WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → „Електронний спуск смуг” в поліграфії - Реферат

„Електронний спуск смуг” в поліграфії - Реферат

булов же згадано вище, або технологія computer-to-plate, а також використання цифрових друкарських машин, direct imaging. Оскільки обидві згадані технології не передбачають самого існування фотоформ, то і про ручний монтаж спусків можна просто забути.
Дизайнери та видавці, намагаючись скоротити терміни роботи та грошові витрати, все частіше просять передавати в типографію файли з уже спущеними смугами.
"Потреба в електронному спуску зростає в міру того, як все більше замовників дізнаються про існування нових можливостей", - вважає начальник виробничого відділу компанії MoveableType з Торонто (штат Онтаріо) Ця компанія, заснована десять років тому як спеціалізоване набірне підприємство, зараз перетворилася в сервісне бюро з повним циклом додрукарської підготовки видань. Щоб задовільнити запити замовників, що постійно зростають, видавці і працівники сервісного бюро все частіше стараються використати ті переваги, які надають в їх розпорядження стандартні пакети для електронного спуску смуг.
2.Спуск в програмах верстки
Найпростіший і найбільш наглядний, хоч також і найбільш трудоємкий для виконавця шлях - розмістити елементи спускового макету на великій смузі вручну за допомогою програми верстки (наприклад, QuarkXPress), і вручну ж таки додавши всі необхідні шкали, лінії згину, різки та всі інші допоміжні елементи.
Отримання спуску у вигляді документу програми верстки має свої переваги: його зменшену копію можна легко роздрукувати на папір чи прямо з екрану показати зацікавленим спеціалістам, замовнику чи працівникам типографії ще до виводі плівок. Крім того, такий підхід не потребує додаткових капіталовкладень. Проте (недоліки) значна трудоємкість такого процесу, неможливість автоматизації і велика ймовірність помилки, роблять його неприйнятним для випуску книжково-журнальної продукції. Практично операція "ручного" розкладання полос на формат друкарського аркуша застосовуєтсья лише через застосування функції "Step and Repeat", при підготовці до друку етикеток та інших зображень малого формату, або у випадку епізодичного виконання робіт для продукції малого об'єму (4-8 сторінок).
3.Аналіз можливостей спеціалізованих
програмних пакетів для
електронного спуску смуг
Стандартні програмні пакети для спуску смуг дозволяють уникнути різки та розкладання плівок та запобігають багатьом труднощам. Щоб задовільнити все сростаючі запити замовників, видавці та працівники сервісних бюро все частіше намагаються використати ті переваги, які забезпечуютсья електронним спуском смуг на основі PostScript.
Всі ці пакети можуть виконувати основну операцію - розкладання сторінок по зошитах різних форматів. Вони також дозволяють виконувати підготування форм для шиття внакидку , клеєвого безшовного та інших видів переплетення, виконують також спуск смуг за різними схемами і можуть застосовуватись для підготовки форм для листових та ролевих машин. Програми спуску смуг "пам'ятають" усі деталі, такі, як кількість сторінок в публікації, кількість сторінок в зошиті (зазвичай кратну 4, 8, 16 чи 32), розміри ілюстрацій, розміри обрізки блоку, розміщення обрізних та реперних міток, а також контрольних кольорових шкал і тип переплетення. Також такі програми враховують сповзання (creep) - зміщення внутрішніх сторінок зошита до зовнішнього краю в процесі переплетення.
Спеціалізовані програмні засоби являють собою достатньо серйозні та дорогі інструменти, що дозволяють перетворити спуск смуг за стандартними спусковими макетами в майже повністю автоматизований процес. Найбільш відомими програмними засобами для електронного спуску смуг є Imation PressWise (раніше Luminous PressWise), DK&A Inposition, Ultimate Impostrip, Scenicsoft Preps. Усі, крім Inposition, представляють собою окремі прикладні програми, що працюють по спільній технологічній схемі.
4.Технологічний процес підготовки спусків
за допомогою спеціального програмного
забезпечення
Операція підготовки готових спусків складається з трьох етапів:
" Задання спускового макету (шаблону спуску чи template в англомовних версіях)
" Підключення до спускового макету конкретних файлів даних (смуг)
" Вивід (друк) готових спусків
4.1.Створення спускового макету
Будь-яка програма спуску має більш чи менш широкий набір готових шаблонів спуску (наскільки широкий значення не має, оскільки переважно завжди потрібно коректувати макет під конкретну роботу) і засіб їх створення та модифікації - редактор шаблонів (template editor).
Схема спуску прямо залежить від:
" Об'єму завдання
" Формату видання в долях друкованого аркуша
" Типу друкарської машини
" Способу подачі аркуша чи рулона в машину
" Способу проводки аркуша чи рулона в машині
" Схеми фальцування зошита
" Способу комплектування видання
" Конструкції вкладно-підбірного обладнання
" Способу обробки видання
Основою шаблона (template) є сигнатура (signature). Сигнатура в програмах електронного монтажу - це комплект форм, необхідних для для задрукування аркуша з обох сторін. Зазвичай сигнатура складається з двох друкарських форм (press sheets) для друку з лицевого та зворотнього друку, але можна задовільнитися лише однією друкарською формою.
Створення сигнатури для одно- або двостороннього друку розпочинається із вказання способу друку (work style):
" Sheetwise (двосторонній друк з двох форм з переворотом аркуша між прогонами, "з чужим оборотом". Аркуш обертається відносно осі, паралельної його руху в друкарській машині. Віддрукований аркуш фальцується як одне ціле.)
" Perfector (двосторонній друк на машині з переворотом аркуша, який здійснюється відносно осі, препендикулярної напрямку його руху. Повністю задрукований аркуш фальцується як одне ціле).
" Work and turn (друк "з власним оборотом", тобто обидві сторони аркуша задруковуються з однієї форми. Переворот аркуша між прогонами здійснюється відносно осі, паралельної руху аркуша. Перед фальцуванням аркуш розрізається пополам , в результаті чого отримуються дві ідентичні половинки ).
" Work and tumble (друк "з власним оборотом", відрізняється від попереднього виду тим, що переворот здійснюється навколо осі, перпендикулярної осі руху аркуша).
" Single-sided або flat work (односторонній друк, широко використовуєтсья для роботи з етикетками, упаковкою, та іншою листовою продукцією. Дозволяє компанувати на одному аркуші довільну кількість документів різних форматів з функцією розмноження, довільною орієнтацією, частковим накладенням, вкладенням одного документа в інший тощо). Flat work підтримується тільки Preps і PressWise.
Наступний етап у створенні сигнатури - розміщення смуг документа на друкарському аркуші, для чого існує редактор шаблонів. Для способу друку Flat work всі елементирозміщуються вручну , для решти редактор шаблонів забезпечить автоматичне розміщення "заготовки" спуску з заданою кількістю смуг по горизонталі та вертикалі, та із вибраною орієнтацією (переважно head-to-head). Далі користувачеві потрібно вказати власне розміщення смуг (нумерацію), що визначить відповідність послідовності сторінок документа їх розміщенню в

 
 

Цікаве

Загрузка...