WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → TO гальмівної системи автомобіля - Реферат

TO гальмівної системи автомобіля - Реферат

супорта переднього гальма ("Москвич" і ВАЗ);
неправильне регулювання стоянкового гальма (не має зазору між колодками та барабаном);
підвищення биття гальмового диска.
У разі нагрівання всіх гальмових барабанів (дисків) треба перевірити вільний хід гальмової педалі, який має становити 1-5 мм на автомобілях "Москвич", 3-5 мм на автомобілях ВАЗ і 1,5- 5 мм на автомобілях ЗАЗ.
На автомобілях "Москвич" вільний хід гальмової педалі регулюється зміною довжини штовхача поршня вакуумного підсилювача. Для цього треба послабити контргайку й пасатижами за накатану частину повертати штовхач. Закручуванням штовхача у вилку вільний хід збільшують, а викручуванням - зменшують.
На автомобілях ВАЗ вільний хід педалі регулюють, переміщуючи втикач стоп-сигналу разом із буфером, відкрутивши контргайку.
На автомобілях ЗАЗ, щоб відрегулювати вільний хід педалі, треба обертати штовхач поршня головного гальмового циліндра, послабивши контргайку на ньому. В разі великого спрацювання фракційних накладок вільний хід педалі слід збільшувати доти, доки Поршні своєю різьбою не упруться врізьбу кілець робочих гальмових циліндрів. При наступних плавних гальмуваннях поршні потягнуть за собою кільця, й вони пересунуться в циліндрах, що трохи зменшить хід педалі. Для скорішого відновлення нормального ходу педалі треба, рухаючись вперед зі швидкість до 30 км/год по сухому шосе, зробити п'ять-шість різких гальмувань, а потім - кілька різких гальмувань, рухаючись заднім ходом.
У разі сильного нагрівання одного з гальмових барабанів треба зняти барабан і перевірити стан стяжки пружин колодок та легкість переміщення поршнів у робочих гальмових циліндрах. Пружини, що лопнули, а також непридатні деталі циліндрів слід змінити. На автомобілях ВАЗ і "Москвич" нагрівання гальмового диска переднього колеса можна усунути, підтягнувши болти кріплення супорта до кроншейта поворотного стояка. Гальмові циліндри задніх коліс можуть нагріватися також через неправильне регулювання привода стоякового гальма.
Для регулювання ходу важеля привода стоянкового гальма на автомобілях ВАЗ треба зробити таке:
перевести важіль у крайнє нижнє положення, а потім підняти вгору на два зуби сектора;
відпустити контргайку наконечника троса й, повертаючи регулювальну гайку, натягнути трос:
затягнути контргайку й перевірити хід важеля, який у разі повного загальмування має переміщатися на чотири зуби (клацання).
Аналогічно це регулювання здійснюється на автомобілі ГАЗ-24.
На автомобілях "Москвич" довжина кожного троса привода стоянкового гальма змінюється самочинно повертанням регулювальних гайок при послаблених контргайках. Повне гальмування має наставати, коли важіль привода переміститься на вісім зубів сектора.
Якщо зміною довжини тросів відрегулювати гальма не вдається, то слід діяти так:
підняти задні колеса й зняти гальмові барабани;
послабити потяг задніх тросів;
відкрутити контргайку регулювального гвинта;
за допомогою монтажних лопаток для шин утримувати гальмівні колодки притиснути до нижніх опор і розпірної планки й викруткою повертати за годинниковою стрілкою регулювальний гвинт до здобуття зазору 4-6 мм між наконечником троса та ободом задньої колодки;
утримуючи в цьому положенні регулювальний гвинт, затягнути його контргайку;
так само відрегулювати гальмовий механізм другого колеса;
надіти барабани й відрегулювати довжину задніх тросів за ходом важеля стоянкового гальма.
На автомобілях ЗАЗ передбачено три регулювання стоянкової гальмової системи. Потреба в регулюванні визначається за ходом важеля, який має не перевищувати чотири-п'ять клацань хроновика. В разі більшого ходу слід натягнути троси переміщенням уперед кронштейна в овальних отворах (послабивши чотири болти). Після регулювання болти треба затягнути до відмови. Якщо довжину овальних повністю використано, а хід важеля великий, то слід провести друге регулювання, переставивши ролик в отвір. Потім потрібне остаточне регулювання переміщенням кронштейна, як зазначено вище. Якщо й після другого регулювання вільний хід важеля перевищуватиме норму, то слід здійснити третє регулювання, знавши гальмові барабани задніх коліс і переставити розрізні планки в інші прорізи.
Не повне розгальмовування всіх коліс може бути наслідком:
відсутності вільного ходу педалі гальма через неправильне положення вмикача стон-сигналу;
несправності вакуумного підсилювача (заїдання корпусу клапана, затиснення ущільнювача кришки підсилювача або захисного ковпачка, порушення виступання регулювального болта відносно площини головного гальмового циліндра);
засмічення компенсаційного отвору в головному циліндрі або заїдання поршня в ньому.
Щоб усунути несправність, треба здійснити потрібні регулювання, затінити непридатні деталі й прокачати систему. Несправний вакуумний підсилювач підлягає заміні.
Зменшення робочого ходу педалі ("жорстка педаль") можливе внаслідок:
засмічення компенсаційного отвору в головному циліндрі або перекриття його через розбухання внутрішньої манжети неправильного регулювання положення педалі (немає зазору між манжетою та поршнем головного циліндра).
Для усунення несправності треба прочистити отвір, промити й прокачати систему, замінити манжету в разі її розбухання або відрегулювати положення педалі так, щоб забезпечувався встановлений зазор між поршнем і штовхачем (вільний хід педалі).
На автомобілях ВАЗ із вакуумним підсилювачем у гідравлічному приводі можливе самочинне гальмування, коли працює двигун, що спричиняється:
підсмоктуванням повітря в підсилювачі між корпусом клапана та захисним ковпачком у наслідок руйнування, перекосу або не надійної фіксації ущільнювача кришки;
недостатнім мащенням ущільнювача.
Щоб усунути несправність, слід замінити вакуумний підсилювач або додати мастило в ущільнювач.

 
 

Цікаве

Загрузка...