WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → TO гальмівної системи автомобіля - Реферат

TO гальмівної системи автомобіля - Реферат


ТЕМА: ТO гальмівної системи автомобіля
Технічне обслуговування гальмової системи. В процесі експлуатації автомобіля внаслідок частого користування гальмами спрацьовуються поверхні спряжених деталей гальмових механізмів та їхніх приводів. Якщо спрацювання не виходить за межі, що встановлюються заводами - виготовлювачами, то нормальна робота гальмових систем не порушується. В противному разі виникають несправності, які треба негайно усунути, оскільки від нормального функціонування гальмових систем значною мірою залежить безпека дорожнього руху.
Ознаки основних несправностей гальмових систем: недостатня ефективність гальмування; збільшення зусилля, що прикладається до педалі, занос автомобіля, пригальмовування коліс на ходу; неповне розгальмовування всіх коліс; зменшення робочого ходу педалі, самочинне гальмування, коли працює двигун.
Недостатня ефективність гальмування виявляється у збільшенні гальмового шляху. Згідно з Правилами дорожнього руху одноразовим натисканням на педаль привода робочого гальма легкового автомобіля має забезпечуватися рівномірне загальмування всіх коліс на сухій горизонтальній ділянці дороги з твердим покриттям (коефіцієнт зчеплення не менше ніж 0,6) на шляху не більш як 7,2 м під час руху зі швидкістю 30 км/год. При цьому кут, на який розвертається автомобіль, має не перевищувати 8о.
Причини поганої дії гальм:
підтікання рідини з гідравлічного привода або потрапляння в нього повітря в наслідок пошкодження деталей колісних циліндрів, гумових ущільнювачів у головному гальмовому циліндрі та гумових з'єднувальних шлангів привода;
потрапляння оливи або мастила на фрикційні накладки колодок крізь сальники маточних коліс і півосей унаслідок спрацювання їх або переповнення мастилом маточних коліс та порожнин підшипників півосей;
потрапляння на накладки готової рідини з колісних циліндрів.
Для усунення несправності треба змінити спрацьовані або поламані деталі, промити й протерти фрикційні накладки та гальмові барабани, підтягнути з'єднання, довести до норми кількість рідини в системі та прокачати її.
Потрапляння повітря в систему гідропривода спричинює зменшення зусилля натискання на педаль під час гальмування ("М'яка педаль"), педаль опускається до кінця при легкому натисканні н неї.
Щоб видалити повітря з гідравлічного привода. треба:
перевірити рівень рідини в живильному бачку головного гальмового циліндра й у разі потреби довести його до нормального.
Очистити від бруду й зняти гумові захисні ковпачки клапанів випускання повітря одного з коліс надіти спеціальний гумовий шланг завдовжки 350-400 мм і занурити його вільний кінець у скляну посудину з гальмовою рідиною;
відкрити клапан випускання повітря на ? -3/4 оберта, після цього помічник (роботу виконують удвох) має швидко натиснути на гальмову педаль і повільно відпускати її (при цьому рідина разом із повітрям витіснятися із системи через шланг у посудину). Цей процес повторювати доти, доки не припиниться надходження бульбашок повітря і зі шланга не почне виходити чиста рідина затримати педаль в натиснутому стані й щільно звернути клапан випускання повітря;
зняти шланг і надіти гумовий ковпачок;
у такому самому порядку прокачати привод до гальмового механізму другого колеса цієї вітки (контору), а потім по черзі - обох коліс іншої вітки гальмового привода. Спочатку прокочують привод до гальмових механізмів задніх коліс, а потім - передніх. Під час прокачування слід спостерігати за рівнем рідини в живильному бачку й періодично доливати її.
Якщо немає шланга, прокачування можна здійснити так: натиснути на педаль гальма до відмови й затримати її в такому положенні, потім іншій особі відкрутити на півоберта клапан випускання повітря й спостерігати за струменем рідини, що витікає. Якщо в струмені спостерігатимуться бульбашки повітря (піна), то треба клапан закрутити, відпустити педаль і повторити процес до повного видалення повітря, коли з гідропривода піде чиста рідина. Послідовність прокачування така сама, як зазначено вище. Для видалення повітря з порожнин вакуумного підсилювача треба повторити всі розглянуті операції прокачування, але перед цим пустивши двигун.
Збільшення зусилля, що покладається до педалі для ефективного гальмування, може спричинятися:
засміченням повітряного фільтра підсилювача;
заїданням корпусу клапана через розбухання діафрагми;
пошкодженням або нещільним кріпленням вакуумного шланга, що з'єднує підсилювач із випускним трубопроводом двигуна.
Для усунення несправностей слід промити повітряний фільтр і закріпити вакуумний шланг. Якщо це не дасть результату, то підсилювач підлягає ремонту або заміні.
Занос автомобіля під час гальмування може відбуватися внаслідок:
замащення фрукційних накладок одного або двох коліс одного боку;
витікання гальмової рідини або заїдання поршня в одному з робочих гальмових циліндрів;
зменшення прохідного перелізу трубопроводів;
несправностей регулятора тиску в гідравлічному приводі задніх коліс.
Для виявлення причини несправності слід оглянути всі трубопроводи гідропривода, промити й протерти деталі, що замаститься, й якщо треба, замінити спрацьовані деталі гальмових циліндрів і зім'яті трубопроводи, а також регулятор тиску.
При гальмуванні коліс на ходу при відпущеній педалі гальмового привода супроводжується погіршенням накату автомобіля й підвищенням нагрівання одного або всіх гальмових барабанів (дисків).
Причинами цього можуть бути:
обрив або послаблення стяжних пружних колодок;
зрив фрикційних накладок гальмівних колодок;
засмічення компенсаційних отворів або заїдання поршнів головного гальмового циліндра;
заїдання поршнів робочих гальмових циліндрів коліс;
повне вкручування поршня робочого циліндра в упорне кільце;
відсутність вільного ходу педалі гальма;
послаблення кріплення

 
 

Цікаве