.Загальний стиль можна охарактеризувати як фантазійний.

Кольор є невід'ємною частиною життя людини. Звертаючись до мистецтва минулих століть, ми бачимо,що людина знаходиться в постійному пошуку уточисних кольорових рішень.Кольор у всі часи був способом художнього самовираження того чи іншого народу. Колір може керувати нашою увагою, пориваблювати погляд до головного, відволікаючі від другорядного або навпаки.

Одним з важливих засобів емоційної і художньої виразності є колорст.

Колорит – це система співвідношення кольорів, яка створює єдинство і є естетичним вираженням кольорового різнобарв'я дійсності.

По характеру кольорових співвідношень колорит може бути спокійним чи напруженим, холодним чи теплим, світлим або темним, а по степеню насиченості і силі кольору яскравим, стриманим, блідим і тому подібне. В будьякому витворі мистецтва колорит створюється складною і неповторною взаємодією фарб. Наші очі можуть розрізняти велику кількість кольорів. Але вони поділяються лише на дві групи : ахроматичні – чорний,білий,сірий;хроматичні кольори – це всі інші кольори та відтінки.

Відомо, що колекції вечірнього одягу відображають в першу чергу індивідуальність, почерк автора – дизайнера, а не той чи інший напрямок моди. Останні модні тенденції проявляються в вечірніх туалетах нестількі явно, як безпосередньо.

Молодіжному нарядному одягу притаманні вироби з самих різних матеріалів, всіх силуетів і довжин.

Пропорція – співрозмірність, співвідношення частин цілого між собою.

Пропорції в значній степені визначають цілісність об'єктної структури виробу. Якщо принципи гармонії пропорції костюма порушені, то може створитися візуальне враження. Вибираючі ті чі інші пропорції,художник вкладає в них суттєву і функціональну суть речі яка створюється. Розуміння красивих пропорцій не один раз змінювалося протягом століть. Прийняття різних пропорційних систем було зв'язане з модними естетичними ідеалами, стильовими особливостями і актуальними композиційними прийомами.


 
 

Цікаве

Загрузка...