WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування модельної конструкції жіночих штанів в умовах підприємства - Дипломна робота

Проектування модельної конструкції жіночих штанів в умовах підприємства - Дипломна робота

Внаслідок проведеного аналізу, орієнтуючись на вимоги ТЗ, стало очевидним, що найбільшим оптимальним варіантом для проектування є модель під номером 1. Вона найбільше відповідає всім вимогам технічного завдання – набрала максимальну кількість балів.

Модель № 1 – базова модель, ескіз якої представлений у додатку Е.

3.5 Розробка ескізів системи моделей за

визначеною концепцією

На основі моделі № 1 розроблені моделі – модифікації. Основна концепція створення моделей – модифікації – не змінюючи основної конструктивної побудови базової моделі створити зорове різноманіття асортименту.

Модель – модифікація під № 1 має свої особливості: на передніх полотнищах штанів замінені кишені. Вони виконані з натуральної шкіри, в „рамку". Це робить модель незвичною. Модель модифікація № 2 характеризується наявністю поясу зі шлівками, які виконані х-подібно; всі шви прошиті оздоблюючою строчкою контрастного кольору, в тому числі по центру передніх половинок штанів. Це надає моделі спортивного вигляду. Модель – модифікації № 3 представлена у більш романтичному стильовому рішенні. Полотнища штанів оздоблені по узору декоративними камінцями, які додають моделі неповоротності та шику.

Ескізи моделі – модифікації представлені в додатку Є.

4. Розробка ескізного проекту

4.1 Визначення принципової схеми побудови основної технічної пропозиції та базового

розміру – зросту

Під визначенням „ескізний проект" розуміють сукупність конструктивних документів, в яких повинні міститься конструктивні рішення, які дають загальне уявлення про побудову, основні параметри та розміри виробу.

На першому етапі розробка ескізного проекту визначаються вихідні дані і виконується в схематичному площинному зображенні принципова схема. Принципова схема – в масштабно – модульній сітці і на ній визначається положення та конфігурація конструктивних ліній моделі.

4.2 Розрахунок вихідних габаритів конструкції

У додатку Е представлена базова модель, для якої проводиться розробка базової конструкції.

Вихідні дані:

Ріст – 152,0 см

Обхват талії – 62,0 см

Обхват стегон – 85,0 см

Повнота група 1

Розвиток габаритів конструкції представлений у таблиці 4.2.1. Позначення габаритів наведені у принциповій схемі. Принципова схема побудови передньої і задньої половинок штанів представлені на рисунку 4.1.1

Таблиця 4.2.1

Розрахунок основних габаритів конструкції одягу

Позначення габариту на принциповій схемі

Назва габариту

Розмірні ознаки

Величина розмірних ознак

Величина прибавок

Габарити вихідної конструкції

Ширина виробу по лінії стегон

Шс

85

0,5

85,5

Обхват талії виробу

От

62

0,5

62,5

Довжина виробу

Дв

95

-

95

В таблиці 4.2.1 представлено розрахунок основних габаритів конструкції для моделі № 1.

4.3 Вибір та обґрунтування методу побудови конструкції

Існує три основних методи побудови первинних шкал.

Метод системи крою. Суть цього методу, полягає в тому, що за розмірних ознак фігури людина, розрахунках формул та графічних прийомів можна побудувати конструкції, в яких у подальшому вносять зміни.

Метод типового проектування. Суть полягає в тому, що на підставі існуючих шкал базової конструкції, або конструкції прототипу виконується моделювання нової конструкції.

Муляжний метод. Суть в тому, що на манекені створюється об'ємна просторова форма за даними габаритами з наступним розгортанням цієї форми. Побудова креслення в даній дипломній роботі виконується за методикою конструювання одягу „Мюллер і син" для базового розміру – зрості (152 - 85).

Побудова креслення основи штанів по системі крою „Мюллер і син" на сьогодні удосконалена.

Посадка є бездоганною. При конструюванні нових креслень базові основи штанів були враховані нові силуетні форми штанів, характерні для моди цього часу.

Послідовність побудови базової конструкції моделі.

Передня половинка штанів.

По базисній вертикалі від початкової точки відкладається вниз:

– точка 1 – точка 2: тільки 0,5 см., оскільки верхній зріз штанів розташовується нижче лінії талії;

– точка 1 – точка 3: значення зменшеної висоти сидіння (тут: 22,5 см);

  • точка 3 – точка 4: значення висоти коліна (31,8 см);

  • точка 1 – точка 5: значення зменшеної довжини збоку (102 см);

  • точка 3 – точка 6: відкласти 1/10 напівоб'єму стегон плюс 3 см (тут: 8 см) – отримаємо рівень лінії стегон.

З крапок 2, 6, 3, 4, і 5 провести горизонтальні лінії управо. З точки 6 до точки 7 відкласти значення ширини передньої половинки. З точки 7 до точки 8 відкласти 1/10 від напів обхвату стегон для визначення ширини передньої половинки для вузьких штанів не потрібна, вони повинні щільно прилягати до тіла. Через точку 7 провести перпендикуляр до лінії стегон вгору і вниз в точках перетину з лініями висоти сидіння і верхньої лінії базисної сітки креслення одержані точки 7 і 9 відповідно. Відрізок 6 – 8 розділити навпіл – одержати точку 10. Відрізок 6 – 10 зміряти і перенести набутого значення на відрізок 5 – 11. Від верхньої лінії базисної сітки креслення через точку 10 провести до точки 11 лінію переднього згину штанів: в точках перетину з лінією коліна і верхньою лінією базисної сітки одержані точки 12 і 13 відповідно. З точки 11 відкласти вліво і управо значення ширини штанів внизу мінус 1 см – одержані точки 14 і 15. З точки 12 відкласти уліво і управо значення в області коліна мінус 1 см – одержані точки 16 і 17. Точки 6 і 16, а також 8 і 17 з'єднати допоміжними лініями відповідно, одержані точки 3а і 18. Ділянки між лінією сидіння і лінією коліна розділити навпіл і від одержаних точок відкласти по 1 см всередину деталі відповідно. Точки 16 і 14, а також 17 і 15 з'єднати допоміжними лініями. Накреслити бічну і крокову лінії передньої половинки штанів відповідно до креслення. Від точки 9 відкласти вліво 1,5 – 2 см залежно від обхвату талії або форми моделі – одержана точка 19. Відрізок 7а – 18 розділити навпіл і відкласти одержану величину вгору від точки 7а – одержана точка 7б. Цю точку з'єднати допоміжною лінією з точкою 18. Оформити середню лінію передньої половинки штанів відповідно до креслення відточеного 19 через точку 7 до точки 18. Відступивши від точки 13 управо 3-5 см по верхній лінії базисної сітки, провести перпендикуляр до середньої лінії передньої половинки штанів. Від точки 19 до точки 20 відкласти От плюс 1-2 см. Тут слід враховувати, що чим більша точка 20 видалена вліво, тим прямо буде бічна лінія у області стегна. Від точки 20 відкласти вгору 0,5 см. Оформити лінію верхнього зрізу штанів і верхня ділянка бічної лінії передньої половинки штанів плавними лініями.

Задня половинки штанів.

Конструювання креслення задньої половинки штанів здійснюються на кресленні передньої половинки. Лінія заднього згину штанів не зміщується щодо лінії передньої згину штанів. Від точки 10 до точки 21 відкласти Шзк плюс 0,5 – 1 див. збільшення 0,5 – 1 см до 1,4 Шзк необхідно для зменшення ширини кроку задньої половинки штанів. Від точки 3а відкладаєте в гору тільки 2 – 3 см – одержана точка 22, дана величина дозволить одержати більший кут нахилу задньої половинки штанів і відповідно, велику свободу для руху. Точку 22 з'єднати з точкою 21 і провести перпендикуляр до одержаної лінії вгору і вниз серед точку 21.


 
 

Цікаве

Загрузка...