WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування модельної конструкції жіночих штанів в умовах підприємства - Дипломна робота

Проектування модельної конструкції жіночих штанів в умовах підприємства - Дипломна робота

ДИПЛОМНИЙ ПРОЕКТ

на тему:

Проектування модельної конструкції жіночих штанів в умовах підприємства

ЗМІСТ

ВСТУП.............................................................................

Розділ 1. Дослідження сфери споживання...................

1.1 Дослідження сфери споживання. Вивчення групи споживачів та виду одягу для проектування..................................

1.2 Характеристика споживчих та виробничих вимог до визначеного виду одягу.........................................................................

1.3 Аналіз розвитку моди стосовно жіночих штанів..............

1.4 Формування матриці морфологічних ознак.........................

1.5 Дослідження асортименту виробів у сфері торгівлі. Складання несистематизованого асортименту ряду виробів.....

Розділ 2. Розробка проектної концепції......................

2.1 Аналіз виробів несистематизованого асортиментного ряду..........................................................................................................

2.2 Визначення групи виробів для подальшої роботи...............

Розділ 3. Розробка технічних пропозицій...................

3.1 Складання систематизованих асортиментних рядів та визначення моделей аналогів ряду......................................................

3.2 Аналіз моделей – аналогів.......................................................

3.3 Розробка серії ескізів моделей – пропозиції..........................

3.4 Аналіз моделей – пропозиції та визначення основної технічної пропозиції.............................................................................

3.5 Розробка ескізів системи моделі за визначеною концепцією..............................................................................................

Розділ 4. Розробка ескізного проекту.........................

4.1 Визначення принципової схеми побудови основної технічної пропозиції та базового розміру – зросту.......................

4.2 Розрахунок вихідних габаритів конструкції.......................

4.3 Вибір та обґрунтування методу побудови конструкції..

4.4 Аналіз макету основної технічної пропозиції.....................

4.5 Розрахунок конструктивної однорідності системи моделей....................................................................................................

4.6 Розробка лекал – еталонів на модель...................................

4.7 Розробка технічного опису на модель...................................

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ......................

ДОДАТКИ

Розділ 1. Дослідження сфери споживання

1.1 Визначення групи споживачів та виду одягу

для проектування

Особливе значення, як у сфері виробництва, так і для споживача в умовах ринкової економіки є проблема випуску якісних сучасних товарів народного споживання з оптимальною структурою споживання.

В сучасних умовах асортимент товарів розширюється, вдосконалюється технологія виробництва, поліпшується, як маркетингова, так і рекламна діяльність. Приділяється більше уваги якості і дизайну продукції, яка виготовляється.

Проектування одягу методом промислового виробництва базується на дослідженнях сфери споживання, щоб визначити напрямок моди, потрібно визначити групу споживачів та вид одягу – це являється основним завданням. Виріб, який визначається, повинен бути перспективним для запровадження його у масове виробництво та для економічного розрахунку.

Провівши спостереження щодо вимог споживачів, вікової особливості, рівня освіти, матеріального забезпечення розмірних та морфологічних ознак тіла, ставлення до одягу і до моди в цілому, визначилися певні групи споживачів. Ознаки групи споживачів та характеристика умов використання, дозволяють визначити вид одягу для проектування. Користуючись даними таблиці 1.1 „Розробка класифікації біосоціальних характеристик типів споживачів", можна зробити висновок, що споживачі конкретного типу зацікавлені в одязі зручного користування, надання фігурі стрункості та молодіжного вигляду.

Оскільки визначилася дівчина - студент, то відповідно до виробу висуваються певні вимоги, щодо зовнішнього вигляду: молодіжність, романтичність, шик і інші.

Найкращим варіантом виробу одягу для такої групи споживачів є жіночі штани. Вони без сумніву є зручним, функціональним одягом. Крім того вдало підібраний фасон штанів підкреслить жіночність і фігуру.

Для визначення усіх вимог та потреб споживачів проводимо анкетування.

Таблиця 1.1.2 „Результати анкетування при визначенні об'єкту". Анкета для визначення потреб споживачів для жіночих штанів.

Кількість опитаних - 100.

Результати проведеного анкетування подані в додатку А.

1.3.Аналіз напряму моди стосовно жіночих штанів

У всі часи жінка вважалася ідеалом краси. Її оспівували великі поети, філософи, художник. Її образ завжди тісно пов'язаний з таємничістю і загадковістю, неприступністю і водночас вразливістю та тендітністю. Монотонність і сірість не відповідає її натурі. Покликання жінки і одночасно її найскладніше завдання постійне перевтілення, безперервний пошук нового.

Головним інструментом для досягнення цієї цілі є одяг. За допомогою кольору, стилю, підбору аксесуарів, створюється свій неповторний образ красивої жінки. Для цього не так важливо, хто ви по характеру, яка у вас фігура, зріст. Ви самі створюєте свій образ.

Завдяки оригінальним, неповторним моделям одягу можна стати найкращою, найпривабливішою, найсильнішою. Для цього потрібно мати смак та трохи фантазії. Створіть свою країну та будьте в ній королевою!

Мода поширюється на всі явища культури – все, що відноситься до матеріальних та духовних цінностей. Перехід до масового виробництва одягу, формування масової культури, створили основу для демократизації моди – доступності нових модних стандартів і зразків, практично для всіх соціальних груп, так і можливості сучасного виробництва роблять можливим практично негайно запропонувати споживачам модні зразки, різної вартості. Велику роль відіграють засоби масової інформації, які дозволяють зацікавленим особам отримати інформацію про виникнення нової моди, на професійному рівні.

Причинами розповсюдження моди є масові ринки та розвиток масової інформації, і це в свою чергу, призводить до зменшення тривалості модних циклів.

Саме циклічність моди дає можливість її прогнозувати. Прогноз – це науково обґрунтована думка про можливість існування об'єкта в майбутньому, або про альтернативні шляхи і терміни їх реалізації.

Прогнозування моди потрібне для промисловості, тому що необхідно планувати об'єми виробництва, враховувати можливість появи нових зразків, освоювати нові технології, розробляти нові конструкції. Мода – явище швидкоплинне, і не кожному вдається „іти в ногу з нею".

Основною причиною зміни форми одягу є сама людина з її вимогами. Адже від того як людина почуває себе в одязі залежить і її зовнішній вигляд, настрій, здоров'я і працездатність. Прагнення до обнови – це природна необхідність, яка стимулює її зовнішні життєві сили, тим самим створюючи позитивні умови для плідної праці.

Виховання в сучасній особі здатності вибирати – важлива основа для розвитку смаку і формування особистого стилю. Стиль, довжина, кольорові співвідношення. Пропорції – все це представлене тепер на ваш вибір.

На основі зібраного матеріалу проводиться аналіз напрямку моди стосовно жіночих штанів.

Штани є невід'ємною частиною жіночого гардеробу. Лідером сучасної моди є штани дудочки. Нові моделі – від вузьких до щільно облягаючих – візуально видовжують ноги. Крій вирізняється чіткими лініями. Одяг, який доповнює такі штани може бути об'ємним. Проектування жіночих штанів можливе в таких стильових рішеннях: романтичному, класичному, авангардному, спортивному, змішаному. Також можливі різноманітні покрої, конструктивні рішення, конструктивно-декоративні елементи. Все це актуально для сучасної моди.

1.4. Формування матриці морфологічних ознак

жіночих штанів

Проектування одягу методом промислового виробництва базується на даних маркетингових досліджень. Вивчаються всі пропозиції, які існують на ринку.

Як джерело інформації використовують журнали мод, статті періодичних видань, Інтернет, різні популярні передачі мод. Безперечно вивчають товари на ринку, їхній попит та перспективність.

На основі зібраних даних при вивченні ринку і вимог споживача, а також згідно напряму моди, сформульовано матрицю морфологічних ознак виробів.

Таблиця 1.4.1

Формування матриці морфологічних ознак жіночих штанів

п/п

Назва ознаки

Варіанти ознаки

1

Стильове рішення

Спортивне, класичне, романтичне, авангардне

2

Ступінь об'ємності

Велика, середня, мала

3

Конструктивно-декоративні елементи

Кишені, оздоблюючи строчки, манжети

4

Функціональні елементи

„блискавка", кнопки, ґудзики

5

Застібки за ознаками

Спереду, збоку, ззаду

6

Кишені за ознаками

Прорізні, накладні, в рамку з лісточкою

7

Композиційний центр

Закон композиційного центру зберігається, відсутні, закон композиційного центру у правій (лівій) частині виробу.


 
 

Цікаве

Загрузка...