WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → „Електронний спуск смуг” в поліграфії - Реферат

„Електронний спуск смуг” в поліграфії - Реферат

практичне і реальне використання тієї ж можливості - це викоанання на одній платформі спуск документу, повністю підготованого на іншій. У всіх перерахованих вище програмах відповідна функціональність не тільки означена, але і працездатна. Тут неминуче виникає проблема можливого конфлікту одноіменних шрифтів, а також проблема вимог перекладу шрифтів в криві для EPS-формату.
4.3.Вивід готових спусків
Завершальний етап роботи над спуском - виведення (друк спусків). Кожна з програм спуску смуг (крім Inposition, що повністю покладається на можливості QuarkXPress) має власний перелік відомих їй вивідних пристроїв, і хоча цих пристроїв у списку сотні в кожній програмі, потрібно перевіряти сумісність: не виключено, що саме ваш дуже новий або дуже старий пристрій виявиться невідомим.
5.Порівняльний аналіз декількох програм
для спуску смуг
Усі такі програми в основному використовують однакові підходи до завадання, проте деяка різниця у деталях все ж є.
Scenicsoft Preps є абсолютно автономною програмою, реалізованою як для Mac OS, так і для 32-розрядних версій Windows. За виключенням достатньо сумнівної можливості напряму імпортувати файли з програм верстки, Preps підтримує найбільш широкий спектр вхідних форматів. Preps (як і PressWise) підтримує найбільшу кількість схем брошурування. Найяскравішими відмінностями Preps від конкурентів є наявність вбудованого RIP, що забезпечує можливість візуального контролю готового спуску (preview), і функція OPI-сервера, що дозволяє сумістити спуск смуг з підстановкою файлів ілюстрацій великої роздільної здатності. Недолік Preps - необхідність ручного розміщення номерів сторінок в спусковому макеті.
Imation PressWise позиціюється як складова частина комплексного підходу до автоматизації додрукарського технологічного процесу, і розрахована на експлуатацію сумісно з Imation Open, Color Central и TrapWise. Автономне використання також можливе, хоча є неефективним. Існує тільки Mac OS-реалізація продукту. Список вхідних форматів, які підтримуються, менший, ніж у Preps - тут можна використовувати тільки PDF, EPS и Postscript- формати, хоч і цього є достатньо для широкого застосування.
Ultimate Impostrip реалізує ідеологію "клієнт-сервер", при якій власне спуск смуг, попередній перегляд та формування вихідного файлу здійснює спеціальна прикладна програма - сервер сигнатур (signature server). Сам Impostrip собою представляє тільки користувацький інтерфейс до прикладного сервера. Рекомендована Ultimate схема побудови технологічного процесу на основі Impostrip передбачає запуск сервера сигнатур на виділеній станції і включає також програму трепінгу Trapeze та ОРІ - сервер Ultimate Flow. Сам Impostrip існує тільки в Mac -версії і має дуже "закритий" характер. Так, наприклад, мітки і описи вихідних пристроїв недоступні для редагування. В списку сприйнятливих вхідних форматів відсутній формат PDF, що може виявитись суттєвим недоліко з точки зору багатьох користувачів.
DK&A Inposition, як було сказано раніше, є розширенням до програми QuarkXPress (при чому тільки для Macintosh) і не може викорситовуватись самостійно. Імпорт Postscript-файлів у дану програму може викликати певні труднощі. Наприклад, для таких файлів не спрацьовує функція попереднього перегляду, не підтримуються включені в Postscript-файли шрифти (всі шрифти повинні бути доступні на машині, де друкуєтсья спуск). Разом з тим, для роботи з публікаціями QuarkXPress (тільки) функцій Inposition може виявитись цілком достатньо.
Враховуючи деякі особливості, розглянуті програмні засоби можна позиціювати наступним чином:
" DK&A Іnposition - зручний для користувачів QuarkXPress, що виводять спусками свої власні роботи.
" Scenicsoft Preps - компактне та економічне (по ціні та ресурсах) рішення для багатоплатформного спуску смуг з функціональнстю ОРІ-сервера
" Imation Presswise та Ultimate Impostrip - компоненти комплексної системи автоматизації технологічного процесу на базі вирішень відповідних фірм.
Спеціалізовані робочі станції - останній, четвертий варіант, що базується на використанні засобів професійних робочих станцій, що керують вивідними системами. Можливості монтажу спусків мають вивідні апарати фірми Scitex з растровими процесорами Bnsque або Star PS. Також забезпечуються хороші функції збірки спускових макетів професійними станціями TaigaSpace фірми Dainippon SCREEN. В недалекому майбутньому аналогічні опційні функції з'являться і у інших растрових процесорів.
Ідея спуску смуг на станціях растрування полягає у наступному:
" На першому етапі задається шаблон спуску і схема розташування сторінок з поправкою на особливості реалізації (перший етап мало відрізняється від відповідних функцій, наявних у вище розглянутих програмах).
" На другому етапі в систему поступають окремі смуги, призначені для включення в даний спуск, тоді проводиться установка відповідності сторінок документа з сторінками спускового макету. На відміну від універсальних спускових програмних засобів, смуги поступають у систему тільки в форматі Postscript, при чому підготовані у строгій відповідності до тих правил, які застосовуютсья для посмугового виводу через ті ж робочі станції.
" На третьому етапі проводиться растрування окремих Postscript-файлів з розміщенням відрастрованих бітових карт у відповідних місцях монтажного спуску.
Очевидні переваги спуску смуг після растрування - відсутність втрат часу на перетворення у Postscript, набагато більша ймовірність успіху та можливість візуалізації результату, що забезпечується засобами самої станції керування виводом. Менш очевидна перевага - для виправлення помилки в одній смузі не потрібно переформовувати і повторно раструвати загальний Postscript-файл, а досить тільки відраструвати ту смугу, яка підлягає корекції, і в уже готовому вигляді замінити її в спусковому макеті.
Очевидні недоліки розглянутої технології - неможливість роз'єднати формування спуску та власне вивід, це також і висока ціна як і самих робочих станцій, так і відповідних опційних можливостей. Таким чином, використання спеціалізованих робочих станцій (DFE - digital front еnd) обмежується фірмами-власниками відповідного вивідного обладнання., і не може ефективно використовуватись в "розподіленому" технологічному процесі, коли підготовку видання (і спуск смуг) виконує одна фірма, а вивід чи друк - інша.
Висновок
Вивід плівок спусками - єдиний спосіб підняти якістьвидання без збільшення бюджету. Проте який би інструмент ви не вибрали для побудови спуску, потрібно не упускати з виду того, що все-таки побудова спуску смуг - робота для професіонала. І скористатись усіма його перевагами - підвищенням якості продукції, скороченням терміну її виготовлення і здешевленням виготовлення - можливо тільки при строгому дотриманні всіх вимог поліграфічної технології.
Можливо, кращим, якщо не єдиним прийнятним способом поставити під контроль якість вашого видання виявиться розміщення заказу на електронний спуск смуг в спеціалізованій на цьому організації , яка має в розпорядженні відповідну матеріальну базу та підібраний персонал.

 
 

Цікаве

Загрузка...