WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці - Курсова робота

Перукарстка справа: історія, сучасність, приміщення, обладнання, стрижки, охорона праці - Курсова робота

послуг. Індивідуальний характер перукарських послуг робить необхідним безпосередній контакт потребуючого з виконавцем послуг, поєднання з часом і в просторі функції підприємства, реалізації послуг і обслуговування потребуючого.
Особливістю перукарських послуг являється повна залежність від попиту населення, більш яскраве вираження локального характеру діяльності, що зобов'язує при розміщенні перукарень чітко дотримуватись принципу максимального забезпечення їх широкого доступу.
Виключно головна роль належить власному фактору при виконанні перукарських послуг. Якісні і кількісні результати праці в формі послуг розподіляють, звичайно, якістю робочої сили від рівня кваліфікації працівників залежать економічні, експлуативні признаки послуг, а також здоров'я і настрій клієнта.
Спеціальні знання, висока професійна підготовка, загальна культура майстра, обов'язкові правила успішної праці. Особливістю перукарських послуг є сезонний характер попиту на послуги: в один період року він піднімається, а в другий - різко падає. В останні роки відчувається зменшення потоку клієнтів в перукарнях. Це зв'язано з тим, що у клієнтів зросли вимоги до виконання послуг, її індивідуальності, до якості обслуговування. Високий рівень інформації клієнта про перукарські послуги привів до того, що у клієнтів збільшився попит на послуги салонів, салонів перукарень. Але коли клієнт часто заходить в перукарню він відчуває належну увагу до себе, не всюди і не завжди отримує те, що хоче. Це пояснюється тим, що кваліфікація немалої частини робітників відстає від сучасних вимог. В перукарнях мале число професійних модельєрів. В більшості перукарень їх зовсім немає.
Модельєр - це пропагандист нових моделей, стрижок і зачісок, нових технологій, норм і методів обслуговування. При виконанні перукарських послуг населення, виконуються прогресивні форми обслуговування. В попередніх записах, обслуговування по викликах (на підприємствах, у вищих закладах, організаціях), на дому. У прогресивних формах обслуговування найбільш розповсюджене обслуговування по попередніх записах. В значній мірі - ця форма означає в зменшенні часу клієнта на очікування обслуговування, гарантує йому послугу відповідного майстра у відповідний час. Також моду нам диктують зірки естради, телевидучі, та інші посадові особи. Вони підкреслюють простоту у виконанні та елегантність.
Охорона праці і техніка безпеки
на підприємствах побутового обслуговування
Охорона праці - це система правових, соціально-гігієнічних та лікувально профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.
Охорона праці тісно пов'язана з економікою. Створення безпечних і здорових умов праці сприяє підвищенню її продуктивності та зниженню собівартості продукції. Підвищення продуктивності та зниженню стомлюваності майстра, соціального використання робочого часу. Закон України "Про охорону праці" визначає основні положення конституційного права перукарів на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює відносини між власниками перукарень та працівниками перукарями з питань безпеки, гігієни праці, а також встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.
Відносно до статті 44 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд здійснюють:
o Державний комітет України про нагляд за охорону праці
o Органи державного пожежного нагляду управління пожежної охорони МВС
o Органи санепідемстанції Міністерства здоров'я Органи держнагляду не залежать від інших суб'єктів
(місцева влада, політичні формування...) і діють відповідно до положень, затверджених кабінетом України.
Громадський контроль здійснюють трудові колективи через вибраних ними представників, профспілки в особі своїх виробничих органів, представників. Відомчий контроль здійснюють від міністерства та відомства. Підвищення продуктивності перукаря відбувається за рахунок регулярного виходу на роботу, зниження стомлюваності перукарі протягом робочого часу його соціального використання. Собівартість перукарського виробу знижується при зменшенні витрат на компенсацію, втрат робочого часу у зв'язку з тимчасовим, або довгою не працездатністю, а також при зниженні травм та оплату пільг за роботу в несприятливих умовах: погане освітлення, нестача чи погане постачання води теплої чи холодної, постачання тепла та інше.
Трудовий договір укладається на основі чинного законодавства сприйнятих сторонами (власником та майстром) зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів перукарів, власників, або уповноважених ними сторін. За не виконанням зобов'язань по колективному договору службової особи притягують до адміністративної, дисциплінарної відповідальності.
Виробничий травматизм - це явище, що характеризується виробничих травм та нещасних випадків у перукарні.
Виробничі травми - це травма одержана перукарем у перукарні в наслідок недотримання техніки безпеки перукарні. Перукар повинен дотримуватись такої техніки безпеки:
o Працювати в спеціальному одязі, робоче місце тримати у чистоті і порядку та прибирати його по закінченню роботи
o Електроустаткування, електроапаратура повинні зберігатись у справному стані, бути безпечними у роботі і мати захист при випадковому дотиканні до струмоносних елементів. А при виявленні будь-яких несправностей, роботу з електроінструментами і апаратурою припиняють до усунення цих несправностей. Вмикати електроінструмент та апаратуру тільки сухими руками, не допускати до перегрівання
o Біля сушу ару має бути гумовий коврик і заземлення. Пам'ятати про заборону висушування рушників на сушу арі
o При використанні ріжучих інструментів треба: зберігати їх у спеціальних футлярах, не передавати ріжучі інструменти у відкритому вигляді, не залишати на робочому столі, не носити у кишенях спецодягу, після кожної роботи дезінфікувати .
У випадку аварії евакуаційні шляхи повинні забезпечувати безпечну евакуацію всіх людей, які знаходяться у приміщенні перукарні через евакуаційний вихід. Евакуаційних виходів із перукарні повинно бути не менше двох.Ширина шляхів та дверей не менше 1 м, на шляху не має бути ніяких перешкод. Двері на шляху евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з приміщення.
Техніка безпеки - це система технічних міроприємств, яка забезпечує здоров'я і безпечні умови праці, служби побуту.
Держава створює умови для повної зайнятості працездатного населення. Рівні можливості для громадян у виборі професії та роду трудової діяльності здійснює програми професійно-технічного навчання, підготовки, перепідготовки працівників.
Література
1.Васильчик М.В., Винокурова Л.Є., Тисленко М.П. "Основи охорони праці";
2. Войцехівська Л.Г., Вольфензон LI. "Косметика сьогодні";
3. Гутиря Л.Г. "Сучасна перукарська справа";
4. Сором'ятнікова І.С. "Історія зачіски";
5. Кац A.A. "Санітарія і гігієна перукарської справи";
6. Кознова І.В. "Побутові послуги";
7. Конспекти з перукарської справи, матеріалознавства, санітарії і гігієни, охорони праці, моделювання та художнього оформлення зачісок;
8. Журнали: "Дзеркало моди", "Наталі", "Ліза".

 
 

Цікаве

Загрузка...