WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Дієтична їдальня, гарячий цех на 50 місць (курсовий проект) - Реферат

Дієтична їдальня, гарячий цех на 50 місць (курсовий проект) - Реферат

алюмінію 20 340 230 250 3,5 3,0 1,5
30 438 340 360 3,5 3,0 1,5
40 438 300 325 3,5 3,0 1,5
50 438 350 375 3,5 3,0 1,5
Алюмінієві литі 20 368 235 278 6,0 3,0 1,5
30 422 270 315 6,0 3,0 1,5
Поруч з одностінними котлами загального призначення в ряді випадків ефективно застосовувати наплитні котли з подвійними стінками і дном, особливо для варки в'язких продуктів (каш, солянок, овочів тощо). В таких котлах продукт не пригорає і рівномірно проварюється. Для цього між стінками під час варки продукту наливають воду. Котли з подвійними стінками і дном бувають ємкістю 40-50 л і випускаються з накладною кришкою. Виготовляються вони зварними з листової нержавіючої сталі.
З метою уникнення пригоранню продукту при його варці або припусканні застосову-ють також котли, виготовлені з різнорідних матеріалів (стінки і кришка з нержавіючої сталі, а дно мідне товстостінне). В таких котлах продукт вариться швидше, ніж в звичайних, через потовщеного у порівнянні зі стінками дна. Котли виготовляються з більш зручними трубчас-тими ручками, які виконані з нерхавіючої сталі.
Котел наплитний для варки дієтичних блюд. Для варки дієтичних блюд на пару за-стосовуються спеціальні котли (парові коробки) з решіткою, на яку розміщують продукт. Ко-тел для варки дієтичних блюд представляє собою циліндричну ємкість, виконану з нержаві-ючої сталі, зі зварним обійчаком і дном. Котел має дві ручки. Кришка накладна, з відбортов-кою і закоченим краєм. Кришка з двома боковими ручками може використовуватися як ско-ворода.
В середині котла на трьох стійках розміщується решітка з отворами діаметром 8 мм і вертикальними ручками для її витягування з котла. Ручки, стійки і решітки приварюються точковою зваркою. Всі вузли поліровані.
Основні розміри котла (в мм):
Діаметр котла ......................................................440
Висота з кришкою................................................170
Висота кришки......................................................26
Діаметр решітки....................................................415
Відстань від кришки до решітки..........................90
Товщина стінок і дна котла...................................1,2
Товщина кришки і решітки...................................1,0
Котел наплитний для варки риби. Для варки риби цілою і ланками застосовується спеціальний котел продовгуватої форми з решіткою, на яку поміщаються тушки риби. Котел має округлу форму і оснащений накладною кришкою. Збоку корпус має дві приварені ручки. Решітка дирчаста з двома вертикально привареними ручками для видалення її з котла. Котли виготовляють з нержавіючої сталі двох розмірів: великі і малі. Всі вузли поліровані.
Основні розміри котла (в мм):
Довжина...................................................................600 і 800
Ширина.....................................................................200
Висота з кришкою....................................................190
Довжина решітки......................................................580 і 780
Ширина решітки.......................................................180
Товщина стінок і дна котла.....................................1-1,5
Товщина кришки і решітки......................................1,0
Котли (каскани) для варки манту. Котли для приготування національного блюда манту виконуються з листового алюмінію і складаються з двох і більше каструль, які встановлюються одна в одну. Верхні каструлі не мають дна; в кожній з них знаходиться одна решітка з отворами і ручкою, на яку розміщують продукт. Кожна каструля має по дві приклепані ручки, а закриваюча верхню каструлю кришка - одну.
Каскани виготовляються з електронагрівачем і без нього. Електронагрівач розміще-ний в нижній каструлі.
Основні розміри касканів (в мм):
Висота з кришкою.......................................430 (без електронагрівача)
Діаметр.........................................................412
Ширина........................................................185
Товщина (висота ребер)..............................30
Котли на плитні спеціального призначення
а для варки дієтичних блюд
б для варки риби
в для варки блюда"манту" (каскан)
Вкладиші в котли. Для варки і швидкого видалення з наплитних і стаціонарних кот-лів готового продукту (м'яса, риби, яєць, овочів і т.п.) застосовують спеціальні вкладиші з нержавіючої сталі. В залежності від форми вони бувають круглими, овальними і прямокутними. Вкладиші для надплитних котлів навішуються з двох сторін на борт котла, коли він уже заповнений водою (на 1/4 висоти). При варці котел закривається накладною кришкою з прорізами для ручок вкладишів. Вид вкладиша і його розмір вибирається в залежності від форми і розмірів котла.
Вкладиші в стаціонарні котли поміщуються за допомогою пересувних підйомних механізмів МПП. При цьому кришки харчоварочних котлів повинні відкриватися більш ніж на 90о.
Вкладиші виготовляються з листової нержавіючої сталі зварними (ВНК для наплит-них котлів і СВ для стаціонарних) циліндричної форми і з нержавіючого дроту (тільки для наплитних котлів) овальними і прямокутними.
Вкладиші-вставки ВНК мають 4 відгини для встановлення їх на борт котла. В залежності від об'єму котлів вкладиші ВНК випускаються ємкістю 20, 30, 40 і 50 л. У зібраному вигляді вкладиші поліруються як з середини, так і зовні. Габаритні розміри вкладишів-вставок ВНК наведені нижче.
Ємкість котлів, для яких передба-чені вкла-диші, л Шифр Габаритні розміри, мм Товщина матеріалу, мм
діаметр корпусу висота діаметр по відги-нам дна обічайки відгинів
20 ВНК-1 275 255 340 1,0 0,8 1,5
30 ВНК-2 335 280 395 1,0 0,8-1 1,5
40 ВНК-3 375 290 435 1,2 1,0 1,5
50 ВНК-4 410 295 470 1,2 1,0 1,5
Дротяні вкладиші виготовляються з нержавіючого дроту діаметром 4-4,5 мм контакт-ною зваркою і мають з двох сторін дротяні ручки. Біля ручок у вкладишів є крючки для їх навішування на котел. Готові вкладиші електрополіруються. Розміри їх залежать від виду котла і його ємкості. Максимальні розміри дротяних вкладишів в котли (без врахування ручок): круглих - 420 мм, овальних - 790х290 мм, прямокутних - 760х390 мм.
Вкладиші в наплитні і стаціонарні котли
а - вкладиші - вставки ВНК в наплитні кот-ли
б - вкладиші-ітки СВ в стаціонарні котли
в - дротяні вкладиші різної форми
Каструлі. Каструлі застосовують для приготування перших блюд в невеликих кількостях, а також для приготування і зберігання других блюд, гарнірів до них і соусів. Кастрюлі мають дві ручки і накладні кришки. Виготовляються вони циліндричної і бочкоподібної форми.
Кострулі виготовляються з нержавіючої сталі, алюмінію і емальовані. Виготовляються вони ємкістю від 1,2 до 25 л. Найбільше розповсюдження мають каструлі ємкістю 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 15, 20, 25 л. Каструлі з нержавіючої сталі поліруються, з алюмінію - освітлюються і поліруються (по зовній поверхні). Зовні поверхні деяких видів коструль (в основному бочкоподібної форми) оброблюються металічними щітками.
Сотейники. Сотейники застосовуються в основному для приготування соусів, пасси-рування

 
 

Цікаве

Загрузка...