WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Деревообробка – 2001” у світлі статистики. Лакофарбові матеріали нового покоління для вікон і зовнішніх дверей - Реферат

Деревообробка – 2001” у світлі статистики. Лакофарбові матеріали нового покоління для вікон і зовнішніх дверей - Реферат

майбутніх виставок ознайомитися з ними глибше. Гадаю, ці побажання цікаві насамперед для потенційних учасників виставок.
Окрім відвідувачів, опитали також експонентів, які високо оцінили рівень проведення виставки та кількість фахівців на ній. Опитування показало, що більшість експонентів (74%) практично не планує участі у виставці заздалегідь. а ухвалює рішення спонтанно протягом року. Інформацію про виставки вони отримують, як звичайно, із спеціалізованих видань (44%). реклами в Інтернеті (23%). реклами у ЗМІ (20%). запитів на виставкові фірми (13%).
Щодо друкованих засобів масової інформації, то експоненти най-частіше читають такі видання:
газету "Деревообробник" - 39%,
"Галицькі контракти" - 36%,
"Бізнес" - 32%.
"Експрес" - 17%.
Наступного року виставка "Деревообробка" відзначатиме свій перший маленький ювілей - п'ятирічне існування на виставковомуринку. Сподіваємося, що нова виставка, яка відбудеться у травні 2002 року в м. Львові, збере широке коло потужних українських виробників деревообробної галузі та численних гостей з-за кордону, бо всі передумови для того є.
Лакофарбові матеріяли нового покоління
для вікон і зовнішніх дверей
Деревина - один із древніх видів сировини, що її використовує людина. І досі, незважаючи на те, що її намагаються замінити чи то новими полімерами, чи металом (однаково як конструкційний матеріял), Деревина в усі часи доводила свою значущість. Тому важливе значення для дов-говічності і привабливого зовнішнього вигляду деревного виробу є правильне їх оброблення і вибір правильної системи фарбування. Насамперед це стосується будівельних матеріалів та інших виробів, які безпосередньо застосовують для житла людини. Певна річ. це цілком стосується дверей і вікон, тобто елементів, котрі з'єднують житло із зовнішнім світом.
Поверхнева будова деревини під (впливом ультрафіолетового випромінювання скоро змінюється. Захистом поверхні є лакофарбові матеріяли, пігменти яких ефективно відбивають ультрафіолетові промені і перешкоджають їх проникненню у поверхневі шари деревини. І При фарбуванні зовнішніх деталей краще використовувати світлі І фарби, оскільки вони відбивають тепло і поверхня недуже нагрівається. Температура білої дерев'яної поверхні зберігається на рівні 40°С, а вироби, фарбовані в темні кольори, у літні теплі дні прогріваються до 70 = С.
Волога деревина і висока температура - сприятливий ґрунт для різних грибків, які ї руйнують. І тому, і в іншому разі рекомендують перед фарбуванням обробити дерев'яні частини антисептиком. Це її стабілізує, тому рух вологи в деревині затихає, зокрема коли торцеві частини після подальшого їх оброблення не мають належного захисту.
Фірма "ТІККУРІЛА" виготовляє розмаїті лакофарбові матеріяли для захисту деревини. Так, розроблено комбінацію фарб "Акві Флекс" нового покоління для фарбування вікон і зовнішніх дверей, їх можна розбавляти водою, а також розчинниками. Переваги фарб і лаків, що їх розбавляють водою:
- матеріяли відповідають вимогам захисту довкілля, охорони природи і, як звичайно, не спричиняють викидів розчинників,
- лакофарбова плівка цілком зберігає еластичність, вона розтягується і стискається разом із деревиною у межах 7-8 відсотків,
- плівка віконної фарби стійка до кліматичних (погодних) умов. Блиск і колір фарбованої поверхні зберігається довше, незалежно від атмосферних впливів.
До слабких сторін акрилових матеріялів можна віднести набухання деревини, чутливість до низьких температур і вологи у процесі утворення плівки покриття і повільного висихання. Цих проблем можна уникнути, якщо вибрати правильний тип лаку, обладнання та умов.
Фарби "Акві Флекс" наносять усіма відомими способами розпилення. Сухої і стійкої поверхні, що відповідає жорстким вимогам експлуатації та складування, досягають сушінням фарбованого покриття за температури 20°С протягом 4-х годин.
"Акві Фпекс" кольорується у системі "Мені колор", а саме у три тисячі кольорів (1 літри фарби вистачає на 10 кв.м покриття - 1 шар).
Використовуючи акрилові лако-фарбові матеріяли для вікон і зовнішніх дверей, треба вибирати найводонепроникніші способи фар-бування, аби запобігти потраплянню вологи в деревину. Способи фарбування Матеріяли, які розводять водою:
1. Аквісоль безколірний - антисептик (розводять водою)
2. "Акві Флекс" - ґрунт (розводять водою, 1 - 2 шари)
3. "Акві Флекс-30" - поверхнева фарба (розводять водою, 1 - 2 шари).
4. Д-Дур-затверджувач і Д-Дур-розчинник у співвідношенні 1:1 для ізолювання місць сучків
Способи лакування:
У процесі використовують матеріяли, які розводять водою:
1. Аквісоль безколірний - антисептик
2. Аквісоль тонований - антисептик
3. Аквісоль 30 - лак, який розводять водою і застосовують для ла-кування віконних рам та зовнішніх дверей. Покриття лаком треба ро-бити у 2 - 3 шари.
Зауважимо, що фарби на основі розчинників також мають свої переваги: застосування цих складників не призводить до набухання деревини. Технологічні вимоги до температури, вологості повітря й умов сушіння у такому разі не настільки жорсткі. Також ці фарби використовують для ремонтних робіт.
Лакофарбові матеріяли на розчинниках:
1. "Валті колор" безколірний -антисептик
2. "Валті колор" тонований - антисептик
3. "Меріт яхті" або "Уніка-супер" (ґрунтувальний шар глянцевий) - уретаноалкідні лаки
4. "Меріт яхті-80" (глянцевий), або "Уніка-супер" (якщо потрібна глянцева поверхня). Або "Меріт яхті-20" (напівглянцевий), або "Уніка-супер" (якщо потрібна напівма-това поверхня).
Комбіновані системи фарбування:
1. Аквісоль - безколірний антисептик,
2. Д-Дур-затверджувач і Д-Дур-розчинник у співвідношенні 1:1 для ізолювання сучків.
3. Диккодур - ґрунт поліуретановий,
4. "Акві Флекс-30" - поверхнева фарба.
Запропоновані системи лакофарбових покриттів віконних рам і зовнішніх дверей - це широка гама комбінацій нового покоління, вико-ристання яких дасть змогу краще захистити деревину і продовжить життя тих чи інших дерев'яних виробів.

 
 

Цікаве