WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Інстукційно-технологічна карта “Настилання підлог з керамічних плиток” - Реферат

Інстукційно-технологічна карта “Настилання підлог з керамічних плиток” - Реферат

Інстукційно-технологічна карта
"Настилання підлог з керамічних плиток"
№ п/п Назва технологічної операції Інструменти, обладнання і інвентар Спосіб виробництва робіт
1 2 3 4
1 Підготовка основи під плиткове покриття Скребок, металічна щітка, мітла, скарпель, зубило, молоток Правильно встановлена основа очищується від пороху, бруду, залишків розчину, особливо гіпсово-го, і рівномірно змочується водою. Нерівності, які перевищують допу-стимі, стесують, а заглиблення заповнюють розчином або бетоном того ж складу, з якого зробленим підстилаючий шар.
2 Перевірка прямокутності підлоги Шнури, кутник, рулетка Для перевірки прямокутності підлоги натягують шнури по діагоналях, рівність діагоналей підтверджує прямокутність підлоги.
3 Розмітка підлоги Рулетка, шнури, цвяхи За допомогою рулетки знаходять повздовжню і поперечку осі симетрії і натягують шнури. По шнурах на основу відкладають ширину заробляння фризу і вимірюють ру-леткою ширину і довжину фону. Поділивши рулеткою ширину і довжину фону на розмір плитки плюс ширину шву, визначають, скільки цілих плиток необхідно для фону. Подроблені плитки ставлять біля стіни.
4 Підготовка плиток до облицювання Олівці, лінійки. Плитковий молоток (електромолоток), шаблон, склоріз, плиткоріз Плитки сортують за кольором, за ґатунком і розмірами, підрубують і підтесують кромки. Перед перерубкою на лицьовій стороні плитки по наміченій олівцем лінії роблять насічку гострим кінцем молотка.
5 Влаштування маяків, фризів і провісок Рейка, рівень, шнурок, рейка Болотіна, лопатка, молоток По реперній відмітці, що показує рівень підлоги, біля самої стіни ставлять реперні плитки, а нарівні з ними (по рейці з рівнем) всі маячні плитки. Якщо є фриз, спочатку ставлять кутові фризові маячні плитки, перевіряючи по кутнику, потім натягують шнур і по ньому викладають весь фризовий ряд. Якщо приміщення довге, між кутовими ставлять проміжні маяки, а в поперек підлоги, щоб шнур не провисав,викладають ряди-провіски.
6 Вкладання, розрівнювання і згладжування розчину Ковш, лопатка, сито для припорошування Готують цементами розчин складу 1:5 або 1:6 з додаванням пластифікатора. В сухих приміщеннях можна застосувати цементно-вапняно-піщаний розчин 1:1:6. Марка розчину повинна бути не нижче 7,5 МПа, з рухливість 2,5 - 3,5 см, розчин подають для декількох рядів плиток на основу, рівномірно розподіляють і загладжують лопаткою до появи на поверхні цементного молока. Приготов-лену постіль для плиток припорошують рівномірним шаром цементу товщиною 1-2 мм.
7 Вкладання плиток на розчин Лопатка, молоток, лопушка, правило, дерев'яний брусок, рівень, рейка, шнур Плитку втирають вологою ганчіркою і лівою рукою кладуть на підстилюючий шар розчину. Легкими ударами молотка або ручкою лопатки осуджують її на розчин до необхідного рівня. Щоб виправити ширину або направлення шва, в перші 15 - 30 хв. плитку можна зсувати в сторону гострим кінчиком лопатки. Вклавши декілька плиток, кладуть на них брусок і ударами молотка по бруску вирівнюють загальну поверхню плиток. Вклавши ряд плиток, загальний шов вирівнюють рейкою, яку прикладають до бокової сторони ряду плиток. Готове покриття засилають вологою трачкою і огороджують.
8 Заливання швів. Очистка поверхні плиткової підлоги. Заповнення швів. Очищення поверхні плиткової підлоги. Скребок, ковш, мітла, лопатка Через 7 днів після настилання плиток підлогу ретельно підмітають і по її поверхні розливають рідкий цементний розчин складу 1:1 або рідке цементне тісто, розподіляючи його по поверхні скребком або мітлою, поки всі шви не заповняться розчином. Залишки розчину видаляють. Після тужавіння цементу в швах очищають підлогу, розтираючи її трачкою. Для видалення слідів розчи-ну підлогу промивають 3%-м розчином соляної кислоти.

 
 

Цікаве